Oszczędne kotły KWM-SGR

Ekonomiczne kotły z automatycznym podajnikiem

Ogrzewanie to jedna z priorytetowych kwestii w trakcie budowy lub remontu jakiegokolwiek budynku. Istnieje wiele sposobów ogrzewania domów, budynków użyteczności publicznej czy przemysłowych. Tym, którym zależy na wygodzie, dedykowane jest ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Inwestorzy liczący się przede wszystkim z kosztami wolą wybrać rozwiązanie tańsze, np. piec węglowy. Czy istnieje rozwiązanie, które dba zarówno o komfort użytkowania, jak i finanse?
Oszczędne kotły KWM-SGR - zdjęcie


Inwestorzy, którzy nie chcą przepłacać, a jednocześnie nie chcą martwić się ciągłym uzupełnianiem opału, powinni zastanowić się nad kupnem kotła z automatycznym podajnikiem ślimakowym. Nowoczesna technologia i automatyka pozwalające na łatwą obsługę są dostępne w bardzo przystępnej cenie. Ekonomiczne kotły CO znajdziemy w ofercie firmy MikMar.  

Kotły z podajnikiem ślimakowym
Kotły KWM-SGR wyposażone zostały w podajnik ślimakowy stalowy lub żeliwny z dodatkowym rusztem żeliwnym lub wodnym (tzw. ruszt awaryjny). To właśnie za pomocą podajnika paliwo jest automatycznie transportowane z zamontowanego obok kotła zbiornika opału.
W palenisku kotła jest spalana taka ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonując ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle, odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Dzięki temu obsługa kotła zredukowana jest do minimum i ogranicza się tylko do okresowego uzupełniania paliwa stałego w zbiorniku oraz usuwania nagromadzonego popiołu ze specjalnej skrzynki, w którą wyposażono kocioł. Automatyczny Zespół Podawania Paliwa zapewnia nie tylko komfort użytkowania kotła, ale także wyższą sprawność pieca, mniejsze zużycie paliwa i znacznie czystsze spalanie.

 

oszczędne kotły mikmarfot. MikMar

 

Kotły na ekogroszek
Kotły z podajnikiem mogą także spalać ekogroszek. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie uniwersalność pieca. Ważne są jednak parametry opału. Producent zaleca stosowanie węgla kamiennego asortyment groszek energetyczny typ 31 lub 31.1 o uziarnieniu od 5 do 25mm. Zbyt duże kawałki węgla kamiennego mogą okazać się trudne do przepchnięcia przez podajnik ślimakowy, przyspieszać jego zużycie poprzez tarcie, a nawet go zablokować.

Ekonomiczny kocioł CO
Kotły KWM-SGR wyposażone w automatyczne podajniki i zbiorniki paliwa są dostępne w kilku mocach. Dzięki temu użytkownik może dobrać odpowiedni piec do powierzchni, która będzie przez niego ogrzewana. Przy mocy nominalnej 19kW kocioł jest w stanie ogrzać powierzchnię do 120m², a kocioł o najwyższej mocy nominalnej 75kW skutecznie ogrzeje powierzchnię od 500 do 700m².
Kotły z automatycznym podajnikiem paliwa mogą ponadto służyć do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, zarówno zimą, jak i latem. Maksymalna temperatura wody nagrzana przez kocioł z podajnikiem wynosi 90°C.

 

oszczędne kotły mikmarfot. MikMar

 

Czy kocioł jest ekologiczny?
Kotły z podajnikiem ślimakowym uważane są za ekologiczne. Wynika to z faktu, że są one przystosowane do spalania ekogroszku – paliwa o podwyższonej jakości, z którego pozostaje niewiele popiołu, a do atmosfery trafiają mniejsze ilości tlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów niż z węgla gorszej jakości.

Ponadto, kotły te to mniejsza częstotliwość czyszczenia kanałów dymnych z osadu. Podczas spalania paliwa stałego na ściankach kanałów spalinowych osadzają się również znacznie mniejsze ilości sadzy i lotnego popiołu. Nie należy jednak całkowicie rezygnować z czyszczenia kotła. Każda warstwa zanieczyszczeń może z czasem doprowadzić do zmniejszenia sprawności cieplnej kotła, a co za tym idzie – większego zużycia paliwa. Dlatego regularne czyszczenie kotła pozwoli zachować jego parametry eksploatacyjne.

 

oszczędne kotły mikmarfot. MikMar

 

Kotły do wielu zastosowań
W ofercie firmy MikMar znajdują się także kotły SKAM stosowane w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, pawilonach handlowych i usługowych.  Są one opalane miałem węglowym i tym samym nie zanieczyszczają środowiska. Są one bezpieczne w eksploatacji. Po rozpaleniu nie wymagają obsługi, ponieważ cały proces spalania jest regulowany mikroprocesorowym sterownikiem.   

 

oszczędne kotły mikmarfot. MikMar

 

Dla klientów, którym zależy na uniwersalności kotła i jego prostej obsłudze, dedykowane są kotły wszystkopalne UKS. Przystosowane są do spalania wielu różnych rodzajów opału: węgla gorszych gatunków, miału węglowego, mieszanek węgla i miału oraz współspalania drewna. Rozpalanie rozpoczyna się na ruszcie wodnym, a cały proces reguluje termostatyczny regulator dopływu powietrza. Kotły te są niezwykle funkcjonalne i łatwe w eksploatacji.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.mikmar.eu

 

Autor: Filip Jackiewicz 2016-12-06 0 3032 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ZAKŁAD METALOWO-KOTLARSKI SASświętokrzyskie
Bongioanni Polska Sp. z o.o. Sp. k.
Dietherm S.A.mazowieckie
ECO MET SP Z O Owielkopolskie
Jan Lewicz Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Pleszewskie Kotływielkopolskie
KBO Kotło-Bud Osiekmałopolskie
P.W. KEYwarmińsko-mazurskie
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A. kujawsko-pomorskie
Stelmet S.A.lubuskie
Wytwórnia Kotłów C.O. " TILGNER"  mgr inż. Jerzy Tilgnerwielkopolskie
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczeklubelskie
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie
2018-04-26 0 742
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie

Pellet energetyczny – czym jest? Pellet jest paliwem z biomasy przeznaczonym do ogrzewania budynków. To sprasowana pod wysokim ciśnieniem trocina, która ma postać granulatu ...

Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 924
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...

Sterowanie kotłem c.o. przez Internet
2018-01-25 0 1652
Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Uniwersalne rozwiązania są w cenie! Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego ...Kotły 5 klasy
2017-11-09 0 2130
Kotły 5 klasy

Problem smogu dotyczy w okresie grzewczym nie tylko dużych miast. Wręcz przeciwnie, najgorzej jest w małych miejscowościach bez sieci centralnego ogrzewania. Przestarzałe piece i mieszkańcy ...Kocioł SAS BIO COMPACT
2017-10-31 0 2053
Kocioł SAS BIO COMPACT

Kocioł podajnikowy napelet SAS BIO COMPACT Nowy kocioł SAS BIO COMPACT tokocioł nabiomasę – pelet drzewny wyposażony wautomatyczny system podawania paliwa. Dedykowany dla domów ...

Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa
2017-06-07 0 1657
Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku? Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: