Efektywne ogrzewanie gazem

Przygotuj się do sezonu grzewczego!

Pierwsze jesienne przymrozki dla wielu Polaków oznaczają jedno: wielkimi krokami zbliża się wysoki rachunek za ogrzewanie… Z kotłem gazowym kondensacyjnym ECOCONDENS GOLD PLUS marki Termet zima nie musi być finansowym koszmarem.
Efektywne ogrzewanie gazem - zdjęcie


Ogrzewanie gazowe jest jednym z najwygodniejszych i najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w polskich domach. Jednocześnie stale rośnie  świadomość zakupowa oraz ekologiczna wśród użytkowników urządzeń grzewczych, którzy stają się coraz bardziej wymagającą grupą odbiorców. Coraz częściej szukają oni dodatkowych źródeł ciepła np. z obszaru OZE. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, oferta firmy Termet została wzbogacona o nowe kotły gazowe kondensacyjne ECOCONDENS GOLD PLUS, które zdobyły uznanie ekspertów branży grzewczej i zostały wyróżnione: Złotym Medal MTP 2016, tytułem Medium Lider Instalacji oraz Złotym Instalatorem 2016.

Nowoczesny kocioł gazowy na miarę czasów
Kotły ECOCONDENS GOLD PLUS zostały wyposażone w ulepszenia mające istotny wpływ na oszczędność energii i efektywność, a przede wszystkim na komfort użytkowania. W nowej konstrukcji użyto najnowszej generacji wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej z aluminiowymi drzwiami palnika, wykonanymi w technologii „zimnych drzwi”. Temperatura drzwi wymiennika jest obniżona do 50 ˚C, co zmniejsza zdecydowanie starty ciepła oraz podnosi komfort serwisowania. Nowoczesny palnik BlueJet powoduje natomiast optymalne zużycie gazu oraz  czyste i precyzyjne spalanie, dzięki czemu urządzenia są bardzo przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Dodatkowa uszczelka klapowa wpływa pozytywnie na bardzo płynną pracę urządzenia na niskich mocach.

Zdecydowaną cechą wyróżniającą kotły ECOCONDENS GOLD PLUS jest niski poziom mocy akustycznej do poziomu 48 dB, co gwarantuje niemal bezszelestne działanie kotła. Taki komfort akustyczny umożliwiła dodatkowa izolacja dźwiękochłonna, kocioł może być więc montowany nawet w niewielkich domach i mieszkaniach.

 

ogrzewanie gazem termetfot. Termet

 

Kotły ECOCONDENS GOLD PLUS przystosowane są do współpracy zarówno z pompami ciepła powietrze-woda (służącymi do przygotowania c.w.u.), kolektorami słonecznymi, jak również z modułami wielostrefowymi do systemów grzewczych. Dzięki temu idealnie wpasowują się w najnowocześniejsze trendy i wymagania, dotyczące pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Ekonomiczne kotły gazowe ECOCONDENS GOLD PLUS są niezwykle przyjazne nie tylko dla środowiska i użytkownika, ale również dzięki łatwemu i wygodnemu montażowi dla instalatora i serwisanta. Urządzenia te posiadają nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD oraz pełną autodiagnostyką i wyświetlaniem kodów błędów.

Ekonomiczny kocioł gazowy na miarę potrzeb
ECOCONDENS GOLD PLUS to innowacyjne, niezawodne urządzenie oferowane w kilku wariantach mocy: 20, 25 i 35 kW. Kocioł ten występuje także w opcji jedno – i dwufunkcyjnej. W zależności od tego  znajduje zastosowanie w instalacjach ogrzewania grzejnikowego, podłogowego oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kotły dwufunkcyjne charakteryzują się dużą wydajnością w zakresie przygotowania c.w.u.: 12 l/min dla wersji 20 kW, 13 l/min dla wersji 25 kW oraz  19 l/min dla 35 kW.

Niezwykle szeroki zakres modulacji mocy palnika BlueJet - od 11% do 100% -  sprawia, że urządzenia bez problemu dopasowują się do każdego zapotrzebowania na ciepło. Moc w kotle ECOCONDENS GOLD PLUS 20 można zredukować nawet do 3 kW, dlatego też te oszczędne kotły gazowe stanowią idealne rozwiązanie również do ogrzewania małych powierzchni oraz domów niskoenergetycznych.

Oszczędny kocioł gazowy dla wymagających
Kotły gazowe kondensacyjne jednofunkcyjne i kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne marki Termet zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wszelkich norm, zwłaszcza tych w zakresie bezpieczeństwa oraz dyrektyw unijnych dotyczących efektywności. Należą do klasy energetycznej „A” zarówno w zakresie centralnego ogrzewania, jak również przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie wysokoefektywnej pompy z regulacją obrotów oraz modulowanego wentylatora sterowanego elektronicznie wpływa na płynną pracę, a przede wszystkim na oszczędność energii.

Zastosowanie komponentów z najwyższej półki technicznej oraz wysoka jakość wykonania pozwoliły na objęcie urządzeń 7 letnim okresem gwarancji. Warto również podkreślić, że kotły ECOCONDENS GOLD PLUS są produktem polskim, a więc dostosowanym do panujących tu warunków atmosferycznych, uwzględniających charakterystyczne dla naszego regionu potrzeby i wymagania.

Więcej informacji o produktach marki Termet można znaleźć na stronie www.termet.com.pl

 

Autor: Filip Jackiewicz 2016-11-07 0 2620 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ZAKŁAD METALOWO-KOTLARSKI SASświętokrzyskie
Dietherm S.A.mazowieckie
ECO MET SP Z O Owielkopolskie
Jan Lewicz Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Pleszewskie Kotływielkopolskie
KBO Kotło-Bud Osiekmałopolskie
KOMIZwielkopolskie
P.W. KEYwarmińsko-mazurskie
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A. kujawsko-pomorskie
Stelmet S.A.lubuskie
Wytwórnia Kotłów C.O. " TILGNER"  mgr inż. Jerzy Tilgnerwielkopolskie
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczeklubelskie
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 627
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...

Sterowanie kotłem c.o. przez Internet
2018-01-25 0 1312
Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Uniwersalne rozwiązania są w cenie! Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego ...

Kotły 5 klasy
2017-11-09 0 1935
Kotły 5 klasy

Problem smogu dotyczy w okresie grzewczym nie tylko dużych miast. Wręcz przeciwnie, najgorzej jest w małych miejscowościach bez sieci centralnego ogrzewania. Przestarzałe piece i mieszkańcy ...Kocioł SAS BIO COMPACT
2017-10-31 0 1840
Kocioł SAS BIO COMPACT

Kocioł podajnikowy napelet SAS BIO COMPACT Nowy kocioł SAS BIO COMPACT tokocioł nabiomasę – pelet drzewny wyposażony wautomatyczny system podawania paliwa. Dedykowany dla domów ...Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa
2017-06-07 0 1576
Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku? Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w ...

Ekologiczne metody ogrzewania domu
2017-05-25 0 2096
Ekologiczne metody ogrzewania domu

Polska na bakier z ekologią Pod koniec grudnia 2015 roku Unia Europejska wniosła do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, sygnalizując tym samym narastający problem wysokiego ...

Słowa kluczowe: ogrzewanie gazem, kocioł gazowy,

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: