Łyżki do ładowarek

Wysokiej jakości osprzęt do maszyn budowlanych

Ładowarki to jedne z najczęściej używanych w budownictwie maszyn. Najważniejszą częścią tego typu maszyny jest łyżka. Odpowiada ona za wydajność pracy maszyny i jej właściwe wykorzystanie. Łyżki do ładowarek dobierane są pod względem przeznaczenia. Ich produkcja opiera się na użyciu wysokiej jakości stali, która gwarantuje długą żywotność osprzętu.
Łyżki do ładowarek - zdjęcie


Jaka łyżka do ładowarki?
Wybór odpowiedniej łyżki do ładowarki może przysporzyć wielu problemów. Inwestor, dokonując zakupu osprzętu, musi przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj prac, jakie będą wykonywane. Właściwie dobrana łyżka to nie tylko w pełni wykorzystana wydajność sprzętu, to również praca bez awarii i przestojów.
W pracy z ładowarkami liczy się wielofunkcyjność osprzętu. Dzięki temu może on być wykorzystywany w trakcie wielu różnych robót.

 

łyżki do ładowarek scapolfot. Scapol

 

Łyżki uniwersalne mają bardzo szerokie spektrum przeznaczenia. Można je wyposażyć w lemiesz przykręcany lub zęby przykręcane. Mają one lekką budowę. Pozwala to na sprawny transport i przemieszczanie się na niewielkie odległości. Łyżka tego typu może pracować w materiale o ciężarze usypowym do 1,8t/m³.

Łyżki do prac ziemnych - ich przeznaczeniem są roboty ziemne: wykopy, nasypy, niwelacja terenu. Model ten został wyposażony w zęby oraz boczne krawędzie proste. Zapewniają one bardzo dobrą penetrację materiału. Płaskie dno łyżki ułatwia ponadto niwelowanie terenu.

 

łyżki do ładowarek scapolfot. Scapol

 

Łyżki wysokiego wysypu - zwiększają one wysokość wyładunku towaru nawet do 2m i umożliwia załadunek na wysokie naczepy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dodatkowej ramy oraz siłowników. W jaki sposób to działa? Ładowarka, której standardowa wysokość wysypu sięga 3m, przy zastosowaniu łyżki wysokiego wysypu zwiększa się do nawet 5m. System ten znacznie ułatwia pracę operatorowi. Dodatkowo, nie występuje ryzyko uszkodzenia burty, a zabudowa może mieć poprzeczki. Łyżki wysokiego wysypu dedykowane są średnim oraz małym ładowarkom, które muszą ładować naczepy wysokoburtowe oraz do maszyn dużych pracujących z materiałem objętościowym np.: trociny, biomasa (18 m³).

 

łyżki do ładowarek scapolfot. Scapol

 

Łyżki skalne - wykorzystuje się je, np. do pracy w kamieniołomach przy wydobyciu urobku ze ściany skalnej. Posiadają dodatkowe wzmocnienia podłogi i ścian bocznych. Dzięki temu możliwy jest transport ciężkich kamieni i skał, których waga i kształt jest zbyt dużym obciążeniem dla łyżek uniwersalnych.   

Odpowiednio dobrana łyżka pozwala na wydajną, sprawną pracę ładowarek i oszczędność paliwa. Jeśli przedsiębiorca ma wątpliwości, jaki model łyżki wybrać może skontaktować się z działem wsparcia technicznego pod numerem telefonu 535-288-299, lub skorzystać z konfiguratora dostępnego na stronie www.fuhrmann.at/baumaschinentechnik/pl/. Dzięki niemu można samemu dopasować model łyżki do rodzaju maszyny i planowanych prac budowlanych.  

 

łyżki do ładowarek scapolfot. Scapol

 

Jaka stal na łyżki do ładowarek?
Długą żywotność osprzętu gwarantuje materiał użyty do jego produkcji. Marka Fuhrmann do produkcji osprzętu budowlanego wykorzystuje tylko i wyłącznie oryginalną stal HARDOX typu 400/500/600 produkowaną przez szwedzki koncern SSAB. Wyprodukowane z niej łyżki są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Zwiększają wydajność maszyny, ponieważ mogą pracować w każdych warunkach i transportować bardzo ciężki materiał.

Austriacka Firma Fuhrmann od 1995 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją osprzętu do maszyn budowlanych. Gamę produktów stanowi kompletna oferta łyżek do ładowarek kołowych o pojemności od 0,5 do 18m³. Producent oferuje łyżki standardowe, do ciężkiego materiału skalnego, materiałów lekkich oraz do wysokiego wysypu. Wyłącznym przedstawicielem Firmy Fuhrmann na rynku polskim jest firma Scapol.

 

łyżki do ładowarek scapolfot. Scapol

 

Jak wyposażyć i serwisować łyżki do ładowarek?
Łyżki wyposażone są standardowo w lemiesze, płyty między-zębne, płyty ślizgowe lub zęby. Dzięki nim mogą pracować nawet w najbardziej trudnym terenie, transportować ciężki materiał skalny, przeprowadzać wykopy i inne prace budowlane.
Łyżki marki Fuhrmann wyposażone są w lemiesze Szwedzkiego producenta Firmy BOROX. Produkuje się je ze stali z dodatkiem Boru, która po obróbce cieplnej osiąga wysoką odporność na ścieranie. Wysoką jakość produktów Borox zapewnia unikalny proces produkcji stali trudnościeralnej. Stal jest obrabiana przed procesem hartowania, co zapewnia wszędzie deklarowaną twardość oraz wytrzymałość. Lemiesze można mocować do łyżki za pomocą śrub bądź poprzez spawanie. Lemiesze, płyty między-zębne, płyty ślizgowe oraz zęby, jako części zamienne można zakupić w firmie Scapol, która jest także przedstawicielem firmy BOROX w Polsce.

Profile burtowe do przyczep rolniczych i wywrotek, części do przyczep
Firma Scapol dostarcza także burty marki Fuhrmann do przyczep rolniczych. Profile burtowe wykonane są z wysokiej jakości stali (VOEST-ALPINE). Są spawane laserowo, dzięki czemu profil jest wytrzymały i hermetyczny. Profile stalowe Fuhrmann można stosować, jako profile boczne w przyczepach rolniczych, przyczepach samochodowych oraz zabudowach samochodów ciężarowych. Ponadto, klient zaopatrzyć się może w szereg części do przyczep rolniczych, wywrotek i zabudów samochodowych.

 

łyżki do ładowarek scapol łyżki do ładowarek scapolfot. Scapol

 

Systemy podnoszenia towarów
Dostarczane przez Firmę Scapol systemy podnoszenia towarów wykorzystywane są przy podnoszeniu i transporcie bliskim lekkich i ciężkich ładunków.
Dzięki nim w łatwy i bezpieczny sposób można przenosić towary nawet o dużym obciążeniu. W asortymencie dostępne są certyfikowane systemy zabezpieczeń firmy YOKE oraz THIELE: systemy podnoszenia towarów na pasach, systemy podnoszenia i zabezpieczenia towarów pod napięciem elektrycznym, haki, szekle, punkty mocujące oraz zawiesia pasowe.
Ponadto Firma Scapol dostarcza wszelkiego rodzaju urządzenia dźwignicowe (wciągarki ręczne, elektryczne, linowe oraz łańcuchowe)

Więcej o produktach na stronach: www.scapol.com.pl, www.lyzkidoladowarek.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-02-16 0 1888 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Scapol sp. z o.o.łódzkie
Serwis maszyn do produkcji, transportu i pompowania betonu
2013-12-06 0 3857
Serwis maszyn do produkcji, transportu i pompowania betonu

Lider Budowlany: Firma KNK SERWIS wyspecjalizowała się w serwisie maszyn do produkcji, transportu i pompowania betonu. Urządzenia jakich firm serwisujecie Państwo obecnie? Gerard Kulig: Na ...

Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe
2017-08-24 0 255
Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe

Analizator spalin OMS-420 Rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań przemysłowych, na przykład do spalarni odpadów, hut i elektrociepłowni jest urządzenie OMS-420, stosowane do ...

Kontenery biurowe, sanitarne, socjalne i magazynowe
2017-08-16 0 612
Kontenery biurowe, sanitarne, socjalne i magazynowe

Kontenery magazynowe do wynajęcia Jednym z głównych sposobów wykorzystania kontenerów jest zaadaptowanie ich jako magazyny. Kontenery magazynowe sprawdzają się ...Ładowarka teleskopowa 540-180 od JCB
2017-06-28 0 559
Ładowarka teleskopowa 540-180 od JCB

Maszyna 540-180 oferuje lepszą wydajność i udźwig w porównaniu do mniejszej 17-metrowej wersji 540-170, mimo że jest o 20% mniejsza. Prezentacja tego modelu zwiększa liczbę ładowarek ...Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego?
2017-06-23 0 503
Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Sprzęt budowlany – lepiej kupić czy wynająć? Wszystkie prace remontowe wiążą się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu budowlanego. Jednocześnie, chcąc nadążać za potrzebami ...

Wózek paletowy – podstawa wyposażenia magazynu
2017-06-23 0 406
Wózek paletowy – podstawa wyposażenia magazynu

Wózek paletowy ręczny – kiedy jest niezbędny? Paleciaki ręczne to typ wózków z ręcznym unoszeniem ładunku i ręcznym pchaniem. Są przeznaczone do transportowania ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: