Wózek paletowy – podstawa wyposażenia magazynu

Paleciaki ręczne, paleciaki z napędem elektrycznym

Wózek paletowy popularnie nazywany paleciakiem to niezbędne wyposażenie wielu miejsc takich jak sklepy, magazyny czy hale produkcyjne. Dzięki temu sprzętowi codzienna praca polegająca na przewożeniu towarów jest łatwiejsza i szybsza. W Polsce producentem wózków magazynowych jest firma Zakrem, która oferuje m.in. wysokiej jakości ręczne wózki paletowe oraz wózki z napędem elektrycznym.
Wózek paletowy – podstawa wyposażenia magazynu - zdjęcie


Wózek paletowy ręczny – kiedy jest niezbędny?
Paleciaki ręczne to typ wózków z ręcznym unoszeniem ładunku i ręcznym pchaniem. Są przeznaczone do transportowania towarów na niewielkie odległości. Stanowią niezbędne wyposażenie magazynów, zakładów produkcyjnych, hal, fabryk czy przetwórni. Paleciaki znajdują się również w wyposażeniu wielu samochodów transportowych, służąc do rozładunku i załadunku przewożonych artykułów.

Paleciaki ręczne bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach o małej powierzchni, gdzie niemożliwe jest zastosowanie czołowych wózków widłowych, np. w sklepach i hipermarketach. W tym wypadku najlepiej sprawdza się wózek paletowy wyposażony w krótkie widły (o długości 800 mm) bądź wózek podnośnikowy masztowy. Pozwala on na wygodny załadunek i rozładunek palet oraz układanie towarów na półki czy samochody. Wózek podnośnikowy masztowy od firmy Zakrem pozwala na podnoszenie ładunków o masie do 300 kg. Może być wyposażony w koła poliamidowe dedykowane do gładkich podłoży i charakteryzujące się niewielkim oporem w trakcie jazdy lub w koła z bieżnikiem poliuretanowym  o dużej odporności na ścieranie.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Jak działają paleciaki ręczne?
Paleciaki ręczne mają bardzo prostą konstrukcję. Zbudowane są z korpusu wózka z widłami, dyszla, pompy, kół sterujących oraz rolek prowadzących. Ponadto, wózek paletowy z wagą wyposażony jest dodatkowo we wskaźnik wagi (elektroniczny lub oparty na hydraulice) bądź system ważący z tensometrami zamontowanymi pod widłami. Paleciaki Zakrem posiadają wagę z legalizacją o III klasie dokładności ważenia. Daje ona dokładny pomiar mas ładunkowych umieszczanych na widłach wózka.

Praca paleciaków polega na przewożeniu oraz załadunku i rozładunku towarów. System podnoszenia, który znajduje się w wózkach paletowych, oparty jest na mechanizmie hydraulicznym. Wytwarzane przez pompę ciśnienie oleju  hydraulicznego unosi tłok w głównym siłowniku i powoduje podnoszenie ładunku. Spadek tego ciśnienia powoduje opuszczanie ładunku. Cały ruch jest sterowany za pomocą dźwigni regulacji stopnia działania, która napędza dyszel sterowania.
W wózkach Zakrem zastosowano zawór o specjalnej konstrukcji pozwalający na płynną regulację prędkości opuszczania. Chwyt dyszla wyprodukowany został z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości. Cała konstrukcja paleciaków oparta jest na wysokiej jakości stali 18G2A malowanej proszkowo i zabezpieczonej przed utlenianiem.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Gdzie sprawdzają się paleciaki elektryczne?
Wśród wózków paletowych dużym zainteresowaniem cieszą się elektryczne wózki paletowe. Są one przeznaczone do transportu wewnętrznego oraz prac załadunkowych i rozładunkowych. Paleciaki z napędem elektrycznym są wygodne w obsłudze i pozwalają na przewożenie nawet bardzo ciężkich ładunków. Świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju magazynach i halach sklepowych, a także centrach logistycznych i wielkopowierzchniowych halach produkcyjnych. Elektryczny napęd jazdy eliminuje użycie siły podczas ciągnięcia palety z towarem, dlatego wózki te są szczególnie zalecane w miejscach, w których pracują kobiety.

Paleciaki elektryczne od firmy Zakrem (w zależności od wybranego modelu) posiadają 1000 kg udźwig, całkowitą wysokość wynoszącą 1580 lub 1980 mm oraz widły o długości 1150 mm. Ponadto podnośnikowe wózki masztowe podsiadają 1360 mm promień skrętu. Są dzięki temu bardzo zwrotne. Dostępność tego urządzenia w postaci trzech różnych modeli umożliwia klientowi wybór rozwiązania dostosowany do jego potrzeb.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Jak działają paleciaki z napędem elektrycznym?
Silnik elektryczny, w który wyposażone są paleciaki Zakrem, może pomagać przy unoszeniu ładunku oraz napędzać koła wózka. Moc silnika przekłada się na możliwości transportowe wózka. Przy eksploatacji ważna jest także sama pojemność urządzenia i czas ładownia akumulatora.
Paleciaki elektryczne są cięższe od paleciaków ręcznych. Jednak ich obsługa nie sprawia problemów. Operator steruje wózkiem za pomocą przycisków, które znajdują się w rączce dyszla. Takie rozwiązanie pozwala obsługującemu wózek na bezwysiłkową pracę przy przewożeniu palet.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Elektryczne wózki paletowe Zakrem posiadają silnik o mocy napędu 1,6 kW. Podnoszenie elektrohydrauliczne z zasilaniem z baterii pozwala na 8-godzinną pracę przy pełnym naładowaniu baterii.
Wózki dostępne są z bateriami o parametrach:
- 12V x 110 Ah do wózków: WRP3-1004/Mst EHs i WRP3-1003/Mst Ehs,
- 12V x 175 Ah do wózków: WRP3-1005/Mst Ehs.
Do wózków dołączony jest ponadto prostownik z możliwością bezpośredniego podłączenia do sieci elektrycznej w celu doładowania baterii.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

W asortymencie firmy Zakrem znajdują się również wózki platformowe, wózki podnośnikowe, wózki transportowe, wózki gospodarcze, wózki nożycowe oraz wózki warsztatowe. Firma dostarcza również stojaki na rowery, barierki odgradzające i słupki przestawne.

Więcej o produktach przeczytasz na stronie: www.zakrem.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-06-23 0 482 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
TOOLMEX TRUCK Sp. z o.o. mazowieckie
ZAKREM SP. Z O.O.podlaskie
Rębak spalinowy do gałęzi
2017-10-02 0 527
Rębak spalinowy do gałęzi

Dlaczego opłaca się rozdrabnianie gałęzi rębakiem spalinowym? Kurczące się gwałtownie zasoby naturalne nie pozwalają na marnotrawstwo. Trend do efektywnego zagospodarowywania ...

Najlepsza oferta dla firm rentalowych!
2017-09-27 0 232
Najlepsza oferta dla firm rentalowych!

EuroGate - początki EuroGate International rozpoczęła działalność na rynku europejskim w 2011 roku od reprezentowania amerykańskiej firmy General Equipment, specjalizującej się w produkcji ...

Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe
2017-08-24 0 433
Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe

Analizator spalin OMS-420 Rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań przemysłowych, na przykład do spalarni odpadów, hut i elektrociepłowni jest urządzenie OMS-420, stosowane do ...Kontenery biurowe, sanitarne, socjalne i magazynowe
2017-08-16 0 1156
Kontenery biurowe, sanitarne, socjalne i magazynowe

Kontenery magazynowe do wynajęcia Jednym z głównych sposobów wykorzystania kontenerów jest zaadaptowanie ich jako magazyny. Kontenery magazynowe sprawdzają się ...Ładowarka teleskopowa 540-180 od JCB
2017-06-28 0 662
Ładowarka teleskopowa 540-180 od JCB

Maszyna 540-180 oferuje lepszą wydajność i udźwig w porównaniu do mniejszej 17-metrowej wersji 540-170, mimo że jest o 20% mniejsza. Prezentacja tego modelu zwiększa liczbę ładowarek ...

Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego?
2017-06-23 0 562
Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Sprzęt budowlany – lepiej kupić czy wynająć? Wszystkie prace remontowe wiążą się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu budowlanego. Jednocześnie, chcąc nadążać za potrzebami ...

Słowa kluczowe: wózki paletowe, paleciak,

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: