Domki letniskowe, domki ogrodowe

Co zrobić, aby tanie nie okazało się drogie - budujemy domek letniskowy

Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie mają domu z ogrodem, a jedynie ciasne mieszkanie w bloku, własny domek letniskowy to nierzadko jedyna możliwość ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu, by zakosztować uroków natury. Nic dziwnego, że domki letniskowe z drewna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, które dziś, w XXI wieku, świetnie koresponduje też z trendem do bycia eko. Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę domku ogrodowego lub letniskowego? Czy „szybciej” oznacza „lepiej”? Odpowiedzi szukamy razem z ekspertami z firmy Drewnolandia, która oferuje domki letniskowe oraz z klientami, którzy właśnie temu producentowi zlecili pracę.
Domki letniskowe, domki ogrodowe - zdjęcie


Domki letniskowe na sprzedaż
„Domki letniskowe na sprzedaż” – ta fraza elektryzuje niejednego użytkownika internetu, który po wpisaniu jej w wyszukiwarkę zostaje zasypany ofertami producentów. Naturalną rzeczą jest, że każdy z nich reklamuje swój produkt jako najlepszy, najbardziej trwały, proponuje klientom skrojenie ich wyrobu na miarę, obiecuje niski koszt realizacji inwestycji i błyskawiczny czas wykonania prac. Komu wierzyć i w co wierzyć? Jak nie pogubić się w tym gąszczu domków letniskowych na sprzedaż?

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

- Przede wszystkim nie można ufać firmom, które obiecują nam przysłowiowe góry ze złota – mówi Pani Katarzyna, klientka firmy Drewnolandia, dziś posiadaczka drewnianego domku letniskowego z tarasem Amadeusz IV. – Dość późno zdecydowałam się na zbudowanie na działce domku letniskowego, sezon urlopowy był już w pełni, a mi zależało na czasie. Dlatego, mimo że w ofercie firmy Drewnolandia znalazłam domek, który dokładnie odpowiadał moim potrzebom, to jednak z uwagi na pośpiech (przecież uciekało mi lato!) zdecydowałam się powierzyć wykonanie budynku firmie, która obiecała krótszy czas realizacji. To był duży błąd – wspomina Pani Katarzyna.
Czas realizacji to jeden z najskuteczniejszych wabików, jakimi firmy sprzedające domki ogrodowe i letniskowe przyciągają do siebie klientów. Na etapie ustaleń z klientem i składaniem obietnic okazuje się, że wszystko jest możliwe, ale trudności zaczynają się wraz z rozpoczęciem prac. Przesunięcia terminów, opóźnienia, a także – niestety – niska jakość to dziś nie tyle wyjątek od reguły, ale bardzo częsty problem.
- Dokładnie tak było w moim przypadku – opowiada dalej Pani Katarzyna. – Mój obiecany domek, który miał powstać błyskawicznie, istniał tylko na papierze, a pracownik firmy odpowiedzialny za kontakt ze mną bardzo szybko przestał odbierać telefony. Ostatecznie, po licznych perturbacjach, zerwałam umowę i wróciłam do firmy Drewnolandia. Jej pracownicy nie obiecywali mi domku w tydzień, ale uczciwie wyjaśnili, dlaczego trzeba (i warto!) poczekać. Dziś współpraca z nierzetelnym wykonawcą to tylko niemiłe wspomnienie, a ja mam wreszcie swój wymarzony domek letniskowy z tarasem – solidny, dopasowany do moich wymagań, którego budowa przebiegła sprawnie, bo nie byłam zmuszona do ciągłego pilnowania wykonawcy. Po dwóch latach jego użytkowania śmiało i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dla wysokiej jakości obsługi i wysokiego standardu wykonania warto poczekać dłużej.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

Co jest ważne podczas wyboru domku letniskowego?
- Pani Katarzyna nie jest naszą jedyną klientką ze złymi doświadczeniami wyniesionymi z nieudanej współpracy z nierzetelnym producentem. Jej przykład pokazuje, że pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza gdy chodzi o budowę domu – nawet, jeśli ma to być tylko domek ogrodowy czy letniskowy – mówi Michał Halbiniak z firmy Drewnolandia.
Drewno to naturalny materiał, który nawet po ścięciu pozostaje żywym organizmem. Potrzeba czasu, aby uczynić z niego solidny i trwały materiał budowlany, bo musi zostać wcześniej poddane odpowiedniej obróbce. W firmie Drewnolandia wszystkie domki powstają z wyselekcjonowanego, dobrze wysuszonego drewna, co sprawia, że posłużą przez długie lata. Równie istotne jest, by całość była wzniesiona starannie – tak, aby inwestor nie musiał płacić za naprawy przeciekającej konstrukcji, w której w czasie wichury hula wiatr. Liczy się też jakość dodatkowych elementów. Rozbudowany park maszynowy, urządzenia renomowanych producentów, wysokiej jakości impregnaty i farby, sprawdzone gonty, wkręty, gwoździe i łączniki – wszystkie te z pozoru małe komponenty są bardzo ważne, bo to one – obok drewna – decydują o trwałości i estetyce domku ogrodowego i letniskowego.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

- Teraz już wiem, że w budownictwie – zwłaszcza drewnianym – jak ognia należy wystrzegać się najtańszych ofert i pokusy błyskawicznej realizacji, a trzeba stawiać na jakość, doświadczenie i fachowość – mówi Pani Katarzyna. – To, co jest bardzo tanie i zbudowane w pośpiechu w efekcie często może okazać się drogie, i to nie tylko w sensie finansowym. Bo przecież nerwy to też koszt, jaki ponosimy próbując wyegzekwować spełnienie obietnic przez nieprofesjonalną firmę.  – dodaje.
- Bardzo dobrze wiemy, jaki produkt oferujemy naszym klientom – uzupełnia Michał Halbiniak. – Wiemy też, że nawet najbardziej zaawansowany park technologiczny i świetnej jakości materiały muszą iść w parze z wiedzą, starannością, doświadczeniem. Dlatego z pełną odpowiedzialnością udzielamy na nasze produkty gwarancji, którą bezpłatnie i w prosty sposób możemy rozszerzyć do trzech, a nawet 4 lat.  

Domki ogrodowe z drewna, domki letniskowe – do wyboru, do koloru
Firma Drewnolandia specjalizuje się w budowie domków letniskowych i domków ogrodowych. Te drugie sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy mamy dom i ogród, ale nie stać nas np. na to, aby kupić działkę w lesie czy nad jeziorem. Wówczas drewniany domek ogrodowy z tarasem może stać się namiastką siedliska na łonie natury.

 

domki ogrodowe drewnolandia domki ogrodowe drewnolandiafot. Drewnolandia

 

Obok najprostszych, parterowych modeli dostępne są też bardziej skomplikowane konstrukcje z poddaszem użytkowym i dużym tarasem. Wszystkie powstają z drewna świerkowego i sosnowego i mają podłogi pokryte deskami drewnianymi łączonymi na piór-wpust, podobnie jak wykonane z kantówki szkielety ścian. Różnorodne pokrycia dachowe, obok funkcji praktycznych, mogą też pełnić rolę efektownej ozdoby. Klienci, którym zależy na wyczarowaniu w domku niepowtarzalnego, sielskiego klimatu mogą zdecydować się na wykonanie na ścianach imitacji bali lub balików prostych.
- Jako producent jesteśmy też elastyczni jeśli chodzi o realizację indywidualnych pomysłów klientów, oczywiście na tyle, na ile umożliwia to dostępna technologia. Często jednak właśnie w interakcji, podczas rozmów i planowania rodzą się najciekawsze koncepcje, które zawsze są dla nas ciekawym wyzwaniem – podsumowuje Michał Halbiniak.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnolandia.pl

 

Autor: Barbara Fride 2017-04-26 0 3921 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
MIEDZIŃSKI Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.śląskie
Jak wybrać domek gospodarczy i domek narzędziowy do ogrodu?
2016-07-19 0 4502
Jak wybrać domek gospodarczy i domek narzędziowy do ogrodu?

Domek narzędziowy duży czy mały? - Oczywiste jest, że im większa jest szopa na narzędzia lub domek narzędziowy, tym więcej sprzętu pomieści. Na etapie zakupu warto na spokojnie zastanowić ...

Domki ogrodowe, letniskowe z drewna – jak wybrać, na co zwracać uwagę?
2016-03-10 0 6311
Domki ogrodowe, letniskowe z drewna – jak wybrać, na co zwracać uwagę?

W Polsce w ciągu ostatnich kilku lat widać wyraźny powrót mody na spędzanie wakacji czy urlopu na własnej działce rekreacyjnej. Obok aspektu ekonomicznego – bo przecież zakup ...

Altany ogrodowe klasyczne i nowoczesne
2015-07-23 0 7554
Altany ogrodowe klasyczne i nowoczesne

Drewniana architektura – rzemiosło i pasja W czym tkwi sekret uroku drewna, które mimo przemijających mód i trendów nigdy nie przestało cieszyć się powodzeniem? Być ...Altany i domki ogrodowe
2015-03-13 0 10561
Altany i domki ogrodowe

Rynek architektury ogrodowej pełen jest propozycji altan, domków ogrodowych czy wiat, pod którymi wypoczynek wkracza w nowy wymiar. Jednak musimy dokładnie wiedzieć czego szukamy. ...Jakie rośliny warto mieć w ogrodzie?
2018-04-12 0 1268
Jakie rośliny warto mieć w ogrodzie?

Wierzba miniaturowa w ogrodzie Dla miłośników drzewek w ogrodzie szkółka DREWEK poleca wierzby miniaturowe. Te niezwykle wdzięczne i mało kłopotliwe w uprawie drzewka sprawdzą ...

Drewniana architektura ogrodowa, meble wypoczynkowe, sauny i altany
2018-04-10 0 7986
Drewniana architektura ogrodowa, meble wypoczynkowe, sauny i altany

Drewniane meble wypoczynkowe do ogrodu Decydując się nazakup mebli ogrodowych trzeba zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze. Weleganckim izadbanym ogrodzie ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: