Energooszczędne profile okienne

TM 102HI – system okienny o najwyższym poziomie izolacyjności cieplnej

W kształtowaniu współczesnej architektury kluczową rolę odgrywa szkło. W miejskim krajobrazie powstaje coraz więcej obiektów o transparentnej, minimalistycznej formie. Coraz częściej to właśnie połączenie trzech elementów: przejrzystości szkła, profili aluminiowych i wizji architekta przekłada się na uzyskanie atrakcyjnego efektu wizualnego. Równocześnie dzięki postępowi technologii szkło stało się niezbędnym elementem budownictwa energooszczędnego, ponieważ duże przeszklenia zwiększają emisję światła dziennego, co pozwala oszczędzać energię elektryczną.
Energooszczędne profile okienne - zdjęcie


W najbliższych latach sektor budownictwa czeka stopniowe zaostrzanie kryteriów wymaganych dla przegród budowlanych (od 1 stycznia 2017 dla okien Uw ≤ 1,1 W/(m2K); od 1 stycznia 2021 dla okien Uw ≤ 0,9 W/(m2K)). Zwiększanie wymagań dotyczących współczynnika przenikania ciepła ma przede wszystkim aspekt ekonomiczny. Wymusza wzrost nakładów inwestycyjnych na budowę budynku, równocześnie znacznie obniżając koszty jego użytkowania. Nowe uregulowania prawne mają na celu również wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Ograniczenie zużycia energii w tym sektorze, przyczyni się do realizacji koncepcji oszczędnego wykorzystania surowców energetycznych oraz ochrony środowiska. Co w praktyce oznacza to dla inwestorów i firm budowlanych? Przede wszystkim rynek zwróci się w stronę takich rozwiązań, które zminimalizują zużycie energii cieplnej, wybierając energooszczędne profile okienne i energooszczędny montaż okien.

 

energooszczędne profile okienneFot. 1 Copyright: Fotolia (#96842625, Autor: KB3); Fot. 2 Copyright: Fotolia (#104066449, Autor: Alexandre Zveiger).

 

TM 102HI – energooszczędny system okienny
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, Yawal S.A. wprowadził nowy energooszczędny system okienny TM 102HI o najwyższym poziomie izolacyjności cieplnej (UW od 0,4 W/m2K), który już dzisiaj spełnia zaostrzone wymagania cieplne na 2021 rok.
TM 102HI jest innowacyjnym systemem okiennym dedykowanym dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Sprawdzi się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak również w zabudowie mieszkaniowej. Jego struktura umożliwia projektowanie i wykonywanie nowoczesnych okien, drzwi, witryn, ścianek działowych i wiatrołapów wymagających izolacji termicznej.
Nowy system okienny YAWAL wyróżnia się spośród dostępnych na rynku rozwiązań najlepszymi właściwościami cieplnymi, które zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji skrzydła okiennego. Specjalny kształt i ułożenie izolatora zapewniają korzystny układ sił w energooszczędnym profilu okiennym, co przekłada się na uzyskanie wysokiej wytrzymałości, a tym samym wykonanie okien o dużych gabarytach i ciężarze. TM 102HI daje możliwość kształtowania wielkopowierzchniowych przeszkleń bez kompromisu na parametrach termicznych.

Energooszczędny montaż okien
Aby maksymalnie wykorzystać potencjał okien TM 102HI i zminimalizować liniowe mostki termiczne, zaleca się energooszczędny montaż okien w linii zewnętrznego ocieplenia budynku. Trwała i szczelna konstrukcja nowego systemu znacząco ogranicza dostęp chłodnego powietrza do wnętrza budynku zimą, a latem chroni przed jego nadmiernym nagrzewaniem, obniżając tym samym straty energii cieplnej, a co za tym idzie – koszty eksploatacji projektowanych obiektów. Energooszczędne profile okienne YAWAL charakteryzują się również bardzo wysoką wodoszczelnością osiągniętą dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji uszczelki centralnej.

 

energooszczędne profile okienne energooszczędne profile okiennerys. YAWAL

 

Design dla wymagających
Nowoczesny design profili zatrzaskowych w połączeniu z nowymi uszczelkami pozwala uzyskać jedną płaszczyznę na linii aluminium-uszczelka. W proponowanym systemie konstruktorzy kładą nacisk również na poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Zastosowanie dedykowanych rozwiązań umożliwia wykonywanie konstrukcji w klasach antywłamaniowych RC1-RC2. Ponadto szeroka oferta kolorystyki (dowolne kolory RAL, struktury, drewnopodobne oraz odpowiadające najnowszym oczekiwaniom kolory struktury betonu) i akcesoriów dodatkowych, takich jak: okucia, ukryte zawiasy, klamki o unikatowych kształtach oraz elektroniczne sterowanie funkcjami otwierania i uchylania umożliwiają stworzenie idealnego rozwiązania dla każdego rodzaju architektury.

Parametry energooszczędnego systemu okiennego:
Współczynnik przenikania ciepła Uf = 0,45-0,9 W/m2K
Głębokość konstrukcyjna systemu:
- Profil ościeżnicy 102 mm
- Profil skrzydła 111,4 mm
Dopuszczalna grubość wypełnień do 86 mm
Dopuszczalna wielkość skrzydła
- szerokość 1600 mm
- wysokość 3000 mm
Maksymalny ciężar skrzydła 300 kg

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.yawal.com

Autor: Barbara Fride 2017-07-06 0 989 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Aluprof S.A.śląskie
YAWAL Spółka Akcyjnaśląskie
Pasywna stolarka otworowa
2015-03-25 0 3015
Pasywna stolarka otworowa

Okna pasywne – nie muszą być drogie? Elementem wyróżniającym współczesne budownictwo jest wzrost liczby przeszkleń. Do ich konstrukcji nie wykorzystuje się jednak ...

Energooszczędne systemy aluminiowe
2014-01-28 0 3780
Energooszczędne systemy aluminiowe

Połączenie wymagań estetycznych architektów i inwestorów z wymaganiami z zakresu energooszczędności budownictwa można pogodzić dzięki nowoczesnym technologiom. Dzięki temu domy ...

Czy w 2018 roku fotowoltaika się opłaca?
2018-02-15 0 2098
Czy w 2018 roku fotowoltaika się opłaca?

Słońce to nieograniczone źródło energii i wbrew obawom – polskie warunki klimatyczne pozwalają na to, aby inwestycja w fotowoltaikę się opłacała. Panele fotowoltaiczne ...Słoneczne podgrzewacze wody
2018-02-06 0 1972
Słoneczne podgrzewacze wody

Słoneczny podgrzewacz wody – jak to działa? Słoneczny podgrzewacz wody składa się z rur próżniowych wykonanych ze szkła borokrzemowego z umieszczoną wewnątrz miedzianą rurką ...Czy kolektory słoneczne ogrzeją dom?
2017-12-18 0 1681
Czy kolektory słoneczne ogrzeją dom?

- W ostatnich latach zainteresowanie technologią kolektorów słonecznych się odradza, co spowodowane jest spadkiem cen tego typu instalacji. Już bez dotacji możemy mówić o stopie ...

Zalety domu murowanego
2017-11-29 0 1556
Zalety domu murowanego

Budowa domu to w Polsce poważna inwestycja. Tu nie buduje się amerykańskich chatek z kartonu, które po 10 latach nie wymagają nawet rozbiórki, bo lekko uderzone składają się jak ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: