DTM System – automatyka do bram

Brama automatyczna - oszczędzaj swój czas!

Brama wjazdowa jest zawsze jednym z najbardziej eksploatowanych miejsc w domu. Warto więc zadbać o to, by czynność otwierania i zamykania bramy wymagała jak najmniej czasu i wysiłku. Takie drobne, ale wielokrotnie powtarzane czynności potrafią niestety skutecznie uprzykrzyć życie mieszkańcom.
DTM System – automatyka do bram - zdjęcie


Otwierana ręcznie co najmniej kilka razy dziennie brama, potrafi naprawdę zirytować. Jednak to przede wszystkim ogromna strata czasu. Na otwarcie i zamknięcie bramy poświęcamy kilka minut dziennie (musimy wysiąść z samochodu i ponownie do niego wsiąść za każdym razem). Jeśli wjeżdżamy i wyjeżdżamy częściej, marnujemy go zdecydowanie więcej. Jeśli więc cenisz swój czas, zainwestuj w automatykę do bram marki DTM System!

Kiedy można zamontować bramę automatyczną?
O bramie automatycznej najlepiej pomyśleć już na etapie budowy domu. Mamy wówczas zdecydowanie więcej możliwości, ponieważ ogranicza nas jedynie ilość dostępnego miejsca i typ planowanego ogrodzenia. Na tym etapie najłatwiej jest zamontować chociażby bramy przesuwne, które wymagają sporo miejsca po wewnętrznej stronie ogrodzenia.

 

dtm automatyka do bram dtm automatyka do bramfot. DTM System

 

Jednak jeśli nie pomyśleliśmy o bramie automatycznej na etapie budowy domu, lub też  dom jest stary i poprzedni jego właściciel nie zadbał o automatykę, nowoczesne rozwiązanie DTM System umożliwią naprawienie tego niedopatrzenia. Praktycznie każdą bramę, jedno lub dwuskrzydłową, można wyposażyć w odpowiedni zestaw do automatycznego otwierania.

Czego potrzebujemy do zautomatyzowania bramy?
W każdym mechanizmie automatycznym niezbędne są odpowiednie urządzenia wykonawcze typu siłowniki do bram czy napędy do bram, warunkujące właściwe działanie całego systemu znanego jako automatyka do bram. Wybór modeli marki DTM System jest szeroki i zróżnicowany pod kątem przeznaczania. Można je nabyć pojedynczo lub w kompletnych zestawach gotowych do zamontowania, które zawierają również sterowniki, odbiorniki radiowe, fotokomórki, ergonomiczne piloty, a także niezbędne elementy mocujące.

Czym kierować się podczas wybierania automatyki do bram?
Dobór odpowiedniej automatyki zależy od wielu czynników. To przede wszystkim typ bramy: inne rozwiązania stosujemy w bramach przesuwnych, inne w rozwieranych. Jeśli już wybraliśmy typ bramy, konkretny siłownik dobieramy w zależności od jej szerokości i wagi – to najważniejsze parametry, które musimy znać, wybierając automatykę do bram.

 

dtm automatyka do bram dtm automatyka do bramfot. DTM System

 

Kolejnym istotnym elementem jest sterownik. Odpowiednio dobrany, zapewni nam nie tylko komfortowe i płynne otwieranie i zamykanie bramy, ale także bezpieczeństwo. Istotne jest, aby sterownik miał funkcję fototestu, który sprawdza prawidłowe działanie fotokomórki podczas zamykania, czyli badania, czy podczas zamykania bramy nic nie znajduje się w jej świetle. Dzięki takiemu prostemu mechanizmowi brama nie przytnie dziecka czy samochodu.

Ważny jest także zasięg odbiornika radiowego i pilota, za pomocą którego będziemy bramę otwierali i zamykali. Nowoczesne rozwiązania marki DTM System umożliwiają nawet podłączenie bramy do domowej sieci wi-fi i sterowanie nią za pomocą aplikacji. Wybór pilotów do bramy jest również ogromny: od dwuprzyciskowych modeli do bardzo rozbudowanych modeli z podświetleniem, umożliwiających pełne sterowanie „inteligentnym domem”.

Podczas instalacji bramy automatycznej nie wolno także zapomnieć o odpowiednim oświetleniu ostrzegawczym. Lampa sygnalizacyjna zasygnalizuje osobom  czy nadjeżdżającym pojazdom, że brama jest otwierana lub zamykana.

Dlaczego DTM System?
Brama automatyczna to inwestycja na długie lata. Warto więc zadbać o to, by użyta do jej wykonania automatyka była najwyższej jakości.

 

dtm automatyka do bramfot. DTM System

 

- Zarówno nasze napędy, jak i siłowniki bramowe wykonane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, dlatego też świetnie sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających warunkach – podkreśla Michał Domaradzki z firmy DTM System. Produkowane przez firmę urządzenia są w całości zaprojektowane i produkowane w Polsce, zawierają szereg nowatorskich rozwiązań i funkcji. Są zawsze zgodne z obowiązującymi normami i posiadają niezbędne certyfikaty. To doskonały wybór, zapewniający bezpieczeństwo i wygodę na wiele lat!

Z pełną ofertą firmy DTM System można zapoznać się na stronie www.dtm.pl

Autor: Filip Jackiewicz 2017-05-17 0 69 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Ekologiczne metody ogrzewania domu
2017-05-25 0 164
Ekologiczne metody ogrzewania domu

Polska na bakier z ekologią Pod koniec grudnia 2015 roku Unia Europejska wniosła do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, sygnalizując tym samym narastający problem wysokiego ...

Konstrukcje stalowe – hale kratownicowe
2017-04-28 0 393
Konstrukcje stalowe – hale kratownicowe

Hala na warsztat samochodowy, produkcyjna, magazynowa Hala logistyczna, handlowa, usługowa, produkcyjna, sortownia, hala na warsztat samochodowy, wiata o konstrukcji stalowej... Wydaje się, że ...

Pompa do odprowadzania kondensatu
2017-04-19 0 385
Pompa do odprowadzania kondensatu

Odprowadzanie skroplin z kotła kondensacyjnego Produktem ubocznym działania kotłów kondensacyjnych jest powstawanie kondensatu (skroplin). Wytrącanie wody jest zjawiskiem nieuniknionym, ...Kocioł klasy 5 na paliwo stałe
2017-04-04 0 683
Kocioł klasy 5 na paliwo stałe

Kotły co – gwarancja prostej obsługi Dość powszechne jest przeświadczenie, że kotły na paliwa stałe są nieekologiczne i kłopotliwe w eksploatacji. Jednocześnie uchodzą też one za ...Oszczędne kotły KWM-SGR
2016-12-06 0 2176
Oszczędne kotły KWM-SGR

Inwestorzy, którzy nie chcą przepłacać, a jednocześnie nie chcą martwić się ciągłym uzupełnianiem opału, powinni zastanowić się nad kupnem kotła z automatycznym podajnikiem ...

Efektywne ogrzewanie gazem
2016-11-07 0 2077
Efektywne ogrzewanie gazem

Ogrzewanie gazowe jest jednym z najwygodniejszych i najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w polskich domach. Jednocześnie stale rośnie świadomość zakupowa oraz ekologiczna wśród ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: