Jaki kocioł z podajnikiem na miał i eko-groszek wybrać?

Kocioł na węgiel i eko-groszek w nowej odsłonie

Osoby, które uważają, że kocioł węglowy na miał i eko-groszek jest przeżytkiem minionej epoki, powinny zapoznać się z ofertą wiodących producentów tego typu urządzeń. Ich wysoki stopień zautomatyzowania, obsługa zredukowana do niezbędnego minimum oraz niskie koszty eksploatacji to tylko część korzyści leżących po stronie użytkownika. Nie zaskakuje więc fakt, że automatyczne kotły na węgiel przeżywają dziś swój wielki powrót.
Jaki kocioł z podajnikiem na miał i eko-groszek wybrać? - zdjęcie


Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w kotłach AKAL sprawiają, że są one praktycznie bezobsługowe, a jedynie czynności leżące po stronie użytkownika to rozpalenie kotła na początku sezonu grzewczego, dosypywanie paliwa do zasobnika oraz kontrola parametrów spalania w przypadku stosowania paliwa o różnej jakości. Okresowo należy również usuwać nagromadzony w szufladzie popielnika popiół. Dzięki swojej najnowocześniejszej budowie kocioł węglowy na miał i eko-groszek AKAL osiąga sprawność rzędu 87%, a różne dostępne warianty urządzenia sprawiają, że z łatwością można dobrać rozwiązanie dopasowane do każdego konkretnego przypadku.

 

kocioł z podajnikiem na miał i ekogroszekfot. P.P.H.U GOM-MET

 

Kocioł węglowy na miał i eko-groszek
Węgiel to wciąż jedno z najpopularniejszych w Polsce paliw stałych, co w znacznej mierze jest zasługą jego niskiej ceny. O ile jednak jeszcze do niedawna wiele osób wolało dopłacać do ogrzewania tylko po to, by nie być narażonym na kłopotliwą obsługę, to dziś sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Kocioł z podajnikiem na miał i eko-groszek AKAL,  jaki znajduje się w ofercie firmy P.P.H.U GOM-MET jest nie tylko wygodny w eksploatacji, ale także bardzo opłacalny. 
Stalowe kotły wodne centralnego ogrzewania z tego typoszeregu dostępne są w mocach od 10 kW do 150 kW i przystosowane są do pracy w otwartych systemach centralnego ogrzewania oraz AKAL/UZ przystosowane do zabezpieczenia w układzie zamkniętym.
Niezależnie od wersji, w kotłach można spalać węgiel kamienny o odpowiednim uziarnieniu lub miał węglowy i eko-groszek, a także pellet lub owies, co jeszcze bardziej skraca czas amortyzacji urządzenia. W przypadku spalania węgla okres zwrotu inwestycji trwa ok. trzech sezonów grzewczych, w przypadku owsa – zaledwie ok. dwóch.

 

kocioł z podajnikiem na miał i ekogroszek kocioł z podajnikiem na miał i ekogroszekfot. P.P.H.U GOM-MET

 

Kocioł na węgiel z kanałami pionowymi
Każdy kocioł na miał i eko-groszek z typoszeregu AKAL firma GOM-MET wyposażyła w kanały pionowe, które w odróżnieniu od kanałów poziomych pozwalają na zastosowanie mniejszej ilości wyczystek. Dzięki temu zredukowane jest również osadzanie się pyłu na pionowych półkach wymiennika. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści ekonomicznych, bo otwory wyczystkowe nie muszą przechodzić przez przestrzenie wodne. Wydłużenie drogi spalin poprzez zastosowanie dużej ilości długich pionowych kanałów zwiększa intensywność wymiany ciepła w wymiennikach, dzięki czemu wymienniki dla tej samej mocy mogą być mniejsze, co skutkuje również mniejszym zużyciem materiału i przekłada się na niższą cenę samego kotła.

 

kocioł z podajnikiem na miał i ekogroszekfot. P.P.H.U GOM-MET

 

Kocioł na miał i eko-groszek z automatycznym dozowaniem paliwa
Produkowane przez GOM-MET kotły węglowe na miał i eko-groszek są bardzo wygodne w obsłudze dzięki automatycznym podajnikom tłokowym. Przechowywany w workach miał lub eko-groszek przesypuje się bezpośrednio do zasobnika kotła, który sam precyzyjnie dozuje jego dawki dzięki systemowi elektronicznego sterowania. 
Użytkownicy nie muszą też regulować ręcznie mocy urządzeń, ponieważ 
procesem spalania steruje mikroprocesorowy regulator temperatury, dzięki czemu po stronie użytkownika pozostaje jedynie konieczność uzupełniania paliwa w zasobniku i opróżniania popielnika.
Sterownik IRYD RTZ pid fuzyy logic odpowiada również za utrzymywanie ustalonej temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach i sprawdzi się także podczas obsługi rozbudowanej instalacji grzewczej. Dzięki niemu kocioł węglowy na miał i eko-groszek automatycznie dobiera odpowiednie dawki opału, adekwatne do obciążenia instalacji i rodzaju paliwa. Przejrzyste, intuicyjne menu ułatwia ustawianie funkcji kotła, a użytkownik ma możliwość łatwego, stopniowego uaktywniania kolejnych możliwości regulatora. Obok licznych funkcji i nastawów, do wyboru jest też pięć zestawów parametrów, pomiędzy którymi można przełączać się podczas użytkowania regulatora.
Sterownik  IRYD RTZ ma dodatkowo możliwość podłączenia dwóch niezależnych sterowań dwoma obiegami z pomieszczenia za pomocą PILOT R lub termostatu pokojowego. Pozwala to na jeszcze dokładniejsze kontrolowanie temperatury panującej w danym pomieszczeniu.   

 

kocioł z podajnikiem na miał i ekogroszek kocioł z podajnikiem na miał i ekogroszekfot. P.P.H.U GOM-MET

 

Jaki kocioł z podajnikiem na miał i eko-groszek wybrać? To oczywiście zależy od potrzeb użytkownika dotyczących sprawności urządzeń i wymagań dotyczących obsługi. Pamiętajmy jednak o tym, że obok tych parametrów warto zwracać uwagę na technologiczne i konstrukcyjne rozwiązania zastosowane w wybranym urządzeniu. Kanały pionowe czy sterowniki dobierające odpowiednie dawki opału, adekwatne do obciążenia instalacji i rodzaju paliwa zastosowane w kotłach węglowych AKAL to udogodnienia, które przełożą się na spore korzyści ekonomiczne w toku eksploatacji.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gom-met.pl
oraz na stronie allegro: www.allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=11112197

Autor: Barbara Fride 2016-10-28 0 10345 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ZAKŁAD METALOWO-KOTLARSKI SASświętokrzyskie
Dietherm S.A.mazowieckie
ECO MET SP Z O Owielkopolskie
Jan Lewicz Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Pleszewskie Kotływielkopolskie
KBO Kotło-Bud Osiekmałopolskie
KOMIZwielkopolskie
P.W. KEYwarmińsko-mazurskie
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A. kujawsko-pomorskie
Stelmet S.A.lubuskie
Wytwórnia Kotłów C.O. " TILGNER"  mgr inż. Jerzy Tilgnerwielkopolskie
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczeklubelskie
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 627
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...

Sterowanie kotłem c.o. przez Internet
2018-01-25 0 1312
Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Uniwersalne rozwiązania są w cenie! Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego ...

Kotły 5 klasy
2017-11-09 0 1935
Kotły 5 klasy

Problem smogu dotyczy w okresie grzewczym nie tylko dużych miast. Wręcz przeciwnie, najgorzej jest w małych miejscowościach bez sieci centralnego ogrzewania. Przestarzałe piece i mieszkańcy ...Kocioł SAS BIO COMPACT
2017-10-31 0 1840
Kocioł SAS BIO COMPACT

Kocioł podajnikowy napelet SAS BIO COMPACT Nowy kocioł SAS BIO COMPACT tokocioł nabiomasę – pelet drzewny wyposażony wautomatyczny system podawania paliwa. Dedykowany dla domów ...Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa
2017-06-07 0 1576
Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku? Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w ...

Ekologiczne metody ogrzewania domu
2017-05-25 0 2096
Ekologiczne metody ogrzewania domu

Polska na bakier z ekologią Pod koniec grudnia 2015 roku Unia Europejska wniosła do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, sygnalizując tym samym narastający problem wysokiego ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: