Nowoczesna klimatyzacja w domu

Energooszczędna klimatyzacja przyszłości

Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą? Czy komfort przebywania we własnym domu musi wiązać się z rezygnacją z produktów takich jak np. klimatyzatory? Absolutnie nie! Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, odświeżył linię energooszczędnych klimatyzatorów Etherea, wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jednostki są wyposażone w inteligentny czujnik detekcji obecności w pomieszczeniu i programowalnego sterowania Econavi, który pozwala na wykrycie strat energii i obniżenie ich o 38%. Najwyższa klasa energetyczna A+++ i nowy systemem oczyszczania powietrza nanoe™ sprawiają, że Etherea doskonale sprawdzi się jako klimatyzacja w domu energooszczędnym.
Nowoczesna klimatyzacja w domu - zdjęcie


Klimatyzacja w domu jednorodzinnym – luksus czy konieczność?
Coraz rzadziej spotykamy się dziś z opinią, że klimatyzacja w domu jednorodzinnym to luksus, na który niewielu może sobie pozwolić. Coraz rzadziej też jesteśmy straszeni wysokimi rachunkami za prąd czy rzekomym hałasem generowanym przez urządzenia klimatyzacyjne. O ile jeszcze w ubiegłym wieku w Polsce mało kto decydował się na montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym, to dziś sytuacja ta zmienia się radykalnie. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że rosną nasze oczekiwania i wymagania, ale przede wszystkim z uwagi na poszerzającą się ofertę rynkową. Nowoczesna klimatyzacja w domu coraz częściej kojarzy się nie tyle z wysokimi kosztami, co z komfortem, ekologią, zdrowym powietrzem, energooszczędnością. Spore zasługi ma w tej dziedzinie firma Panasonic, która oferuje odświeżoną linię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea, które są skrojone na miarę wysokich wymagań klienta z XXI wieku.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonicfot. Panasonic

 

Energooszczędna klimatyzacja
Obejmująca sześć modeli o mocach od 2 kW do 7,1 kW linia Etherea wyróżnia się najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++ zarówno dla trybu ogrzewania, jak i chłodzenia. Oszczędność energii zapewnia między innymi system Econavi składający się z inteligentnych czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. Dzięki nim ta nowoczesna klimatyzacja w domu automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu oraz potrzeb domowników. Zapewnia w ten sposób maksimum komfortu, ograniczając jednocześnie zużycie energii nawet do 38%.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonic
nowoczesna klimatyzacja panasonic

 

Innowacyjne rozwiązanie zastosowane przez firmę Panasonic sprawiają, że Ethera sprawdzi się też jako klimatyzacja w domu energooszczędnym. Do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu klimatyzatory Etherea wykorzystują system nanoe™, który usuwa 99% szkodliwych bakterii, wirusów oraz pleśni znajdujących się w powietrzu,  jak i tych pokrywających powierzchnie. Ponadto cząsteczki nanoe eliminują alergeny i maja właściwości nawilżające dla skóry oraz włosów.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonic

 

Moda na ekologiczną klimatyzację
Trudno znaleźć lepszy i bardziej pożyteczny trend, niż dążenie do bycia „eko”. Co ciekawe – poszukiwanie rozwiązań przyjaznych środowisku i przyczyniających się do ochrony naturalnych zasobów obejmuje niemal wszystkie branże – od gastronomii, poprzez producentów kosmetyków, odzieży, sprzętów domowych, na branży budowlanej kończąc. Również dostawcy urządzeń klimatyzacyjnych muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, a Panasonic jest w tej dziedzinie liderem. Unijne Rozporządzenie 517/2014 wprowadza obowiązek wyeliminowania fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gazów) ze względu na wymogi związane z ochroną środowiska do końca okresu przejściowego ustanowionego na lata 2017-2030.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonic

 

Nie czekając aż nadejdzie narzucony odgórnie czynnik, w ekologicznej klimatyzacji Ethera stosuje czynnik chłodniczy R32, który w porównaniu do poprzedniego R410A jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP, oznaczającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential). Dodatkowo R32 jest czystą, jednoskładnikową substancją, dzięki czemu jest łatwiejszy do odzyskania i ponownego użycia.

Design i komfort w cenie – nowoczesna klimatyzacja w domu
Nowe jednostki zostały wyposażone w dwie niezależne żaluzje Aerowings mające na celu schłodzenie powietrza w jak najkrótszym czasie. Żaluzje, kierując nawiew w stronę sufitu, tworzą efekt opadającego chłodu. Pozwalają tym samym na równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w całym pomieszczeniu.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonicfot. Panasonic

 

Zaletą nowych modeli są ponadto niewielkie wymiary oraz cicha praca na poziomie 19 dB. Producent nie poszedł też na żadne ustępstwa pod kątem designu. Nowa klimatyzacja dla domów jednorodzinnych serii Etherea ma niezwykle smukłą konstrukcję, a ze swoją elegancką stylistyką świetnie wpisze się nawet w najbardziej nowoczesne wnętrza. Obok sześciu jednostek w kolorze białym, dostępne są też cztery jednostki w kolorze srebrnym, a ich walory zostały zauważone przez jury prestiżowego międzynarodowego konkursu iF Design Award, które wyróżniło ten produkt za doskonałe wzornictwo połączone z wysoką jakością oraz funkcjonalnością.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.aircon.panasonic.eu/PL_pl

Autor: Barbara Fride 2017-07-11 0 931 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.mazowieckie
Iglotech Sp. z o.o.pomorskie
Mitsubishi Electric Europe B.V.mazowieckie
Panasonic Polskamazowieckie
Cicha klimatyzacja do domu i obiektów publicznych
2017-09-12 0 907
Cicha klimatyzacja do domu i obiektów publicznych

Cicha klimatyzacja do domu Klimatyzatory Mitsubishi Electric SeriaMtoenergooszczędne urządzenia dochłodzenia oraz ogrzewania małych iśrednich pomieszczeń, np. mieszkań, domów ...

Klimatyzacja do sklepu spożywczego, supermarketu i restauracji
2017-09-08 0 1929
Klimatyzacja do sklepu spożywczego, supermarketu i restauracji

ABC w doborze klimatyzacji do sklepu, butiku, galerii handlowej Dziś klimatyzacja w sklepie spożywczym, restauracji czy galerii handlowej nie jest luksusem, ale koniecznością, bo oczekiwania ...

Pompy ciepła do domów jednorodzinnych
2017-08-23 0 1951
Pompy ciepła do domów jednorodzinnych

Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu? Prawidłowo dobrana pompa ciepła jest w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu jednorodzinnym w okresie jesienno-zimowym i ...Klimatyzacja komfortu marki FUJITSU
2017-03-23 0 2799
Klimatyzacja komfortu marki FUJITSU

Klimatyzacja SPLIT czy MULTI SPLIT? Jedno z najczęściej wpisywanych w Google pytań związanych z branżą klimatyzacyjną brzmi: „co wybrać –klimatyzację SPLIT czy MULTI ...Kupujemy klimatyzator do domu lub mieszkania: jak wybrać, na co zwracać uwagę?
2016-06-03 0 1232
Kupujemy klimatyzator do domu lub mieszkania: jak wybrać, na co zwracać uwagę?

Sprawdzone klimatyzatory marki Galanz Na polskim rynku już od kilkunastu lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się klimatyzatory Galanz, które doceniane są zarówno za wysoką ...

Niewidoczne klimatyzatory Daikin
2016-05-30 0 2354
Niewidoczne klimatyzatory Daikin

Klimatyzacja jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia budynków użyteczności publicznej. Niestety, czasem inwestorzy muszą z niej zrezygnować, gdyż instalacja całego ...

Słowa kluczowe: klimatyzacja do domu,

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: