Blachy perforowane nierdzewne i siatki cięto-ciągnione z blachy stalowej

Wszystkie wymiary perforacji

Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść bez blach perforowanych. Wykorzystywane są one zarówno w rolnictwie i przemyśle spożywczym, jak i w budownictwie, w przetwórstwie przemysłowym, a także w branży konstrukcji maszyn i motoryzacyjnej. W ostatnich latach nierdzewne blachy perforowane coraz częściej stają się również symbolem nowoczesnej architektury, pełniąc funkcję nietuzinkowych elewacji, balustrad lub paneli sufitowych. Największym producentem blach perforowanych na świecie jest firma RMIG, której oferta obejmuje wyroby o różnych wzorach perforacji, a także siatki cięto-ciągnione z blachy stalowej.
Blachy perforowane nierdzewne i siatki cięto-ciągnione z blachy stalowej - zdjęcie


Blacha perforowana – materiał wszechstronny
Ze względu na swoje właściwości: przezierność, lekkość, dźwiękochłonność, a także walory dekoracyjne, blachy perforowane sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zredukowania hałasu lub wagi, kontroli przepływu powietrza, wentylacji, wykonania powierzchni antypoślizgowej lub estetycznego wykończenia. Nic dziwnego, że produkt ten jest dziś powszechnie stosowany w różnego typu sortownikach, na elewacjach, we wnętrzach, a z blach perforowanych z oczkami kwadratowymi, podłużnymi, okrągłymi i o innych kształtach wykonuje się m.in. półki, osłony, schody, sufity podwieszane.
Blachy perforowane mają współcześnie tyle zastosowań, ile jest różnorakich potrzeb na rynku, a ich przeznaczenie i konkretne zastosowanie warunkowane jest każdorazowo typem perforacji. Na przykład blacha perforowana z otworami okrągłymi jest powszechnie wykorzystywana w rolnictwie, gdzie wykonuje się z niej sita do sortowania czy do klasyfikowania nasion i kamieni, jak również w budownictwie czy w przemyśle recyclingowym (do sortowania materiałów sypkich). Oczka okrągłe często zobaczymy też w branży IT, gdzie stosuje się je do poprawy akustyki oraz bezpieczeństwa, przy budowie maszyn (ochrona poszczególnych podzespołów), a także w panelach wentylacyjnych. Blachy z taką perforacją, jak również blachy perforowane z oczkami kwadratowymi z uwagi na wysoką estetykę często pełnią też funkcję dekoracyjnych osłon, które zwiększają ochronę przed słońcem; wypełnia się nimi ponadto panele na balkonach i panele balustrad. Blachy perforowane z oczkami kwadratowymi często są też stosowane są jako elementy wentylacyjne i osłonowe do maszyn przemysłu budowlanego i do serwerów komputerowych.

 

blachy perforowane nierdzewne blachy perforowane nierdzewnefot. RMIG

 

Nieco inne zastosowania mają z kolei blachy z perforacją heksagonalną, o dużym procencie prześwitu (ok. 80%), a w związku z tym – z niską wagę.  Z uwagi na te właściwości są one wykorzystywane jako regały, szafy serwerowe czy przyłączeniowe, gdzie ciepło generowane przez zintegrowane systemy i podzespoły musi być skutecznie transportowane na zewnątrz przez moduły wentylacyjne. Tego typu wzór perforacji często jest też wybierany przez branżę motoryzacyjną, np. do układów chłodzenia podzespołów i silników. Blachy perforowane z otworami heksagonalnymi są również stosowane jako osłony przed owadami w komorze silnika.
Blachy z perforacją podłużną to z kolei wyrób dedykowany do przemysłu rolniczego (wykonuje się z nich m.in. sita do sortowania, suszenia i czyszczenia ziarna czy podłogi dla słodu), a także do branży przetwórstwa spożywczego i przemysłu surowców wtórnych (ekrany dla słodowni). W tych samych gałęziach przemysłu sprawdzą się także sita RMIG Tryjer, przeznaczone do czyszczenia i sortowania ziaren i nasion przeznaczonych do przetworzenia, które w związku z tym muszą mieć jednakową wielkość i wagę. Sita te posiadają „kieszenie” w rozmiarach i kształtach wykonanych zgodnie ze specyfikacją klienta i są przycięte na wymiar, a następnie walcowane lub spawane w cylinder. Umożliwiają sortowanie roślin strączkowych oraz przetwarzanie materiału siewnego, co pozwala zminimalizować odpady.

 

blachy perforowane nierdzewne blachy perforowane nierdzewnefot. RMIG

 

Specyficznym i wymagającym szczególnej precyzji rodzajem perforacji oferowanej przez RMIG jest perforacja mostkowa. W tym wypadku połączenie nierdzewnych blach perforowanych o dużej grubości i bardzo drobnych otworów zapewnia dużą odporność przy filtrowaniu i wentylacji, przez co rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w wałach odprowadzających wodę i w obróbce chemicznej, jako filtry do fontann i drenaży oraz do suszenia i przechowywania ciał stałych i wszelkiego rodzaju materiałów (np. zioła, herbata, zboża i nasiona trawy, rzepak, kukurydza, wióry i in.).
RMIG oferuje ponadto usługę „Perforacja Premium”, która obejmuje perforacje o średnicy otworów, które są tej samej wielkości co grubość blachy, a także otwory, które są mniejsze niż grubość blachy. Z kolei RMIG Perfocon to specjalnie ukształtowane otwory, które umożliwiają łatwe wyjście cząsteczek lub powietrza przez ekran. Są to blachy perforowane ze stali nierdzewnej, czarnej lub ocynkowanej, które dzięki wyeliminowaniu niepożądanego zjawiska blokowania otworów sprawdzają się szczególnie w procesach sortowania.

Elewacje i aranżacje wnętrz z blachą perforowaną w roli głównej
Współczesna architektura stawia na materiały takie jak beton, szkło czy stal, które są obowiązkowymi elementami minimalistycznego, nowoczesnego stylu, dobrze wpisującego się zwłaszcza w krajobraz miejski.

 

blachy perforowane nierdzewnefot. RMIG

 

Surowość blachy, różne możliwości perforacji i oryginalny wygląd stały się atutem, dzięki któremu blachy perforowane doskonale odzwierciedlają trend do nieszablonowych rozwiązań architektonicznych. Są one nie tylko trwałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz akty wandalizmu. To również produkt, który doskonale łączy funkcje typowo użytkowe z oryginalną formą, harmonijnie wkomponowując się w przestrzenie zaaranżowane w różnych stylach.

 

blachy perforowane nierdzewne blachy perforowane nierdzewnefot. RMIG

 

Ciekawym produktem z oferty RMIG, który sprawdza się nawet w najbardziej designerskich projektach, są blachy przetłaczane, które z uwagi na swoją nieprzejrzystą strukturę często stosowane są jako elementy dekoracyjne (proste nakładki, dekoracje sklepowe lub wyrafinowane okładziny elewacyjne). Mają też one zastosowanie antypoślizgowe, przez co wykorzystuje się je jako fragmenty chodników czy elementy maszyn w branży transportowej, a także na krytych basenach czy w przemyśle stoczniowym.
Do dyspozycji klientów, którzy poszukują oryginalnych, nietypowych wzorów, kierowana jest też bogata oferta perforacji ozdobnych, która nieustannie się powiększa. Są to blachy perforowane do wnętrz aranżowanych w stylu nowoczesnym, jak również do obiektów użyteczności publicznej i na fasady budynków.

 

blachy perforowane nierdzewne blachy perforowane nierdzewnefot. RMIG

 

Siatka cięto-ciągniona na elewacje, ogrodzenia i ścieżki komunikacyjne
RMIG jest też producentem siatek cięto-ciągnionych, które są bardzo popularne w budownictwie i wzornictwie przemysłowym. Gdzie są stosowane? Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie poszukiwany jest materiał lekki i wytrzymały zarazem, czyli na ścieżkach komunikacyjnych, kładkach, stopniach, ochronnych ogrodzeniach. Siatki cięto-ciągnione sprawdzą się też jako uziemienie energii elektrycznej oraz jako elewacje w nowoczesnym budownictwie.
W porównaniu do blach pełnych, siatki cięto-ciągnione z blachy stalowej mają trójwymiarowe oczka, dzięki czemu ich płaszczyzna jest wytrzymała na znacznie większe obciążenie punktowe. Niektóre z siatek z oferty RMIG mają szczególny rodzaj oczek, które zapewniają nie tylko właściwości antypoślizgowe, ale także hydrofobowe, przez co odpychają wodę i wiatr. Tego typu siatki cięto-ciągnione sprawdzą się np. na elewacjach budynków.

 

blachy perforowane nierdzewnefot. RMIG

 

Blachy perforowane i siatki cięto-ciągnione z blachy stalowej to jedne z najbardziej uniwersalnych materiałów naszych czasów, które możemy spotkać niemal wszędzie. Dziś ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do branży budowlanej czy do przemysłu, bo surowa estetyka i ciekawe wzory perforacji sprawiają, że chętnie wykorzystujemy te materiały w nowoczesnej architekturze i w aranżacjach wnętrz. Ta wszechstronność i uniwersalność sugeruje też, że w XXI wieku jedynym ograniczeniem do wykorzystania stali jest... ludzka wyobraźnia.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rmig.com

 

Autor: Barbara Fride 2017-08-23 0 2017 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe PERFOPOL Sp. z o.o.świętokrzyskie
RMIG Sp. z o.o.wielkopolskie
Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową!
2018-04-13 0 868
Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową!

TermoPiana – pianka pur o wyjątkowych właściwościach Pianka poliuretanowa jest materiałem ociepleniowym, które powstało z połączenia żywicy-poliolu oraz utwardzacza – ...

Otuliny izolacyjne do rur
2018-04-11 0 72
Otuliny izolacyjne do rur

W każdym domu plączą się metry rur, doprowadzających przede wszystkim ciepłą i zimną wodę oraz ogrzewanie. Niestety zapominamy, że przez brak izolacji instalacji przewodów ogrzewania ...

Jak dobrać klej do ogrodzeń i jaka kotwa chemiczna sprawdzi się najlepiej?
2018-04-06 0 501
Jak dobrać klej do ogrodzeń i jaka kotwa chemiczna sprawdzi się najlepiej?

Wbudownictwie warto stawiać nasprawdzone rozwiązania, bo każdy błąd odbija się niekorzystnie naportfelu inwestora. Naprzeciw rosnącym wymaganiom inwestorów wychodzi system Defens, ...Jak zabezpieczyć budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia?
2018-03-29 0 350
Jak zabezpieczyć budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. wsprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 z ...Ciepła ściana z betonu komórkowego
2018-03-28 0 916
Ciepła ściana z betonu komórkowego

Co to znaczy „zdrowa ściana”? Na nasze zdrowie wpływ ma wiele różnych czynników. Wśród nich możemy wymienić zjawiska radiacyjne, czyli wynikające z ...

Stolarka okienna i drzwiowa, ciepła brama garażowa
2018-03-27 0 429
Stolarka okienna i drzwiowa, ciepła brama garażowa

Produkty wchodzące w skład linii HOME pozwalają zamknąć stan surowy. Są to profile okienne i drzwiowe (w tym ciepłe okna o podwyższonej izolacyjności termicznej), osłony okienne, ciepłe ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: