Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Automatyczny kocioł grzewczy na ekogroszek Sztoker®+

Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej jakości, które będą bezpieczne dla użytkowników. Dużą uwagę w tej kwestii skupia na sobie branża grzewcza i producenci kotłów. W naszej strefie klimatycznej, gdzie sezon grzewczy zaczyna się jesienią i trwa do wczesnej wiosny, kotły grzewcze muszą być wyjątkowo solidne i bezpieczne. Dlatego prym na rynku wiodą kotły na ekogroszek, a wśród nich nowy ekologiczny kocioł z podajnikiem Sztoker®+ firmy KOMIZ®.
Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa - zdjęcie


Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku?
Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w obsłudze. Potoczna nazwa kotłów na ekogroszek to kotły retortowe, nie jest to jednak do końca prawda. Konstrukcja kotła Sztoker® pozwoliła na rezygnację z palnika retortowego. Rozwiązania konstrukcyjne całego kotła okazały się na tyle innowacyjne że są chronione patentem nr 216269. Elektroniczny sterownik zarządza dozowaniem paliwa z zasobnika paliwa, regulując jego optymalną ilość do procesu spalania. Raz rozpalony piec pracuje praktycznie przez cały rok bez wygaszania i ponownego rozpalania. Dzięki temu użytkownik nie musi przejmować się codziennym rozpalaniem  i spadkiem temperatury w budynku, ponieważ zawsze panuje w nim ciepło.   

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Niezwykle istotny jest fakt, że samo paliwo, jakim jest ekogroszek, jest najkorzystniejsze dla środowiska. Nie emituje tak dużej ilości pyłów i zanieczyszczeń, jak choćby zwykły węgiel. Plusem jest również niska zawartość siarki, która jest przyczyną szybkiej korozji stali. Kocioł na ekogroszek z podajnikiem zachowuje zatem długą żywotność. Dostępność ekogroszku w workach ułatwia jego wsypywanie do zbiornika  i pozwala na utrzymanie czystości w kotłowni.

Sztoker®+  – kocioł na ekogroszek do zadań specjalnych
Na rynku kotłów grzewczych pojawił się nowy produkt firmy KOMIZ® – kocioł na ekogroszek Sztoker®+.  Model ten ma niezwykle prostą konstrukcję zapewniającą ekologiczne spalanie opału bez stosowania w komorze spalania  kruchej i łatwej do uszkodzenia ceramiki. Czyszczenie kotła odbywa się poprzez drzwiczki czołowe, nie ma dodatkowych bocznych ani górnych wyczystek. Z kolei szybki demontaż elementów składowych umożliwia bezproblemowy transport do każdej kotłowni. Moce kotłów Sztoker®+ rozpoczynają się już od 12 kW. Wyposażone są w automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz aparaturę sterującą Cobra 2.

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Jak działa kocioł z podajnikiem Sztoker®+? Zasobnik należy napełnić ekogroszkiem. Opał jest transportowany ze zbiornika do paleniska za pomocą podajnika ślimakowego o opatentowanej konstrukcji. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej trwałość. Cały proces spalania kontroluje sterownik z algorytmem PID Cobra 2. Regulator ten steruje: pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie, załączaniem pomp obiegowych c.o. oraz pompy c.w.u., pracą podajnika paliwa oraz siłownika zaworu mieszającego. Dodatkowo regulator może współpracować z panelem zdalnym T1000, który może spełniać role termostatu pokojowego.

Sterownik Cobra 2 z algorytmem PID II włącza kocioł na taką moc, jaka jest w danym momencie potrzebna, aby utrzymać zadaną temperaturę. Dzięki temu rozwiązaniu kocioł grzeje przez cały czas, bez przestojów i gwałtownych zmian temperatury – zarówno w kominie, jak i w komorze spalania, a temperatura wody zasilającej pozostaje stabilna. Ciepła woda dostępna jest przez całą dobę każdego dnia w roku (nie tylko w sezonie grzewczym). Ogromną zaletą tego systemu jest również to, że użytkownik regulatora Cobra może samodzielnie dokonywać zmian w oprogramowaniu. Należy podłączyć regulator do komputera za pomocą łącza USB. Komputer rozpoznaje wtedy regulator jako dodatkowy dysk. Chcąc wgrać nowy program, należy pobrać go ze strony producenta. Ponadto, regulator Cobra 2 rejestruje i archiwizuje cały przebieg pracy kotła w ciągu jednego miesiąca.

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Sztoker®+ to bezpieczny w użytkowaniu kocioł z podajnikiem. Wyposażony został w system wyrównywania ciśnienia w zbiorniku paliwa co zapobiega dymieniu w zbiorniku. Posiada także alarm otwartej klapy zasobnika. Informuje on użytkownika o niezamknięciu zbiornika po załadowaniu opału, co zapobiega powstaniu pożaru w zasobniku.

Paliwo podstawowe dla kotła Sztoker®+ to groszek energetyczny. Natomiast można go zastąpić pelletem drzewnym. Daje to użytkownikowi możliwość zastąpienia jednego paliwa – innym na wypadek niespodziewanych sytuacji, np. nagłym wzrostem cen za ekogroszek.

Kocioł C.O. a ekologia
Kocioł Sztoker®+ charakteryzuje się bezdymnym procesem spalania paliwa. Co to oznacza dla środowiska? Emituje on niewielką ilość szkodliwych związków i pyłów do atmosfery – w przeciwieństwie do innych kotłów na paliwa stałe.
Jakość i ekologiczność kotła potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium. Na ich podstawie jest on zaliczany do najwyższej 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, zarówno w zakresie cieplno-emisyjnym, jak i bezpieczeństwa użytkowania. Sztoker®+ jest urządzeniem spełniającym również wymagania ekoprojektu (ecodesignu), które zostały określone rozporządzeniem Komisji Europejskiej 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. Dokument ten daje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.

Kocioł do ekogroszku Sztoker®+   – dla kogo?
Kocioł na ekogroszek z podajnikiem to najwygodniejszy w użytkowaniu typ kotła dla domu jednorodzinnego. Dzięki rozbudowanej automatyce Sztoker®+ dedykowany jest osobom, które nie mają czasu na codzienne rozpalanie, regularne dokładanie opału i kontrolowanie temperatury paleniska.

Więcej na temat kotła Sztoker + przeczytasz na stronie: www.komiz.pl/pl

Autor: Anna Szczecka 2017-06-07 0 1695 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A. kujawsko-pomorskie
ZAKŁAD METALOWO-KOTLARSKI SASświętokrzyskie
Bongioanni Polska Sp. z o.o. Sp. k.
ECO MET SP Z O Owielkopolskie
Jan Lewicz Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Pleszewskie Kotływielkopolskie
KBO Kotło-Bud Osiekmałopolskie
P.W. KEYwarmińsko-mazurskie
Stelmet S.A.lubuskie
Wytwórnia Kotłów C.O. " TILGNER"  mgr inż. Jerzy Tilgnerwielkopolskie
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczeklubelskie
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie
2018-04-26 0 1043
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie

Pellet energetyczny – czym jest? Pellet jest paliwem z biomasy przeznaczonym do ogrzewania budynków. To sprasowana pod wysokim ciśnieniem trocina, która ma postać granulatu ...

Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 1074
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...

Sterowanie kotłem c.o. przez Internet
2018-01-25 0 1791
Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Uniwersalne rozwiązania są w cenie! Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego ...Kotły 5 klasy
2017-11-09 0 2177
Kotły 5 klasy

Problem smogu dotyczy w okresie grzewczym nie tylko dużych miast. Wręcz przeciwnie, najgorzej jest w małych miejscowościach bez sieci centralnego ogrzewania. Przestarzałe piece i mieszkańcy ...Kocioł SAS BIO COMPACT
2017-10-31 0 2136
Kocioł SAS BIO COMPACT

Kocioł podajnikowy napelet SAS BIO COMPACT Nowy kocioł SAS BIO COMPACT tokocioł nabiomasę – pelet drzewny wyposażony wautomatyczny system podawania paliwa. Dedykowany dla domów ...

Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa
2017-06-07 0 1695
Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku? Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: