Jak produkuje się żaluzje i rolety?

Maszyny do żaluzji, stoły do roletek

Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym słońcem oraz ciekawskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. To wygodny i praktyczny sposób zapewnienia sobie komfortu i prywatności w mieszkaniu. Są niezwykle popularne i korzysta z nich wielu polskich mieszkańców. Jednak, czy w trakcie użytkowania kiedykolwiek zastanawialiśmy się, w jaki sposób powstają te systemy osłonowe?
Jak produkuje się żaluzje i rolety? - zdjęcie


Produkcja żaluzji i roletek jest procesem, który wymaga staranności i precyzji. Chcąc wytworzyć produkt wysokiej jakości trzeba posiadać odpowiedni sprzęt do jego produkcji. Tylko wysokiej klasy urządzenia pozwalają wyprodukować nowoczesne systemy osłonowe spełniające oczekiwania klientów – jak specjalistyczne maszyny do żaluzji i stoły do roletek firmy Magnum-Metal.

Maszyny do produkcji żaluzji aluminiowych
Żaluzje aluminiowe to popularny system osłonowy okien ze względu na wysoką trwałość w eksploatacji. Podstawowym wyposażeniem każdej żaluzji są listwy, tzw. piórka. Do ich produkcji wykorzystuje się w pełni zautomatyzowane maszyny typu Magnum 3000 czy Magnum 4000.

Magnum 3000 służy do kompleksowej produkcji żaluzji aluminiowych. Przeznaczona jest do profilowania, cięcia oraz wykrawania otworów w taśmie aluminiowej o szerokości 16 lub 25mm, a także do składania żaluzji poziomych. Posiada dwie stacje dziurkujące – do jednoczesnego wykrawania dwóch rodzajów otworów oraz stacje składające. Zastosowanie serwonapędu do podawania taśmy pozwala na dokładny rozstaw i długość otworów, a opcja automatycznego wynoszenia żaluzji w szybki i precyzyjny sposób dostarcza ją na górny poziom magazynka. Model Magnum 3000 wyposażony jest ponadto w pulpit sterowniczy. Służy on do wpisania wymiarów żaluzji i automatycznego wyliczenia ilości piórek, odczytu wydajności maszyny oraz jej diagnostyki. Osoba obsługująca maszynę może zaprogramować ją na sześć różnych rodzajów żaluzji, ułatwiając i przyspieszając w ten sposób cięcie żaluzji i ich składanie.

 

maszyny do żaluzjiMagnum 3000 / fot. Magnum-Metal

 

Magnum 4000 stosuje się do profilowania, dziurkowania, cięcia i składania żaluzji. Maszyna służy do produkcji wszystkich typów żaluzji weneckich, nawet tych o nietypowych kształtach – trójkąt, koło lub trapez. Wyposażona jest standardowo w 3 stacje dziurkujące, jedną odcinającą i 5 stacji składających. Minimalna i maksymalna długość piórka wynosi odpowiednio – 300mm i 4000mm. Magnum 4000 posiada system wykrawania otworów prowadzenia bocznego. Automatyzacja urządzenia pozwala na zmianę konfiguracji kolejnej żaluzji jeszcze w trakcie pracy maszyny. Ilość wykrojonych żaluzji i wydajność całej produkcji kontrolowana jest poprzez pulpit sterowniczy.  

 

maszyny do żaluzjiMagnum 4000 / fot. Magnum-Metal

 

Maszyny do produkcji żaluzji drewnianych
Obok żaluzji aluminiowych popularne na rynku są także żaluzje wyprodukowane z drewna. Drewniane żaluzje zapewniają bardzo dobre zaciemnienie w pomieszczeniu, chroniąc przed słońcem i upałem. Ponadto, ze względu na użyty do produkcji materiał – drewno, są produktem naturalnym, wytrzymałym i dekoracyjnym.

Maszyny do żaluzji 216WAF/216W-219W służą do produkcji drewnianych piórek płaskich. Piórka mają grubość od 2 do 3,5mm. Ilość piórek, jaką można jednorazowo załadować to 100 sztuk. Urządzenia mają funkcję wyprodukowania żaluzji zarówno z drabinką, jak i z tasiemką. Żaluzje drewniane (w zależności od zainstalowanych magazynków) mogą mieć różne parametry techniczne. Cięcie żaluzji maszyną wyposażoną w magazynki tylko na drabinkę pozwala na wyprodukowanie piórek o długości minimum 300mm z otworami o dystansie od 75 do 200mm od krawędzi piórka. Magazynki na drabinkę i tasiemkę tną piórka o długości minimum 380mm, a dystans pierwszego otworu od krawędzi piórka wynosi od 75 do 270mm.

 

maszyny do żaluzjiMagnum 216W-219W i Magnum 216WAF / fot. Magnum-Metal

 

Stoły do roletek
Roletki materiałowe – alternatywa dla żaluzji, to prosty i ekonomiczny sposób na osłonięcie okna i zapewnienie sobie komfortu w mieszkaniu. Dzięki ilości dostępnych na rynku wzorów i kolorów mamy nieograniczony wybór roletek do wnętrz – zarówno tych prywatnych, jak i publicznych.

SV-P1 to specjalny stół w ofercie Magnum-Metal, który tnie materiał na roletki. Materiał cięty jest przez elektryczny nóż obrotowy – ze względu na pneumatyczny docisk materiału nóż prowadzony jest mechanicznie. Dzięki temu krawędź materiału jest równo przycięta i się nie pruje. Stół wyposażony jest ponadto w specjalny obszar podświetlany, który pozwala wykryć wady materiału, a za pomocą wózka przesuwnego koryguje się położenie ciętej tkaniny. Maksymalna waga pojedynczej rolki materiału, jaką umieszcza się na stole to 40kg, a jej średnica nie może przekraczać 170mm. Stoły do produkcji roletek typu SV-P1 można wyposażyć dodatkowo w nóż ultrasoniczny, nóż krążkowy elektryczny i ruchomy odwijak materiału roletkowego.

 

maszyny do żaluzjiStół do roletek SV-P1 / fot. Magnum-Metal

 

Maszyny do produkcji rolet od zagranicznych producentów
Firma Magnum-Metal współpracuje z firmami zagranicznymi, dostarczając ich produkty na rynek polski. Magnum-Metal jest przedstawicielem firmy ASCO BV, która jest producentem maszyn do produkcji tkanin oraz z firmą Hunter Douglas Assembly Automation, produkującą osłony okienne, systemy ochrony przed słońcem, sufity oraz elewacje.

 

maszyny do żaluzji maszyny do żaluzjifot. 1. podnośnik tkanin Giraffe / fot. 2. zgrzewarka IL730 / fot. Magnum-Metal

 

Wśród produktów marki ASCO BV znajdują się wysokiej klasy urządzenia do produkcji rolet, jak zgrzewarka IL730, która służy do łączenia tkanin na rolety, markizy, ekrany i billboardy oraz podnośnik tkanin Giraffe do wygodnego podnoszenia i przechowywania tkanin na rolce.

Więcej o produktach na stronie: www.magnum-metal.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-03-20 0 2554 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Bellator Maszyny Budowlane sp. z o.o. śląskie
ELKON POLSKA Sp. z o.o.mazowieckie
Magnum-metal Sp. z o.o.łódzkie
MotoCentrum Babimostlubuskie
MRU Sp. z o.o. wielkopolskie
Rol-Pas Firma Produkcyjno-Usługowapodkarpackie
Tech-masterkujawsko-pomorskie
Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA
Maszyny budowlane i części zamienne
2018-05-08 0 1258
Maszyny budowlane i części zamienne

Zakup maszyn budowlanych to potężna inwestycja, która czasem przekracza możliwości finansowe inwestorów, zwłaszcza tych, którzy w branży stawiają pierwsze kroki. Naprzeciw ...

Testowanie rolet
2018-02-08 0 927
Testowanie rolet

Kontrola wyrobu to korzyść dla producenta Korzystanie z urządzeń testujących, nazywanych również windami lub testerami, to dobra praktyka przy wytwarzaniu rolet różnego rodzaju. ...

Agregaty malarskie, szpachlarskie, tynkarskie – jakie wybrać?
2017-12-06 0 1736
Agregaty malarskie, szpachlarskie, tynkarskie – jakie wybrać?

Kompleksowość jest dziś na wagę złota, nic dziwnego więc, że na rynku wygrywają te firmy, które posiadają najszerszą ofertę, dopasowaną do zróżnicowanych wymagań ...Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe
2017-08-24 0 1918
Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe

Analizator spalin OMS-420 Rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań przemysłowych, na przykład do spalarni odpadów, hut i elektrociepłowni jest urządzenie OMS-420, stosowane do ...Wciągarki budowlane
2016-12-19 0 2506
Wciągarki budowlane

Wciągarki linowe Materiały budowlane, jak piasek, farby, żwir, elementy konstrukcyjne typu belki, okna, drzwi, szyny, legary, a także sprzęt używany podczas pracy... Codziennością w branży ...

Czy warto prostować felgi?
2016-08-04 0 2097
Czy warto prostować felgi?

Uszkodzoną felgę bezsprzecznie należy jak najszybciej wymienić lub zregenerować. To nie tylko kwestia wyglądu – to przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym maszynom ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: