Nowoczesne domy skandynawskie

Pasywny dom drewniany – połączenie tradycji z nowoczesnością

Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj jednoznacznie – to surowiec ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu, a jednocześnie dość „staromodny”, przypisywany raczej do wiejskiej, rustykalnej prostoty niż nowoczesności. O tym, jak bardzo takie przekonanie jest błędne, można się przekonać śledząc ofertę firmy Drewniane Zielone Domy, która w swoich całorocznych domach skandynawskich oferuje montaż najnowocześniejszych technologii: pomp ciepła, wodnych czy gotowych systemów dla domów inteligentnych. A to wszystko przy zastosowaniu naturalnych i przyjaznych dla zdrowia człowieka materiałów.
Nowoczesne domy skandynawskie - zdjęcie


Tradycyjny dom skandynawski, nowoczesna technologia
Nie od dziś wiadomo, że budownictwo drewniane najbardziej rozpowszechnione jest w Skandynawii, która wyznacza w tym zakresie nie tylko trendy, ale również wysokie standardy. W Szwecji, Danii czy Norwegii poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko jeśli chodzi o stopień technologicznego zaawansowania drewnianych budynków. A wszystko zaczyna się od... wysokiej jakości surowca.
- Do produkcji naszych domów używamy najlepszych materiałów. Drewno do konstrukcji i szalówki wewnętrzne pochodzą ze Skandynawii, a stabilność i wytrzymałość tamtejszego surowca wynika z niewielkich i stałych przyrostów wtórnych, co związane jest z panującym tam klimatem. Takie drewno jest suszone, impregnowane, strugane czterostronnie. Jest ono przygotowywane na rynek skandynawski, a więc spełnia najsurowsze wymogi jakościowe – podkreśla Arkadiusz Pawlik, właściciel firmy Drewniane Zielone Domy, która oferuje całoroczne domy skandynawskie.
Wysoka jakość surowca to podstawa jeśli chcemy, aby nasz wymarzony dom dobrze służył wielu pokoleniom, a jednocześnie nie narażał nas na duże wydatki. Na co jeszcze, obok samego surowca, zwracać uwagę?

 

nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

Dom drewniany pasywny i energooszczędny
Na świecie w zastraszającym tempie kurczą się zasoby naturalne, jednak przysłowiowy Kowalski nie martwi się tym aż tak bardzo, jak kurczącymi się zasobami... jego własnego portfela. Nic więc dziwnego, że trendy na rynku, które mają na celu racjonalne gospodarowanie naturalnymi zasobami są zbieżne z poszukiwaniem przez większość ludzi rozwiązań ekonomicznych, które pozwolą zaoszczędzić na codziennych kosztach eksploatacji. Drewniane domy pasywne i energooszczędne świetnie się w te tendencje wpisują, bo niskie koszty ogrzewania i klimatyzacji pozwalają właścicielom na oszczędzanie energii, która jest w XXI wieku coraz droższa.
W jaki sposób w całorocznych domkach skandynawskich uzyskuje się standardy budownictwa pasywnego i energooszczędnego?
- To kwestia nie tylko odpowiedniej termoizolacji oraz jej grubości, ale także zastosowania energooszczędnej stolarki – drzwi i okien – podkreśla Arkadiusz Pawlik. - Kluczem do energooszczędnego drewnianego domu pasywnego w technologii szkieletowej lub z bala jest jego szczelność, którą osiągamy poprzez poprawne zastosowanie paro i wiatroizolacji – dodaje.

 

nowoczesne domy skandynawskie nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

W nowoczesnych domach skandynawskich w technologii szkieletowej buduje się więc ściany pokryte od wewnątrz folią paroizolacyjną, która stanowi barierę dla ciepłego wilgotnego powietrza i ogranicza przenikanie pary do wnętrza ścian. Od zewnątrz układa się z kolei folię wiatroizolacyjną, która chroniąc przed wiatrem nie powoduje zatrzymywania pary zgromadzonej wewnątrz ścian. Podstawą jest, aby zużyte powietrze było wymieniane na świeże nie przez ściany, ale za pośrednictwem wentylacji grawitacyjnej.

Budowa inteligentnego domu pasywnego i energooszczędnego
Skandynawskie domy całoroczne zazwyczaj dość stereotypowo kojarzymy z typowo szwedzkim krajobrazem – urzekająca surowość, prostota, a zarazem charakterystyczny, wiejski styl. Również w tym zakresie wiele się zmieniło, bo i technologia w błyskawicznym tempie idzie naprzód. Dlaczego miałaby więc ominąć tradycyjne, drewniane budownictwo?

 

nowoczesne domy skandynawskie nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

- Oprócz nowoczesnych domów skandynawskich w technologii pasywnej i energooszczędnej, do naszej oferty wprowadziliśmy  możliwość zastosowania  innowacyjnych funkcji i udogodnień dla mieszkańców. Możliwe jest więc sterowanie  różnymi urządzeniami za pomocą smartfona, w tym na przykład kontrola temperatury, operowanie monitoringiem, zasuwanie / rozsuwanie rolet
czy ustawienia klimatyzacji. Gotowe systemy dla domu inteligentnego to ukłon w stronę tych klientów, którzy cenią mariaże nowoczesności z klasyką – podkreśla Arkadiusz Pawlik.
Budowa inteligentnego domu nie wyklucza się więc z zastosowaniem najbardziej tradycyjnych rozwiązań, jak na przykład: drewniane elewacje z szalówki, biała, drewniana stolarka otworowa oraz dachy kryte tradycyjnymi pokryciami dachowymi. Możliwe jest też zbudowanie nowoczesnego domu skandynawskiego krytego... trzciną czy zielonymi roślinami.

 

nowoczesne domy skandynawskiefot. Drewniane Zielone Domy

 

Decyzja o tym, aby zamieszkać w domu z drewna bez wątpienia jest również wyborem pewnego stylu życia, bliskiego postawom proekologicznym. Warto jednak pamiętać, że absolutnie nie kłóci się to z nowoczesnością i zaawansowaną technologią. Zdrowy, wykonany z naturalnego surowca dom może mieć wszystkie zalety najnowocześniejszego domu inteligentnego.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnianezielonedomy.pl

 

Autor: Barbara Fride 2017-02-13 0 3428 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Simple House mazowieckie
Domy Biedrzycki Przemysław Biedrzyckimazowieckie
DOR-TEXłódzkie
Eko-Dom Budownictwo Ogólne Piotr Lipowczanśląskie
GRANDHOUSE GRZEGORZ JAŚKIEWICZ
Just Wood Itmazowieckie
LOG HOUSE - Domy z bali małopolskie
Przedsiębiorstwo Partner Sp. z o.o.zachodniopomorskie
SENDOM DOMY DREWNIANE SP ZOO SPÓŁKA KOMANDYTOWApomorskie
Energooszczędne i pasywne domy w konstrukcji szkieletowej
2018-03-13 0 660
Energooszczędne i pasywne domy w konstrukcji szkieletowej

Co to są domy szkieletowe? Co je odróżnia od murowanych? Domy drewniane szkieletowe całoroczne, znane i popularne na całym świecie, wznoszone są z elementów prefabrykowanych - ...

Domy energooszczędne i pasywne w technologii szkieletowej
2018-01-09 0 451
Domy energooszczędne i pasywne w technologii szkieletowej

Obecnie budowa domu nie trwa kilka lat, a przez to nie wymaga utrzymywania kolejnych ekip budowlanych przez kilka kolejnych sezonów. Dzięki temu inwestycja jest tańsza, a sam dom – ...

Domy drewniane szkieletowe
2017-11-24 0 1783
Domy drewniane szkieletowe

Domy szkieletowe – zalety budowania Zalet budowania w technologii szkieletowej jest wiele. Takie domy są przede wszystkim lekkie. Wystarczą niewielkie fundamenty do postawienia domu ...Całoroczne domy drewniane – w zgodzie z naturą i trendami
2017-11-21 0 1622
Całoroczne domy drewniane – w zgodzie z naturą i trendami

Zgrabny dom nastart Ten niepozorny, parterowy dom osymbolu XVII jest doskonałym wyborem dla singli oraz rodzin, które poszukują przytulnego wnętrza opartego natrzech sypialniach. ...Drewniane domy modułowe
2017-10-30 0 2567
Drewniane domy modułowe

Lider Budowlany: Proszę przypomnieć, czym są drewniane domy modułowe SIMPLE HOUSE? Jakub Szczęsny: System domów modułowych na początku obejmował budynki w pięciu podstawowych ...

Biobudownictwo – zdrowe i ekologiczne domy
2017-10-25 0 1173
Biobudownictwo – zdrowe i ekologiczne domy

Jedną ztakich możliwości jest ekologiczne budowanie domów, czyli biobudowanie. Abiobudowanie toużywanie dorealizacji domu naszych marzeń materiałów jak najmniej przetworzonych, ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: