Stalowe hale przemysłowe

Hale rolnicze ze stali – bez fundamentów, bez problemów

Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze słowa, które przychodzą do głowy na myśl o halach przemysłowych o konstrukcji stalowej. Nic dziwnego – jako obiekty, które w odróżnieniu od budynków murowanych można postawić niemal wszędzie, sprawdzają się w wielu gałęziach gospodarki, w tym również w rolnictwie.
Stalowe hale przemysłowe - zdjęcie


Hale dla rolników
Hale o konstrukcji stalowej to rozwiązanie, które już na dobre zadomowiło się na naszym rynku. Ich producenci coraz częściej podkreślają, że ważną grupą odbiorców oferowanych przez nich wyrobów są właśnie rolnicy.
- Na początku wszystko wskazywało na to, że podstawowym obszarem wykorzystywania hal o konstrukcji stalowej będzie szeroko rozumiany przemysł, w którym tego typu konstrukcje świetnie sprawdziły się np. jako powierzchnie magazynowe. Z czasem zaczęło rosnąć zainteresowanie tego typu obiektami w branży rolniczej. Stalowa hala rolnicza, hala dla bydła mięsnego czy hala inwentarska kryta plandeką jest zdecydowanie tańsza w budowie niż tradycyjny magazyn, ponadto nie jest na stałe połączona z gruntem, co daje większą elastyczność rozbudowy i przenoszenia w przyszłości – mówi Tomasz Betka z firmy SKAVSKA, która zajmuje się sprzedażą i montażem hal stalowych bezfundamentowych – nowoczesnych wyrobów polskiej produkcji.
Jednocześnie stalowe hale rolnicze są bardzo trwałe, solidne i odporne na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Sprawdzą się one jako hale magazynowe dla płodów rolnych, pasz, nawozów, jako hale dla bydła, a także jako sortownie czy przechowalnie owoców i warzyw. Wielu rolników decyduje się na inwestycję w halę inwentarską lub wykorzystuje stalowe konstrukcje jako garaże sprzętu rolniczego.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavska
stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Hale stalowe dla wszystkich gałęzi przemysłu
Hale SKAVSKA są wykorzystywane we wszystkich gałęziach gospodarki, bez ograniczeń w zastosowaniu. Konstrukcje łukowe z kratownicy zostały zaprojektowane z myślą o szybkim, łatwym, ale i solidnym zabezpieczeniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Konstrukcja ocynkowana, wykonana z najwyższą starannością, przygotowana na polskie warunki pogodowe i przykryta plandeką o gramaturze 900g/m², która posiada filtr UV, ma gwarancję producenta nawet do 10 lat!
- Oferujemy różne rozmiary hal stalowych, których szerokości i wysokości zostały zaprojektowane i zoptymalizowane tak, by inwestor w pełni wykorzystał kubaturę hali. Dostępne są następujące wymiary obiektów: szer. 9m – wys. 4,8 m, szer. 10 m – wys. 5,5 m, szer. 12 m – wys. 6,2 m, szer.14 m – wys.7,6 m , szer. 15 m – wys. 7,5 – mówi Tomasz Betka.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Konstrukcje kratownicowe wykonane są z profili kwadratowych 50x50 (pas górny i pas dolny) oraz ocynkowane ogniowo. Konstrukcja jednego łuku składa się z siedmiu elementów. Są to dwa słupy boczne, które zapewniają inwestorom na uzyskanie ściany bocznej prostej na 2,5m, cztery kalenice duże i jedna kalenica mała. Dzięki takiemu podziałowi oraz dzięki dużej ilości łączeń blach węzłowych z blachą 10 mm uzyskujemy halę o konstrukcji stalowej solidną i bardzo odporną na trudne warunki pogodowe.

 

stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Solidny montaż hal stalowych
Choć oferowane przez firmę SKAVSKA obiekty nie mają fundamentów (ale istnieje możliwość posadowienia ich na fundamencie/wylewce lub stopach betonowych), można ich używać bez obaw, że silny wiatr uszkodzi konstrukcję. Zagwarantowane jest to dzięki specjalnemu montażowi hal stalowych.
- System łączenia z podłożem polega na wbijaniu kotew o długości od 1,3 do 1,5 m w ilości 8 sztuk na jedną wręgę. Kotwy są wykonane z pręta żebrowanego fi16. Jest to system obliczony przez konstruktorów z którymi współpracujemy i gwarantuje wytrzymałość na wiatry występujące w naszej strefie wiatrowej – wyjaśnia Tomasz Betka.

 

stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Jako elementy najszybciej się zużywające, stopy zostały zaprojektowane tak, aby nie wiązać ich na stałe z konstrukcją stalową hali. Dzięki temu z upływem lat można wymienić tylko tę jedną część, nie naruszając głównej konstrukcji.
Trwałość hali zapewnia też plandeka dostępna w trzech różnych gramaturach: 670m/m², 900g/m² oraz 930g/m² i różnych kolorach. Istnieje też możliwość zastosowania pasów doświetlających, co jest bardzo istotne jeśli obiekt służy jako hala inwentarska czy hala dla bydła mięsnego.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.skavska.pl

Autor: Barbara Fride 2017-04-25 0 2152 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Conexx Sp. Z o.o.śląskie
Develagrodolnośląskie
KOBEXpodkarpackie
LLENTABHALLEN Sp. z o.o.pomorskie
W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k.wielkopolskie
Stalowe hale ocieplane
2018-03-20 0 696
Stalowe hale ocieplane

Hale o konstrukcji stalowej W branży rolniczej firma Conexx jest przedsiębiorstwem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako jeden z największych graczy wśród dostawców ...

Prefabrykowane hale stalowe i obiekty wielkopowierzchniowe
2017-12-14 0 1360
Prefabrykowane hale stalowe i obiekty wielkopowierzchniowe

Firma FPUH KOBEX od początku rozwija się bardzo dynamicznie. Z upływem czasu poszerzała się jej oferta, poprawiały standardy, zwiększa się też jej udział w rynku – nie tylko lokalnym, ...

Smart building - energooszczędne i produktywne miejsca pracy
2017-10-30 0 1010
Smart building - energooszczędne i produktywne miejsca pracy

Potrzeby i oczekiwania Właściciele oraz użytkownicy budynków przemysłowych i biurowych deklarują, że ich podstawowym problemem jest brak możliwości uzyskania fachowej pomocy w ...Stalowe hale przemysłowe
2017-04-25 0 2152
Stalowe hale przemysłowe

Hale dla rolników Hale o konstrukcji stalowej to rozwiązanie, które już na dobre zadomowiło się na naszym rynku. Ich producenci coraz częściej podkreślają, że ważną grupą ...Producent hal stalowych
2016-12-14 0 2322
Producent hal stalowych

Konstrukcje hal stalowych Hale produkcyjne – to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi do głowy, gdy myślimy o konstrukcjach hal stalowych i ich zaletach, takich jak ...

Hale dla rolnictwa
2016-12-09 0 1761
Hale dla rolnictwa

Hala magazynowa stalowa, hale produkcyjne, hale logistyczne – W ostatnich latach wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania halami stalowymi wśród rolników. Pomimo że ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: