Lokalne wsparcie firm z sektora obróbki drewna

Podsumowanie targów DremaSilesia 2017

W dniach 12-14 maja 2017r., na terenie Expo Silesia w Sosnowcu, odbyła się jedenasta edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia. Przez trzy dni trwały prezentacje i rozmowy przedstawicieli firm, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny i narzędzia do obróbki drewna, procesy pomocnicze, komponenty do produkcji mebli, kleje i chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego a także wyroby z drewna. Mogli oni pochwalić się najnowszymi technologiami i przedstawić szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, które stosowane są obecnie w branży drzewnej i meblarskiej.
Lokalne wsparcie firm z sektora obróbki drewna - zdjęcie


Na największych regionalnych targach dedykowanych dla przedstawicieli przemysłu drzewnego, stolarskiego i meblarskiego DREMASILESIA wystawcy zaprezentowali maszyny i narzędzia do obróbki drewna, m.in.  pilarki tarczowe, wyrówniarki, grubiarki, wiertarki, tokarki, okleiniarki, a także centra obróbcze. Ponadto, uzupełnienie ekspozycji maszyn stanowiły narzędzia do obróbki drewna, urządzenia transportowe, maszyny do produkcji pelletu oraz specjalistyczne oprogramowanie. Wśród wystawców nie zabrakło przedsiębiorstw oferujących wyroby z drewna, podłogi czy paliwo z biomasy – pellet.

Siła regionu
- W tym roku targi DremaSilesia odwiedziło 1200 profesjonalistów z terenu całej Polski oraz z zagranicy. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą 64 wystawców, którzy na powierzchni 1200 m2 zaprezentowali maszyny i narzędzia dla przemysłu drzewnego, meblarskiego a przede wszystkim, dla małych zakładów stolarskich. Na targach pokazały się także firmy oferujące materiały drzewne i podłogi. Mottem przewodnim tegorocznych targów były technologie i urządzenia do pozyskania energii z drewna. Najlepszym jednak podsumowaniem tegorocznej edycji targów były pozytywne opinie naszych wystawców i gości, które dopingują nas do pracy, by przyszłoroczna edycja targów DremaSilesia jeszcze lepiej spełniła oczekiwania naszych partnerów. Zatem zapraszam i do zobaczenia w kwietniu 2018 roku w Sosnowcu! – tak tegoroczne wydarzenie podsumowuje Andrzej Półrolniczak, Dyrektor Projektu.

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA, pomimo swojego lokalnego charakteru, przyciągnęły na Śląsk gości nie tylko z województw ościennych, lecz także okazały się atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych dla profesjonalistów spoza Polski. Dla wystawców była to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swój potencjał i nawiązać kontakt z rodzimymi i zagranicznymi kontrahentami.

Nie tylko ekspozycja
Tegorocznej edycji targów towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: konferencja „Energia z drewna” oraz przestrzeń specjalna: Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej z pokazami, panelem dyskusyjnym i punktem konsultacyjnym.

Dwudniowe wystąpienia w ramach „Energii z drewna” odbyły się 12 i 13 maja 2017r., a ich organizatorami zostały Polska Izba Biomasy, redakcja czasopisma „Magazyn BIOMASA” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Celem przedsięwzięcia było promowanie innowacyjnych metod grzewczych z wykorzystaniem pelletu, problematyka zagospodarowania odpadów drzewnych, prezentacja możliwości finansowych dla inwestorów, jak również ochrona środowiska i walka ze smogeim. Wśród prelegentów wymienić można: Jolanta Kamińska (Magazyn BIOMASA), Dominik Jabłoński (portal Drewno.pl), dr inż. Rafał Rajczyk (Instytut Zaawansowanych Technologii Energetycznych, Politechnika Częstochowska), Mirosław Płowiec (Seven PM), Adam Sarnaszek i Paweł Biernacki (Polska Izba Biomasy), Agnieszka Kędziora-Urbanowicz (BIOCONTROL Sp. z o.o.) oraz Maria Chech (TARTAK OLCZYK).

Z kolei portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy przygotowali Strefę Warsztatów i Edukacji Zawodowej, działającą przez wszystkie dni trwania targów DREMASILESIA – od piątku do niedzieli, 12-14 maja 2017. Wydarzenie promowało kształcenie w zawodach związanych z przemysłem drzewnym. Na przestrzeni zajmującej ponad 200 m2, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu na żywo wykonywali meble z palet, prezentując jednocześnie swój stolarski kunszt. Ponadto, w ramach Strefy odbyły się warsztaty parkieciarskie i stolarskie wraz z praktycznymi pokazami najnowszych technologii, produktów i rozwiązań w parkieciarstwie, wykłady oraz panel dyskusyjny osób reprezentujących branżę („Dlaczego warto wybrać zawód parkieciarza”, „Trwałość posadzki z drewna”, „Podłogi bambusowe fakty i mity”), można było skorzystać z konsultacji w kwestiach dotacji unijnych, jak również spróbować swoich sił na profesjonalnym symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder, zapoznać się z ofertą szkoleń dla sektora drzewnego czy zaopatrzyć się w najnowszą literaturę branżową.

Innowacyjne smaczki
DREMASILESIA 2017 obfitowała w innowacyjne rozwiązania, na uczestników targów czekało kilka ciekawostek. Firma NESTRO została prekursorem nowatorskich rozwiązań technologii AR w branży drzewno-meblarskiej! Specjalnie przygotowana aplikacja NESTRO dostępna i pobierana na telefon lub tablet w systemie Android, umożliwiała (z wykorzystaniem gotowych prospektów firmy) obserwację przy użyciu AR, lewitujących podczas pracy urządzeń. Ponadto, w oparciu o grafikę trójwymiarową 3D i okulary VR można było stać się uczestnikiem wykreowanego świata wirtualnego, który miał za zadanie przenieść użytkownika do urządzeń firmy Nestro – wentylatorów, wygarniaczy silosowych, ślimaków transportowych i ogromnego wielomodułowego filtra podciśnieniowego.

Dodatkowo, dzięki współpracy z platformą internetową superexpo.com, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający targów DREMASILESIA mogą odbyć wirtualny spacer i z pomocą nowych technologii przenieść się do pawilonu wystawienniczego Expo Silesia! Ponadto zaprezentowana została aplikacja mobilna oparta na kodach QR, których zeskanowanie przenosi użytkownika do internetowego profilu Wystawcy, zawierającego dane kontaktowe, ofertę, a także opisy i fotografie produktów.

DremaSilesia 2018
Liczymy, że spotkamy się w jeszcze większym gronie za rok – kolejna edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia odbędzie się w kwietniu 2018.
Tymczasem już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej integracji branży drzewnej i meblarskiej – targi DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Autor: Anna Szczecka 2017-06-26 0 169 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
RENEXPO® Poland 2017
2017-06-27 0 220
RENEXPO® Poland 2017

Ideą każdych targów jest prezentacja oferty wystawców konkretnej i ściśle określonej grupie docelowej. Targi RENEXPO® Poland są jednak pod tym względem wyjątkowe i mają ...

Lokalne wsparcie firm z sektora obróbki drewna
2017-06-26 0 169
Lokalne wsparcie firm z sektora obróbki drewna

Na największych regionalnych targach dedykowanych dla przedstawicieli przemysłu drzewnego, stolarskiego i meblarskiego DREMASILESIA wystawcy zaprezentowali maszyny i narzędzia do obróbki ...

GARAŻE I PARKINGI PODZIEMNE Katowice 2017
2017-06-13 0 216
GARAŻE I PARKINGI PODZIEMNE Katowice 2017

Podczas konferencji po raz pierwszy w Polsce zostaną omówione i zaprezentowane wyniki badań prowadzonych przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki ...Startują pierwsze FIRE |AKADEMIE (Warsztaty Pożarowe) w tym roku
2017-05-31 0 205
Startują pierwsze FIRE |AKADEMIE (Warsztaty Pożarowe) w tym roku

Wystąpienie dr inż. D.Ratajczaka związane będzie z ważnymi zmianami wwarunkach bezpieczeństwa pożarowego dla budynków w związku końcem prac nad Rozporządzeniem Ministerstwa ...DREMA 2017 – integracja branży w Poznaniu
2017-05-30 0 245
DREMA 2017 – integracja branży w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA już od 33 lat stanowią platformę prezentacji najnowszych technologii irozwiązań dla sektora ...

Podsumowanie 51 Międzynarodowych Targów Budownictwa i Strefy Dobrych Wnętrz „Twój Dom 2017”
2017-04-12 0 335
Podsumowanie 51 Międzynarodowych Targów Budownictwa i Strefy Dobrych Wnętrz „Twój Dom 2017”

Dotychczasowa formuła targów została rozszerzona o Strefę Dobrych Wnętrz oraz aranżacje i wyposażenie ogrodów. Skutkowało to zwiększonym zainteresowaniem zestrony ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: