Ciepłe oraz bezpiecznie drzwi i bramy garażowe

Bramy garażowe i drzwi wejściowe firmy Hörmann

W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę przywiązujemy do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność nie oznacza przy tym wzrostu ceny. Uzupełnieniem oferty są wykonywane na wymiar energooszczędne drzwi Thermo65. Dostępne także w okazyjnej cenie. Promocja obowiązuje do końca roku.
Ciepłe oraz bezpiecznie drzwi i bramy garażowe - zdjęcie


Garaż bez przeciągów – ciepła brama segmentowa Hörmann
W tym roku bramy segmentowe RenoMatic i RenoMatic light zbudowane są ze stalowych segmentów o grubości 42 mm szczelnie wypełnionych pianką poliuretanową. Co ważne, bramy te mają wysokiej jakości uszczelki między segmentami, a także na obwodzie i w progu. Dzięki temu ich współczynnik przenikania ciepła U dla całej wbudowanej bramy wynosi ok. 1,3 W/(m2K). Taka brama segmentowa skutecznie zapobiega ucieczce ciepła z garażu i stratom ciepła w przylegającym do niego domu.

Bezpieczne napędy do bram garażowych
Automatyczne bramy garażowe RenoMatic wyposażone są w napęd ProMatic. Nie tylko podnosi on komfort użytkowania bramy, ale gwarantuje również najwyższe bezpieczeństwo mieszkańców. Napęd ten wyposażony jest w specjalny dwukierunkowy system sterowania radiowego BiSecur, który uzyskał certyfikat ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum. Ten nowoczesny system zapewnia maksymalne zabezpieczenie sygnału wysyłanego z pilota do napędu przed jego skopiowaniem, działa bowiem w technologii 128 bitów. To sposób kodowania wykorzystywany w bankowości elektronicznej. Często jeszcze używane napędy do bram garażowych innych producentów z 40-bitowym kodowaniem sygnału nie są tak dobrze zabezpieczone. W konsekwencji, podczas korzystania z napędu, może dojść do skopiowania kodu przez złodzieja. W takiej sytuacji, z uwagi na brak śladów włamania, trudno udowodnić, że do niego doszło, a tym samym trudno wyegzekwować od ubezpieczyciela odszkodowanie.

 

bramy garażowe drzwi hormannfot. Hörmann

 

Bramy garażowe automatyczne – komfort użytkowania
Napęd z systemem BiSecur pozwala  nie tylko na sterowanie bramą, ale umożliwia także sprawdzenie w każdej chwili czy brama jest otwarta, czy zamknięta. Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnika dioda LED sygnalizuje położenie bramy odpowiednim kolorem. W każdej sytuacji możemy więc mieć pewność, że polecenie zostało wykonane, nawet gdy brama znajduje się poza zasięgiem wzroku.
Jednym z atutów automatycznych bram garażowych wyposażonych w napęd jest brak konieczności montowania dodatkowego uchwytu (klamki) na zewnętrznej stronie płyty bramy. Ten niezbędny do ręcznej obsługi element zakłóca zazwyczaj jej estetykę. Wszyscy, którym nie jest potrzebna brama automatyczna, mają możliwość wyboru tańszego rozwiązania z promocyjnej oferty Hörmanna i mogą zdecydować się na bramę RenoMatic light, standardowo wyposażoną w uchwyt do obsługi ręcznej. Cena bramy RenoMatic light wynosi od 1710 PLN plus VAT (od 2103 zł z 23% VAT, od 1847 zł z 8% VAT).

Design na wymiar
Wybierając bramę garażową, chcemy, by była ona ozdobą naszego domu, idealnie komponowała się z całością elewacji, nadawała jej styl i charakter. Dlatego zarówno brama RenoMatic, jak i brama RenoMatic light ze średnimi przetłoczeniami M dostępne są w kilku rodzajach nowoczesnych powierzchni oraz ciekawych kolorach, w tym także w powierzchniach i okleinach imitujących drewno oraz w modnym kolorze antracytowym. Obie bramy oferowane są ponadto w szerokim zakresie wymiarów, co ułatwia dopasowanie bramy do różnej wielkości otworów.

 

bramy garażowe drzwi hormannfot. Hörmann

 

Równie łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb można energooszczędne drzwi wejściowe Thermo65, bowiem wykonywane są one dokładnie na wymiar. To bardzo ułatwia podejmowanie decyzji w trakcie budowy czy remontu. Na przykład, podczas wymiany starych drzwi na nowe wszelkie prace zostają ograniczone do minimum – otwór drzwiowy pozostaje bowiem niezmieniony. Drzwi Thermo65 dostępne są o szerokości maks. do 1250 mm i wysokości maks. do 2250 mm.

Drzwi wejściowe energooszczędne
Drzwi Thermo65 przede wszystkim oznaczają jednak naprawdę wysoką izolacyjność cieplną. We wzorach z pełną płytą ich współczynnik przenikania ciepła UD może wynosić nawet 0,87 W/(m2K). To efekt bardzo przemyślanej konstrukcji, na którą składa się stalowa płyta drzwiowa o grubości 65 mm z przegrodą termiczną, aluminiowa ościeżnica o grubości 80 mm z przegrodą termiczną oraz próg z aluminium i tworzywa sztucznego, także z przegrodą termiczną. Ucieczce ciepła z domu zapobiega również potrójna płaszczyzna uszczelnienia. Wzory z przeszkleniem wyposażone są natomiast w 3-szybowe szkło termoizolacyjne.  

 

bramy garażowe drzwi hormannfot. Hörmann

 

Mocne i trwałe drzwi wejściowe do domu
Lepszą izolacyjność termiczną drzwi Thermo65 zapewnia też wykonany z kompozytu, niewidoczny profil skrzydła. To rozwiązanie gwarantuje ponadto zwiększoną stabilność oraz wyklucza ryzyko odkształcania się płyty drzwiowej. Dzięki tak solidnej konstrukcji drzwi są bardzo trwałe i mocne. Bezpieczeństwo domowników zapewnia natomiast wielopunktowe ryglowanie z zamkiem głównym i dwoma kombinacjami: czop/rygiel obrotowo – hakowy. Opcjonalnie, za dopłatą, sześć wzorów drzwi promocyjnych Thermo65 oferowanych jest w klasie przeciwwłamaniowej RC 2. Cena drzwi Thermo65 wynosi od 3690 PLN plus VAT (od 4539 zł z 23% VAT, od 3985 zł z 8% VAT).

Drzwi wejściowe Hörmann – piękna wizytówka domu
Drzwi z promocyjnej oferty firmy Hörmann mogą stać się piękną wizytówką domu, ponieważ są po prostu ładne. Oferowane aż w ośmiu atrakcyjnych wzorach, o powierzchniach lakierowanych i w okleinie Decograin, w tym także w dwóch rodzajach oklein drewnopodobnych, będą stanowić ciekawy akcent i estetyczne dopełnienie elewacji. Najlepszy efekt spójnego, eleganckiego charakteru całości uzyskamy, jeżeli odpowiednio dopasujemy do nich bramę garażową RenoMatic lub RenoMatic light.

To wszystko sprawia, że tegoroczna promocyjna oferta bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann spełni nawet bardzo wyszukane, wzorniczo i technologicznie, oczekiwania inwestorów. Zaspokoi też potrzeby skromniejszych inwestycji. To także doskonała propozycja dla osób remontujących domy.

Więcej o produktach przeczytasz na stronie: www.hormann.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-06-01 0 1114 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
F.P.U.H. JONIECmałopolskie
ELESTRA s.c.świętokrzyskie
Gabeco - Ogrodzenia gabionowe, Mała architektura, Kamieniemałopolskie
Hörmann Polska sp. z o.omazowieckie
Janmet Krzysztof Potomskilubuskie
KRAMEX-GABIONY SP. Z OOmałopolskie
Polfendo Sp. z o.o. śląskie
TREZA - PANELE OGRODZENIOWElubuskie
WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.małopolskie
Ogrodzenia i elewacje z gabionów
2018-02-26 0 3800
Ogrodzenia i elewacje z gabionów

Tynk elewacyjny, drewno, płytki klinkierowe... trudno nie oprzeć się wrażeniu, że te materiały stosowane na elewacjach trącają nudą, jeśli porównać je z efektownymi elewacjami ...

Tanie panele ogrodzeniowe i bramy przesuwne
2018-02-22 0 1687
Tanie panele ogrodzeniowe i bramy przesuwne

Cena ogrodzenia ocynkowanego a jego jakość Dziś deklaracja, że towar „nie pochodzi z supermarketu” staje się czymś na kształt gwarancji jego jakości. Dlaczego tak się dzieje? Co ...

Kute ogrodzenia, bramy, balustrady
2017-11-23 0 1280
Kute ogrodzenia, bramy, balustrady

Jest kwestią oczywistą, że starannie wykonane metalowe kute ogrodzenie jest tym elementem, który wraz z dachem, elewacją czy zadbanym ogrodem współtworzy całość i wpływa na ...Sterowanie bramą telefonem komórkowym – wygoda i bezpieczeństwo
2017-09-19 0 1218
Sterowanie bramą telefonem komórkowym – wygoda i bezpieczeństwo

Jaki napęd do bram garażowych? Posiadacze domów przede wszystkim poszukują wygody użytkowania i chętnie wybierają rozwiązania nowoczesne. Te dwa aspekty są zdecydowanie kluczowe dla ...Automatyka do bram – jaką wybrać?
2017-05-26 0 4050
Automatyka do bram – jaką wybrać?

Brama automatyczna to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu automatyki możemy sterować bramą za pomocą pilota, nie wysiadając z auta. Jest to szczególnie ...

DTM System – automatyka do bram
2017-05-17 0 956
DTM System – automatyka do bram

Otwierana ręcznie co najmniej kilka razy dziennie brama, potrafi naprawdę zirytować. Jednak to przede wszystkim ogromna strata czasu. Na otwarcie i zamknięcie bramy poświęcamy kilka minut ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: