Wózek paletowy – podstawa wyposażenia magazynu

Paleciaki ręczne, paleciaki z napędem elektrycznym

Wózek paletowy popularnie nazywany paleciakiem to niezbędne wyposażenie wielu miejsc takich jak sklepy, magazyny czy hale produkcyjne. Dzięki temu sprzętowi codzienna praca polegająca na przewożeniu towarów jest łatwiejsza i szybsza. W Polsce producentem wózków magazynowych jest firma Zakrem, która oferuje m.in. wysokiej jakości ręczne wózki paletowe oraz wózki z napędem elektrycznym.
Wózek paletowy – podstawa wyposażenia magazynu - zdjęcie


Wózek paletowy ręczny – kiedy jest niezbędny?
Paleciaki ręczne to typ wózków z ręcznym unoszeniem ładunku i ręcznym pchaniem. Są przeznaczone do transportowania towarów na niewielkie odległości. Stanowią niezbędne wyposażenie magazynów, zakładów produkcyjnych, hal, fabryk czy przetwórni. Paleciaki znajdują się również w wyposażeniu wielu samochodów transportowych, służąc do rozładunku i załadunku przewożonych artykułów.

Paleciaki ręczne bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach o małej powierzchni, gdzie niemożliwe jest zastosowanie czołowych wózków widłowych, np. w sklepach i hipermarketach. W tym wypadku najlepiej sprawdza się wózek paletowy wyposażony w krótkie widły (o długości 800 mm) bądź wózek podnośnikowy masztowy. Pozwala on na wygodny załadunek i rozładunek palet oraz układanie towarów na półki czy samochody. Wózek podnośnikowy masztowy od firmy Zakrem pozwala na podnoszenie ładunków o masie do 300 kg. Może być wyposażony w koła poliamidowe dedykowane do gładkich podłoży i charakteryzujące się niewielkim oporem w trakcie jazdy lub w koła z bieżnikiem poliuretanowym  o dużej odporności na ścieranie.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Jak działają paleciaki ręczne?
Paleciaki ręczne mają bardzo prostą konstrukcję. Zbudowane są z korpusu wózka z widłami, dyszla, pompy, kół sterujących oraz rolek prowadzących. Ponadto, wózek paletowy z wagą wyposażony jest dodatkowo we wskaźnik wagi (elektroniczny lub oparty na hydraulice) bądź system ważący z tensometrami zamontowanymi pod widłami. Paleciaki Zakrem posiadają wagę z legalizacją o III klasie dokładności ważenia. Daje ona dokładny pomiar mas ładunkowych umieszczanych na widłach wózka.

Praca paleciaków polega na przewożeniu oraz załadunku i rozładunku towarów. System podnoszenia, który znajduje się w wózkach paletowych, oparty jest na mechanizmie hydraulicznym. Wytwarzane przez pompę ciśnienie oleju  hydraulicznego unosi tłok w głównym siłowniku i powoduje podnoszenie ładunku. Spadek tego ciśnienia powoduje opuszczanie ładunku. Cały ruch jest sterowany za pomocą dźwigni regulacji stopnia działania, która napędza dyszel sterowania.
W wózkach Zakrem zastosowano zawór o specjalnej konstrukcji pozwalający na płynną regulację prędkości opuszczania. Chwyt dyszla wyprodukowany został z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości. Cała konstrukcja paleciaków oparta jest na wysokiej jakości stali 18G2A malowanej proszkowo i zabezpieczonej przed utlenianiem.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Gdzie sprawdzają się paleciaki elektryczne?
Wśród wózków paletowych dużym zainteresowaniem cieszą się elektryczne wózki paletowe. Są one przeznaczone do transportu wewnętrznego oraz prac załadunkowych i rozładunkowych. Paleciaki z napędem elektrycznym są wygodne w obsłudze i pozwalają na przewożenie nawet bardzo ciężkich ładunków. Świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju magazynach i halach sklepowych, a także centrach logistycznych i wielkopowierzchniowych halach produkcyjnych. Elektryczny napęd jazdy eliminuje użycie siły podczas ciągnięcia palety z towarem, dlatego wózki te są szczególnie zalecane w miejscach, w których pracują kobiety.

Paleciaki elektryczne od firmy Zakrem (w zależności od wybranego modelu) posiadają 1000 kg udźwig, całkowitą wysokość wynoszącą 1580 lub 1980 mm oraz widły o długości 1150 mm. Ponadto podnośnikowe wózki masztowe podsiadają 1360 mm promień skrętu. Są dzięki temu bardzo zwrotne. Dostępność tego urządzenia w postaci trzech różnych modeli umożliwia klientowi wybór rozwiązania dostosowany do jego potrzeb.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Jak działają paleciaki z napędem elektrycznym?
Silnik elektryczny, w który wyposażone są paleciaki Zakrem, może pomagać przy unoszeniu ładunku oraz napędzać koła wózka. Moc silnika przekłada się na możliwości transportowe wózka. Przy eksploatacji ważna jest także sama pojemność urządzenia i czas ładownia akumulatora.
Paleciaki elektryczne są cięższe od paleciaków ręcznych. Jednak ich obsługa nie sprawia problemów. Operator steruje wózkiem za pomocą przycisków, które znajdują się w rączce dyszla. Takie rozwiązanie pozwala obsługującemu wózek na bezwysiłkową pracę przy przewożeniu palet.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

Elektryczne wózki paletowe Zakrem posiadają silnik o mocy napędu 1,6 kW. Podnoszenie elektrohydrauliczne z zasilaniem z baterii pozwala na 8-godzinną pracę przy pełnym naładowaniu baterii.
Wózki dostępne są z bateriami o parametrach:
- 12V x 110 Ah do wózków: WRP3-1004/Mst EHs i WRP3-1003/Mst Ehs,
- 12V x 175 Ah do wózków: WRP3-1005/Mst Ehs.
Do wózków dołączony jest ponadto prostownik z możliwością bezpośredniego podłączenia do sieci elektrycznej w celu doładowania baterii.

 

wózek paletowy zakremfot. Zakrem

 

W asortymencie firmy Zakrem znajdują się również wózki platformowe, wózki podnośnikowe, wózki transportowe, wózki gospodarcze, wózki nożycowe oraz wózki warsztatowe. Firma dostarcza również stojaki na rowery, barierki odgradzające i słupki przestawne.

Więcej o produktach przeczytasz na stronie: www.zakrem.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-06-23 0 951 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
TOOLMEX TRUCK Sp. z o.o. mazowieckie
ZAKREM SP. Z O.O.podlaskie
Wózki widłowe Hyundai
2018-01-05 0 755
Wózki widłowe Hyundai

Wózki widłowe zsilnikiem Diesel Wózki Hyundai wyposażone zostały wwysokoprężne silniki takich producentów, jak: Kubota, Yanmar oraz Cummins. Silniki wysokoprężne (tzw. ...

Profesjonalne usługi dźwigowe do montażu przeszkleń i okien na ograniczonej przestrzeni.
2018-03-22 0 30
Profesjonalne usługi dźwigowe do montażu przeszkleń i okien na ograniczonej przestrzeni.

Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzi technika i czerpiąca z niej pełnymi garściami firma Uplifter, która świadczy profesjonalne usługi dźwigowe z wykorzystaniem maszyn ...

Nowoczesne maszyny rolnicze dla wymagających
2018-03-05 0 1200
Nowoczesne maszyny rolnicze dla wymagających

Firma Keltec-Pl Sp. z o.o., która początkowo zajmowała się głównie produkcją osprzętu do maszyn budowlanych, z czasem poszerzyła swoją ofertę o profesjonalny sprzęt rolniczy. ...Ogrzewanie domu gruntowymi pompami ciepła
2018-02-15 0 1588
Ogrzewanie domu gruntowymi pompami ciepła

Gruntowe pompy ciepła – jak działają? Gruntowe pompy ciepła pobierają ciepło z gruntu i dostarczają je do budynku. Urządzenia grzewcze tego typu mają za zadanie zarówno ...Testowanie rolet
2018-02-08 0 467
Testowanie rolet

Kontrola wyrobu to korzyść dla producenta Korzystanie z urządzeń testujących, nazywanych również windami lub testerami, to dobra praktyka przy wytwarzaniu rolet różnego rodzaju. ...

Gdzie wykorzystać kontenery usługowe?
2018-02-01 0 1095
Gdzie wykorzystać kontenery usługowe?

Gdzie znajdują zastosowanie kontenery usługowe? Kontenery usługowe, których jednym z producentów w Polsce jest firma Budownictwo Modułowe KAJA, mają szerokie zastosowanie. Można ...

Słowa kluczowe: wózki paletowe, paleciak,

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: