Zewnętrzne okiennice dekoracyjne, przesuwne, rozwierne

Wyróżnij swój dom okiennicami PVC i aluminiowymi!

Sposobów na wyróżnienie domu jest wiele: ciekawa architektonicznie bryła, nietypowe pokrycie dachowe, gustowna stolarka okienna i drzwiowa. Świetnym pomysłem na to, aby budynek nabrał niepowtarzalnego charakteru, jest zamontowanie zewnętrznych okiennic PVC/ aluminiowych, które mogą być nie tylko stylową dekoracją, ale pełnić także funkcję ochronną przed nadmiernym nasłonecznieniem, deszczem, chłodem, wiatrem, hałasem, a nawet włamaniem. Szeroką gamę produktów oferuje firma Zielona Okiennica, która zajmuje się ręczną produkcją okiennic aluminiowych i PVC.
Zewnętrzne okiennice dekoracyjne, przesuwne, rozwierne - zdjęcie


Nowa odsłona klasyki – zewnętrzne okiennice PVC i aluminiowe
Od momentu skonstruowania i upowszechnienia rolet zewnętrznych wydawało się, że okiennice chroniące przed intruzami, czynnikami atmosferycznymi i hałasem odejdą do lamusa. Nic bardziej mylnego! Dziś coraz częściej i chętniej powracamy do rozwiązań, które wysoko cenili nasi przodkowie, a zewnętrzne okiennice dekoracyjne świętują swój renesans, stając się synonimem dobrego gustu i designu z górnej półki.
- Nasze okiennice znajdują szeroką grupę odbiorców. Posiadamy wiele modeli okiennic, które wiążą ze sobą  funkcjonalność i design, co sprawia, że wkomponujemy je zarówno w budynek stylu rustykalnym, jak i nowoczesnym – podkreśla Łukasz Kwiatkowski, właściciel firmy Zielona Okiennica. - Różne możliwości ich zamontowania nie ograniczają nas w żaden sposób i nie przeszkadzają w tworzeniu niebanalnych projektów. Ogromny wybór kolorów, dowolność wymiarów oraz możliwość mieszania wypełnień  okiennic sprawia, że  każdego klienta jesteśmy w stanie w pełni zadowolić – dodaje.

Okiennice dekoracyjne
Wybór okiennic dekoracyjnych to rzecz gustu i pomysłu klienta, i zdaje się, że tylko jego wyobraźnia może być jedynym ograniczeniem. Nadają się na absolutnie każdą budowlę, od małego domku letniskowego po wielkie przedsięwzięcia. Dekoracyjne aluminiowe okiennice firmy Zielona Okiennica są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, zostawiając drewniane okiennice daleko w tyle. Do dziś pięknie zdobią m.in. domy na osiedlu domów rodzinnych w Londynie, domy wczasowe w Chłopach czy Cukiernię „Alebabeczka” w Kielcach.

 

zewnętrzne okiennice dekoracyjne zewnętrzne okiennice dekoracyjne
zewnętrzne okiennice dekoracyjnefot. Zielona Okiennica

 

O ile kiedyś okiennice pełniły przede wszystkim funkcje praktyczne, a ich walory wizualne przesuwały się na dalszy plan, to dziś sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej. Jako połączenie tradycji z nowoczesnością, okiennice w XXI wieku muszą sprostać nie tylko wysokim wymaganiom odnośnie estetyki, ale pełnić także funkcje typowo użytkowe.
- Idealnym przykładem na to, że te wszystkie wymagania można połączyć jest nasza realizacja we Włoszech,  gdzie nowoczesne przesuwne okiennice z aluminium o kolorze zimnej, jasnej szarości zostały zamontowane wewnątrz ściany starej kamienicy w centrum Mediolanu – mówi Łukasz Kwiatkowski.

 

zewnętrzne okiennice dekoracyjne zewnętrzne okiennice dekoracyjne zewnętrzne okiennice dekoracyjnefot. Zielona Okiennica

 

Jedną z równie ciekawych realizacji są designerskie okiennice aluminiowe harmonijkowe w żywym kolorze niebieskim, które zdobią apartament wypoczynkowy na włoskiej wyspie Elba.
- Okiennice te spełniają swoją funkcję ochronną przed słońcem, ale są również fenomenalnym rozwiązaniem dla wąskich powierzchni, bo skrzydła okiennicy składają się we wnęce okiennej, a nie rozkładają się na ścianie – wyjaśnia Łukasz Kwiatkowski.

zewnętrzne okiennice dekoracyjne zewnętrzne okiennice dekoracyjnefot. Zielona Okiennica

Klasyczną, piękną realizacją z portfolio Zielonej Okiennicy są też typowe dla starego kościoła okiennice deskowe w łuku, które oddają klimat czasów starodawnych i stylu gotyckiego. Okiennice te wykonane są z PVC w okleinie drewnopodobnej. Choć do złudzenia przypominają okiennice drewniane, to jednak nie ma obaw, że szybko się zniszczą pod wpływem deszczu, słońca, wiatru czy śniegu.

 

zewnętrzne okiennice dekoracyjne zewnętrzne okiennice dekoracyjnefot. Zielona Okiennica

 

Okiennice sterowane automatycznie
Nasi przodkowie nie uwierzyliby, gdyby ktoś powiedział im, że kiedyś będzie można sterować okiennicami za pomocą pilota czy włącznika. Dziś, w dobie powszechnej automatyzacji, produkty uznawane za tradycyjne muszą przejść duży lifting, aby zostały dobrze przyjęte na rynku. Dotyczy to również zewnętrznych okiennic dekoracyjnych, które nie tylko muszą być trwałe, piękne i bezproblemowe w eksploatacji.

 

zewnętrzne okiennice dekoracyjnefot. Zielona Okiennica

 

- Nasi klienci decydują się na coraz odważniejsze pomysły i stawiają na wygodę, dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się okiennice sterowane automatycznie za pomocą pilota lub po prostu włącznika na ścianie. Nasza okiennica przesuwna sterowana automatycznie w systemie inteligentny dom, wygrała nagrodę główną w konkursie Głosu Koszalińskiego „Nasze dobre z Pomorza” jako najlepszy produkt w naszym regionie, z czego jesteśmy bardzo dumni – podsumowuje Łukasz Kwiatkowski.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.zielonaokiennica.pl

 

Autor: Barbara Fride 2017-06-19 0 1578 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ŁUKASZ KWIATKOWSKI ZIELONA OKIENNICAzachodniopomorskie
SONTE Poland Sp. z o.o.śląskie
Akcesoria do rolet, żaluzji, moskitier
2018-01-29 0 1863
Akcesoria do rolet, żaluzji, moskitier

- Bez dobrych komponentów nie ma dobrej żaluzji i rolety – mówi Mariusz Kowalewski, kierownik produkcji w firmie Tommark, która już od ponad 26 lat dostarcza akcesoria do ...

Szklane ścianki działowe w nowoczesnym biurze
2017-10-11 0 1064
Szklane ścianki działowe w nowoczesnym biurze

Specjalnie dla architektów SONTE Poland uruchamia program partnerski. W jego ramach każdy partner będzie miał możliwość uzyskania preferencyjnych warunków współpracy z ...

Ciepły montaż okien – czy to się opłaca?
2017-06-29 0 1910
Ciepły montaż okien – czy to się opłaca?

Jak wygląda ciepły montaż okien? Ciepły montaż jest montażem warstwowym polegającym na osadzeniu okien wwarstwie ocieplenia muru dwu- lub trójwarstwowego. Tak zamontowane okna stają ...Profile podokienne i podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne
2017-01-02 0 3574
Profile podokienne i podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne

Ciepły parapet – ciepły dom Niewłaściwy montaż drzwi i okien to najczęstsze przyczyny strat ciepła. Nawet drzwi energooszczędne i najlepsze ocieplenie okna, które ma bardzo ...Inteligentna folia na okno
2016-09-22 0 3260
Inteligentna folia na okno

Szkło inteligentne dla większego komfortu O ile jeszcze za poprzedniego ustroju mało kto przykładał wagę do komfortu i poczucia prywatności pracowników, dziś sytuacja zmienia się ...

Okiennice zewnętrzne - postaw na design
2016-08-29 0 4584
Okiennice zewnętrzne - postaw na design

Okiennice dekoracyjne Od początku wymyślenia okiennic – pierwszych osłon okiennych – stanowiły one zabezpieczenie przed wtargnięciem intruza oraz chroniły przed czynnikami ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: