Funkcjonalne przedszkole modułowe

Przedszkole z kontenerów przyjazne dzieciom

Rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym, tym samym pojawia się problem brakujących miejsc w placówkach. Jak władze mogą rozwiązać ten problem? Dzięki inwestycji w przedszkola modułowe, które są świetną alternatywą dla placówek budowanych w systemie tradycyjnym.
Funkcjonalne przedszkole modułowe - zdjęcie


Przedszkole modułowe – co to jest?
Przedszkole modułowe to obiekt zbudowany z gotowych elementów – modułów. Powstają one w fabryce, gdzie budowa nie jest uzależniona od warunków pogodowych, a cały proces podlega ścisłej kontroli jakości. Moduły są odpowiednio wyposażane – w ściany działowe, stolarkę otworową oraz wszystkie niezbędne instalacje. Dostarcza się je na plac budowy, gdzie następuje ich montaż. Następnie podłączane są do lokalnych mediów i wykańczane.
Konstrukcja przedszkola kontenerowego pozwala na szybkie połączenie ze sobą od kilku do kilkudziesięciu modułów. Połączenia mogą być także pionowe, co pozwala na tworzenie obiektów wielopiętrowych dla dużej ilości dzieci. Przedszkole kontenerowe można wzbogacić o dach skośny i poddasze.

 

funkcjonalne przedszkole modułowefot. KAJA

 

Przedszkola z kontenerów – nowoczesne placówki oświatowe
Przedszkola kontenerowe, wbrew skojarzeniom z nazwą, są obiektami o wielu walorach użytkowych. Najważniejszą zaletą budowy przedszkoli w technologii modułowej jest szybki montaż. Czas realizacji inwestycji jest bardzo krótki – trwa ok. 2 – 3 miesiące. Dzięki temu, gdy brakuje miejsc dla dzieci w placówkach oświatowych, można w krótkim czasie postawić nawet kilka przedszkoli w mieście.  

Konstrukcja przedszkola modułowego jest naprawdę trwała i solidna. Stalowy szkielet charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na zmienne w polskim klimacie warunki pogodowe. Przedszkola modułowe spełniają wszelkie obowiązujące normy i przepisy dotyczące bezpieczeństwa, wymagań sanitarnych oraz ppoż. Projektuje się  je zgodnie z założeniami współczesnej architektury. Dzięki temu są nowoczesne i atrakcyjne wizualnie. Elewację można wykonać z dowolnego materiału i pomalować tak, aby odpowiadała dziecięcej estetyce.

 

funkcjonalne przedszkole modułowefot. KAJA

 

Przedszkole z kontenerów można w łatwy sposób powiększyć, rozbudowując je o dodatkowe moduły. W ten sposób stwarza się miejsca dla większej liczby dzieci. Inwestorzy doceniają obiekty modułowe również za ich mobilność. Placówkę można bez trudu zdemontować i przenieść tam, gdzie pojawia się większe zapotrzebowanie na przedszkola.

 

funkcjonalne przedszkole modułowefot. KAJA

 

Przedszkole modułowe a koszty
Koszt przedszkola z kontenerów jest znacznie niższy niż przedszkola murowanego. Budowa z prefabrykatów może być tańsza nawet o 30% od budowy w tradycyjnej technologii. Przedszkole wykonywane jest z gotowych elementów składanych na miejscu budowy. Wiąże to się nie tylko z oszczędnościami finansowymi, ale także oszczędnością czasu. Składane są w bardzo krótkim czasie i natychmiast gotowe do użytku. Dla porównania – przedszkola murowane budowane są około 2 – 3 lata. Elementy prefabrykowane powstają w halach, gdzie panują optymalne warunki. Dzięki temu moduły odznaczają się wysoką jakością i długą żywotnością.  

 

funkcjonalne przedszkole modułowefot. KAJA

 

Pierwsze przedszkole kontenerowe w Krakowie
Obiekty modułowe już wiele lat temu doceniły takie kraje europejskie jak Niemcy, Szwajcaria, Holandia. W tej technologii budują zarówno przedszkola, jak i szkoły, sklepy czy szpitale. Przedszkola z kontenerów coraz częściej pojawiają się także w polskich miastach. Są świetną receptą na brak miejsc dla dzieci w istniejących placówkach. Producenci przekonują o ich zaletach, obalając wszelkie mity. Potwierdzeniem ich słów są realizacje. Jedną z nich jest przedszkole modułowe w Krakowie, którego producentem i wykonawcą jest Firma KAJA Budownictwo Modułowe.

Krakowskie przedszkole kontenerowe powstało w zeszłym roku. Urzędnicy byli początkowo niechętni całej inwestycji. Obawiano się o bezpieczeństwo dzieci i funkcjonalność budynku. Pytano, czy będzie on wystarczająco ciepły zimą, a chłodny latem. Zastanawiano się też, jaki wpływ będzie miało otoczenie na rozwój maluchów. Nazwa „kontenerowe” nie wywoływała pozytywnych skojarzeń. W końcu pozostawała kwestia kosztów, jakie będzie musiało ponieść miasto na wybudowanie przedszkola z kontenerów. Wątpliwości zostały rozwiane dzięki argumentacji osób świadomych zalet tego typu obiektu. To w końcu ocieplony budynek, dostosowany do potrzeb najmłodszych.  

 

funkcjonalne przedszkole modułowefot. KAJA

 

Budowa przedszkola kontenerowego zajęła firmie KAJA pięć miesięcy. Powierzchnia budynku ma 324m2 i obejmuje: dwie duże sale dla dzieci, hall, łazienki, pokój dla pracowników, gabinet logopedy, salę na posiłki, a także własną kotłownię. Ponadto, w obiekcie znajduje się korytarz łączący przedszkole ze Szkołą Podstawową nr 65, przy której powstało. Sale do zabawy wyposażone zostały w tablice multimedialne i multimedialne dywany do gry. Niesamowite wrażenie sprawia przeszklona ściana z wyjściem do ogrodu. Tam dzieci mają do dyspozycji nowoczesny plac zabaw. Efekt zachwycił zarówno prezydenta miasta, urzędników, jak i same dzieci, rodziców oraz grono pedagogiczne.

Moduły krakowskiego przedszkola zostały wypełnione płytami warstwowymi, gipsowo-kartonowymi (ściany, dach) oraz cementowo-wiórowymi (podłoga). Każdy moduł został odpowiednio ocieplony styropianem i wełną mineralną. Gotowe moduły  przewieziono na plac budowy, gdzie zostały zmontowane. Elewację pokryto tynkiem w jasnych, miłych dla oka barwach.

 

funkcjonalne przedszkole modułowefot. KAJA

 

Co ważne, przedszkole modułowe producent przystosował do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie wejścia zniwelowano chodnikiem o normatywnym nachyleniu. Wewnątrz budynku nie występują żadne bariery architektoniczne. W projekcie umieszczono również toaletę dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, na terenie szkoły wykonana została droga przeciwpożarowa z kostki betonowej o szerokości 4m.
Cały obiekt jest nowoczesny i funkcjonalny, zgodny z wymogami europejskimi. Dzięki temu przedszkole z kontenerów jest całkowicie bezpieczne dla dzieci.  

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą, wejdź na stronę: www.kajabm.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-03-23 0 6338 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
KAJA Systemy Konteneroweśląskie
Balticon S.A. pomorskie
Hand-Bud-II śląskie
IW-TOM Produkcja Kontenerówkujawsko-pomorskie
POLKON SP. Z O.O.dolnośląskie
Gdzie wykorzystać kontenery usługowe?
2018-02-01 0 1325
Gdzie wykorzystać kontenery usługowe?

Gdzie znajdują zastosowanie kontenery usługowe? Kontenery usługowe, których jednym z producentów w Polsce jest firma Budownictwo Modułowe KAJA, mają szerokie zastosowanie. Można ...

Kontenery biurowe, sanitarne, socjalne i magazynowe
2017-08-16 0 2606
Kontenery biurowe, sanitarne, socjalne i magazynowe

Kontenery magazynowe do wynajęcia Jednym z głównych sposobów wykorzystania kontenerów jest zaadaptowanie ich jako magazyny. Kontenery magazynowe sprawdzają się ...

Nowoczesne szkoły i przedszkola modułowe
2016-12-05 0 3481
Nowoczesne szkoły i przedszkola modułowe

Z powodu braku miejsc w istniejących już placówkach oświatowych władze muszą znaleźć inne rozwiązanie, które zagwarantuje, że wszystkie dzieci otrzymają odpowiednią opiekę i ...Sprzedaż i wynajem kontenerów
2016-10-21 0 2752
Sprzedaż i wynajem kontenerów

IW-TOM oferuje sprzedaż i wynajem kontenerów o różnym przeznaczeniu: są to zarówno kontenery biurowe używane, jak i nowe, kontenery szatnie, stołówki, ...Pawilony kontenerowe, kioski handlowe, kontenery biurowe – wynajem i sprzedaż
2016-10-04 0 3820
Pawilony kontenerowe, kioski handlowe, kontenery biurowe – wynajem i sprzedaż

Już dawno przestaliśmy kojarzyć kontenery wyłącznie z blaszanymi skrzyniami do przewożenia towarów. Dziś na rynku dostępne są atrakcyjne wizualnie i niedrogie kontenery, pełniące ...

Mało- i wielkogabarytowe budownictwo modułowe
2015-10-21 0 4290
Mało- i wielkogabarytowe budownictwo modułowe

Czas realizacji budowy oraz jej koszt są dziś priorytetem dla wielu inwestorów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo oszczędność czasu oznacza zwykle oszczędność pieniędzy: zysk jest więc ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: