ESTETYCZNY GARAŻ BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ

ARCHITEKTURA OGRODOWA

Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie oraz minimum prac przygotowawczych i formalności wystarczy, abyś mógł cieszyć się własnym, tanim i estetycznym garażem. Innowacyjność, funkcjonalność i wygoda – po prostu garaż blaszany.

Właściciele nieruchomości, w których nie zaplanowano miejsca na wbudowany lub murowany garaż, czy składzik gospodarczy często stają przed problemem wyboru odpowiedniej alternatywy. Jednocześnie zależy im na rozwiązaniach prostych, które nie będą pochłaniały ich cennego czasu, ale również wysokich środków finansowych. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach jest inwestycja w garaże blaszane, które w swojej ofercie posiada firma Konstal.

 

konstal-garaze-blasze-1.jpgfot. konstal-garaze.pl


- Nasze rozwiązania charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Inwestując niewielkie fundusze otrzymujemy produkt wytrzymały, funkcjonalny i bezpieczny dla użytkowników. – mówi Andrzej Kurnik, właściciel firmy Konstal – Wszystkie te cechy produkt nabywa dzięki innowacyjnym pomysłom oraz zastosowaniu nowoczesnych procesów technologicznych – dodaje.

Dodatkowo postawienie garażu blaszanego nie wymaga pozwoleń na budowę. W ustawie o prawie budowlany znajduje się zapis brzmiący: "Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki." Dzięki temu zapisowi budowę garażu możemy przeprowadzić bez zbędnych nużących formalności. zgłaszając jedynie fakt jego powstania.

Dzięki przedstawionemu powyżej zapisowi oraz temu, że garaże Konstal charakteryzują się przede wszystkim modułową konstrukcją, można je dowolnie przestawiać w przypadku np. reorganizacji otoczenia nieruchomości. Oczywiście zależy to od, wybranego przez użytkownika, sposobu przygotowania podłoża pod posadowienie garażu. Firma Konstal proponuje dwa wyjścia w tej kwestii. Pierwszym jest przygotowanie wylewki betonowej, zaś w drugim odpowiednie rozstawienie i wypoziomowanie bloczków betonowych. Drugi przypadek pozwala nam właśnie na przestawianie garażu. Może się to odbywać w trakcie budowy nieruchomości lub tak jak wspomnieliśmy wcześniej reorganizacji ogrodu. Zastosowanie stałej wylewki może nastąpić po zakończeniu budowy domu lub wykrystalizowania się koncepcji zagospodarowania otoczenia nieruchomości.
 

konstal-garaze-blasze-2.jpgfot. konstal-garaze.pl


Oczywiście produkowana przez firmę Konstal konstrukcja stalowa nie musi jedynie pełnić roli garażu.  Mają one szerokie zastosowanie. Inwestycja w taką konstrukcję może być długofalowa. Na przykład w fazie budowy nieruchomości może ona pełnić rolę schowka budowlanego, by następnie stać się garażem czy składzikiem na narzędzia i meble ogrodowe już po zakończeniu budowy.

Konstrukcja garaży wykonana jest z kątowników zimnogiętych pomalowanych farbą podkładową. Na konstrukcje nitowana jest blacha trapezowa ocynkowana lub akrylowa w jednym z kolorów palety RAL za pomocą nitów aluminiowych. Gotowe elementy skręcane są ze sobą za pomocą śrub tworząc zwartą konstrukcję. Na końcu przykręcony jest dach, który w standardzie tworzy spad na tył.

W ofercie firmy, oprócz konstrukcji standardowych, znajdują się również garaże nietypowe z dachami dwuspadowymi, ze spadem w lewo lub innym. Ponadto w opcji, w ramach przekonstruowania garażu standardowego istnieje możliwość takich operacji jak:
- poszerzenie garażu;
- wydłużenie garażu;
- podwyższenie garażu;
- wykonanie bramy uchylnej, podnoszonej do góry;
- wykonanie dodatkowych drzwiczek o szerokości: 80, 90 lub 100 cm;
- wykonanie otworu okiennego;
- wykonanie dachu dwuspadowego;
- wykonanie spadu dachu na bok lub do przodu;
- wykonanie garażu z blachy akrylowej w jednym z kolorów palety RAL.
 

konstal-garaze-blasze-5.jpgfot. konstal-garaze.pl


Całość zamówienia wybranego garażu następuje, w przypadku firmy Konstal, w sposób przyjazny dla klienta, ponieważ cała procedura odbywa się on-line w Internecie. Dotyczy to zarówno garaży standardowych jak i nietypowych. W drugim przypadku potrzebne są dane na temat wymiaru garażu oraz jego wyposażenia.

- Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów udostępniliśmy na naszej stronie internetowej nowe narzędzie, dzięki, któremu w bardzo szybki i łatwy sposób mogą oni złożyć zamówienie na potrzebny produkt – mówi właściciel firmy.
 

konstal-garaze-blasze-3.jpgfot. konstal-garaze.pl


Oferta firmy Konstal nie kończy się jedynie na garażach. Zawiera ona również takie konstrukcje jak wiaty, kojce dla psów czy magazyny i kontenery. Jednak jednym z najważniejszych jej elementów są bramy garażowe, które mogą być wstawiane do garaży wcześniej już zbudowanych. W przypadku bram garażowych, wybór odpowiedniej z nich powinien być przemyślany, ponieważ jest to inwestycja na kilka następnych lat. Od prawidłowego wyboru rodzaju bramy będzie zależała późniejsza eksploatacja pomieszczenia. W przypadku braku miejsca przed garażem najlepszym rozwiązaniem jest zakup bramy uchylnej, gdyż do jej otwarcia nie potrzeba dużej przestrzeni. Innym aspektem jest miejsce w garażu potrzebne na zamontowanie chociażby prowadnic. Konstrukcja niektórych budynków nie daje takiej możliwości, co z kolei uniemożliwia montaż bramy uchylnej. Wówczas warto pomyśleć o bramie dwuskrzydłowej, której konstrukcja umożliwia otwieranie jej na zewnątrz.

 

fot. konstal-garaze.pl

 

- Największą zaletą produkowanych przez naszą firmę bram jest prostota wykonania oraz stabilna, a przede wszystkim trwała konstrukcja gwarantująca sprawną i niezawodną pracę przez długie lata użytkowania. Konstrukcja bram wykonana jest z kształtowników stalowych ocynkowanych. Każda brama z zewnątrz pokryta jest blachą trapezową akrylową w jednym z dostępnych kolorów palety RAL - mówi Andrzej Kurnik.

Jak już wcześniej wspominaliśmy wybór bramy garażowej czy garażu oraz innej konstrukcji stalowej musi być przede wszystkim dokładnie przemyślany aby produkt mógł cieszyć nas swoją funkcjonalnością przez kolejne lata. Dlatego warto w tym wypadku postawić na sprawdzone rozwiązania oraz doświadczenie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Konstal na stronie: www.konstal-garaze.pl

 

 

2013-03-11 0 lubi to 5373 wyświetleń Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
POWIĄZANE ARTYKULY
Kompleksowe wykończenia wnętrz
Schody, podłogi i drzwi dla najbardziej wymagających
2014-04-11
0 137
Jak bezboleśnie wyremontować lub wykończyć nieruchomość?
Stawiaj na profesjonalne firmy remontowe
2014-04-08
0 176
Pompy ciepła - system grzewczy przyszłości
Ekologiczna i ekonomiczna strona ogrzewania
2014-04-02
0 218
Ekologiczne i tanie pompy ciepła
Ogrzewanie naturalnymi źródłami energii
2014-03-28
0 223
Oszczędności dzięki oświetleniu LED Eco-Green Energy - pomagają oszczędzać 2014-04-14
0 224
Kompleksowe wykończenia wnętrz Schody, podłogi i drzwi dla najbardziej wymagających 2014-04-11
0 137
Jak bezboleśnie wyremontować lub wykończyć nieruchomość? Stawiaj na profesjonalne firmy remontowe 2014-04-08
0 176
Prefabrykowane konstrukcje drewniane Wiązary dachowe o rozpiętości do 30 metrów 2014-04-04
0 206
Ekokratka zamiast płyt chodnikowych, betonu i asfaltu Nawierzchnia biologicznie czynna 2014-04-04
0 234
Pompy ciepła - system grzewczy przyszłości Ekologiczna i ekonomiczna strona ogrzewania 2014-04-02
0 218
Jak zbudować dom z ceramiki budowlanej? Mury trójwarstwowe z pustaków ceramicznych i cegieł licowych 2014-04-01
0 251
Ekologiczne i tanie pompy ciepła Ogrzewanie naturalnymi źródłami energii 2014-03-28
0 223
Nietypowe zabudowy samochodów turystycznych Luksusowy camper pod indywidualne zamówienie 2014-03-25
0 319
Fasady szklano-aluminiowe Powiew nowoczesności – systemy fasadowe Monstal 2014-03-18
0 255
Basen jak naturalny akwen Górskie jezioro w ogrodzie, czyli basen na miarę XXI wieku 2014-03-11
0 338
Tania wentylacja z odzyskiem ciepła Rekuperatory bezkanałowe 2014-03-10
0 259
Ręcznie formowane cegły i płytki Urok cegły nie przemija 2014-03-07
0 427
Ogrodzenia panelowe i gabionowe Wytrzymałe i estetyczne ogrodzenie 2014-03-03
0 584
Niebanalne ozdoby dostępne dla każdego Szalunki kartonowe - Extra Rura 2014-03-03
0 1622
Ceramika budowlana dedykowana budownictwu pasywnemu Innowacyjny pustak o parametrach na medal 2014-02-26
0 357
Dlaczego warto stawiać domy drewniane? Ciepły, ekologiczny, klimatyczny – taki jest dom drewniany 2014-02-25
0 852
Fotokatalityczne farby TITANIUM® Farby, które wpłyną na Twoje zdrowie 2014-02-24
0 706
Gąsior modułowy VEGAS i blachodachówka modułowa GALLA Nowości w pokryciach dachowych Glinmet 2014-02-20
0 360
Tłoczenie i obróbka profili Aliplast Produkcja profili aluminiowych 2014-02-19
0 314
Kotły z elastycznym doborem paliwa Inteligentne ogrzewanie – taniej niż myślisz 2014-02-19
0 339
Płyty warstwowe PAROC AST ®. Fasady komunikujące się z otoczeniem. 2014-02-19
0 1068
Młynki zlewozmywakowe Dlaczego warto korzystać z młynka zlewozmywakowego? 2014-02-12
0 324
Klejone drewno konstrukcyjne Drewno budowlane o najlepszych właściwościach 2014-02-10
0 465
ARTYKUŁY Artykuły branżowe są nowoczesną formą szczegółowej prezentacji Państwa usług i produktów, skierowaną do szerokiej rzeszy specjalistów danego sektora.
BANNERY Bannery to jedna z najbardziej efektywnych form reklamy internetowej. Zaprojektujemy go a następnie zamieścimy na stronie głównej serwisu.
LOGOTYPY Twoja firma nie posiada logotypu? Wykonamy go dla Ciebie. Wykorzystasz go w materiałach marketingowych i reklamach.
STRONY WWW Nowoczesna strona WWW to wizytówka Twojej firmy! Zapraszamy do współpracy!
VIDEO Filmy reklamowe w jakości HD to inwestycja długofalowa. Przygotowany przez nas film możesz wykorzystać w wielu działaniach marketingowych.
Liderbudowlany.pl | tel. (58) 333-44-00 | fax (58) 333-49-00 | e-mail: biuro@liderbudowlany.pl | 83-032 Pszczółki, ul. Pomorska 2 | NIP 6040015034 | Pliki cookies