Lampy parkowe i uliczne, żyrandole klasyczne

Oświetleniowy design

Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe zamki i pałace... Co łączy te przestrzenie? Oczywiście są to miejsca przynależne do sfery publicznej, a ta wymaga nie tylko dbałości o estetykę, ale również o funkcjonalność. Staranne aranżowanie architektury miast i miasteczek dziś, w drugiej dekadzie XXI wieku, jest na szczęście normą, co z kolei wymusza na producentach rozwiązań dedykowanych tym właśnie przestrzeniom skrajania swojej oferty na miarę zmieniających się potrzeb klientów. Jak doskonale można iść z duchem czasu pokazuje oferta firmy Art Metal, producenta m.in. żyrandoli do rezydencji, hoteli, pałaców, zamków oraz oświetlenia parkowego i ulicznego.
Lampy parkowe i uliczne, żyrandole klasyczne - zdjęcie


Jaki żyrandol do zamku, pałacu, hotelu?
Trudno wyobrazić sobie piękny, stary kościół, zabytkowy pałac czy elegancką salę bankietową, w której źródłem światła jest produkowany masowo żyrandol o nowoczesnym designie. Pozornie jest to sprawa oczywista, ale czasem zdarzają się jeszcze aranżacyjne gafy w przestrzeniach, które kojarzą się z dobrym stylem, klasą i elegancją. Z czego one wynikają? Po części pewnie z faktu, że oferta w tym zakresie nie jest zbyt szeroka, bo i wyrób jest specyficzny, wymagający od producentów żyrandoli do zamków czy pałaców nie tylko dobrego opanowania rzemiosła, ale także rozwiniętego zmysłu artystycznego.
- Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów do naszej oferty wprowadziliśmy żyrandole. Klasyczne, eleganckie wzornictwo i dbałość o wykonanie każdego detalu sprawia, że sprawdzą się one w oświetlaniu dużych wnętrz, właśnie takich jak np. kościoły, pałace, zamki, dwory czy sale bankietowe, czyli tych przestrzeni, które wymagają należytej, szlachetnej oprawy – mówi Jolanta Dobrodziej z firmy Art Metal.
Żyrandole i kinkiety do rezydencji, hotelu, dworku, pałacu czy zamku to nie dodatki, ale elementy niezbędne, które dobrze dobrane mogą stać się nietuzinkową ozdobą i dominantą stylistyczną wnętrza. Świetne sprawdzą się też w przestronnych i urządzonych w stylu klasycznym domach prywatnych, którym nadadzą szyku i ponadczasowej elegancji.

 

lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

- Oferowane przez nas klasyczne żyrandole mają bogato zdobione wysięgniki, zakończone stylowymi lampionami i są zawieszone na łańcuchach, przy czym klient ma duże pole manewru jeśli chodzi o wybór kolorystyki czy wykończenie patyną lub złotem. W efekcie nie ma problemu, aby dopasować żyrandol do nawet najbardziej nietypowych wnętrz – podkreśla Jolanta Dobrodziej.

Lampy parkowe i uliczne
Firma Art Metal jest również producentem słupów oświetleniowych (parkowych i ulicznych), a w ofercie można znaleźć zarówno oprawy oświetleniowe stylizowane na stare, jak i latarnie wpisujące się wzorniczo w surowy minimalizm, w którym mniej znaczy więcej. Firma dostarcza też nowoczesne oświetlenie uliczne i parkowe LED, z tradycyjnym źródłem światła, jak i oprawy oświetlenia pośredniego, przy czym do wyboru są zarówno proste, geometryczne wzory, jak i bogato zdobione latarnie, które dobrze współgrają z zabytkową, klasyczną architekturą.

 

lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

Podobnie jak w przypadku klasycznych żyrandoli, również projekty oświetlenia parkowego i ulicznego muszą uwzględniać zarówno funkcję praktyczną, jak i estetykę. Latarnia w parku ma przecież za zadanie nie tylko poprawić widoczność po zapadnięciu zmroku, ale i dobrze wkomponować się w otaczającą przestrzeń.
- Dobrze ilustruje to przykład jednej z naszych nowości. Bardzo popularny parkowy słup oświetleniowy oznaczony w naszym katalogu symbolem „W” przeszedł metamorfozę, przez co świetnie sprawdzi się na przykład w parkach rozrywki czy przy placach zabaw. Cechy charakterystyczne tych latarni to intensywne, żywe kolory i nietypowy, fantazyjny kształt, przywodzący na myśl giętkie drzewko, uginające się pod naporem wiatru – mówi Jolanta Dobrodziej.

 

lampy parkowe i uliczne artmetal lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

Jednym z nowszych produktów jest też ogrodowo-parkowy słup oświetleniowy S95 o prostym, nowoczesnym designie. Wzrok przykuwa interesujące, a zarazem bardzo subtelne zdobienie – wyfrezowany, podświetlany wzór motyla, który przydaje całej latarni lekkości i delikatności oraz przełamuje ciekawym akcentem prostotę geometrycznej formy.

 

lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

- Niedawno uruchomiliśmy też produkcję altan z zadaszeniem, które wykonujemy na podstawie indywidualnego projektu w wielu wariantach. Już teraz, gdy jest to jeszcze całkowita nowość, altany spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Stylowe, klasyczne wzornictwo sprawia, że tego typu pawilony mogą pełnić funkcję parkowej altany w miejskich parkach, ale nie tylko. Już teraz o altanę pyta wielu klientów indywidualnych. Umieszczając ją w zaciszu własnego ogrodu będą oni mogli wykreować chroniącą przed słońcem i deszczem przestrzeń relaksu, w której można wypocząć w letnie popołudnie – komentuje Jolanta Dobrodziej.

 

lampy parkowe i uliczne artmetal lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

Dziś nie trzeba nikogo przekonywać, że dbałość o wizualną stronę wyrobów o charakterze funkcjonalnym – lamp parkowych i ulicznych, żyrandoli, ławek, a nawet koszy na śmieci – ma duże znaczenie. Przecież właśnie to one, będąc na stałe wpisane w otaczającą nas przestrzeń, współtworzą całość, jaką jest architektura danego miejsca.

Z ofertą firmy można się zapoznać na stronie: www.art-metal.pl

Autor: Barbara Fride 2017-08-01 0 1036 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ES-SYSTEMmałopolskie
APM MORKOMmałopolskie
DETALTECH – Krzysztof Cyganpomorskie
F.P.H. ART METAL SP.J. pomorskie
Jak oświetlić centrum handlowe?
2017-11-16 0 765
Jak oświetlić centrum handlowe?

Projektowanie oświetlenia dla galerii handlowej czy sklepu stanowi dla architekta ciekawe wyzwanie, w którym połączyć trzeba funkcjonalność rozwiązania z ciekawym i przyciągającym ...

Jak zrobić gwieździste niebo na suficie?
2017-09-21 0 2597
Jak zrobić gwieździste niebo na suficie?

Gwiezdne niebo na suficie Własny kawałek nieba na suficie – brzmi niewiarygodnie? Ajednak jest możliwe dospełnienia dzięki kompletom gwieździstego nieba wykonanym zeświatłowodów ...

Pracownik w lepszym świetle – jakie powinno być oświetlenie biurowe?
2017-06-14 0 976
Pracownik w lepszym świetle – jakie powinno być oświetlenie biurowe?

Rewolucja naukowo-techniczna, jaka miała miejsce w ostatnich dziesięcioleciach XX wieku, znacząco zmieniła wszystkie sfery ludzkiego życia, wywierając największy wpływ na sposób pracy. ...Stylowe żyrandole do niebanalnych wnętrz
2017-04-04 0 1756
Stylowe żyrandole do niebanalnych wnętrz

Dlaczego odpowiednie oświetlenie jest takie ważne? Żyrandole, kinkiety, lampy – to nie są dodatki, to są rzeczy niezbędne. W naszym klimacie nie można narzekać na nadmiar słońca. ...Oświetlenie LED dla przemysłu
2017-02-15 0 1879
Oświetlenie LED dla przemysłu

Wysoka skuteczność świetlna - oświetlenie przemysłowe LED W różnych gałęziach przemysłu oświetlenie LED jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, przy czym kluczem do ...

Oświetlenie uliczne LED i tradycyjne
2016-11-18 0 2547
Oświetlenie uliczne LED i tradycyjne

Producent słupów oświetleniowych Kwestią oczywistą jest, że oświetlenie ulic, miast i skwerów po zapadnięciu zmroku znacząco poprawia widoczność, co przekłada się na ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: