Piece grzewcze C.O.

Kotły C.O. z podajnikiem

Dostępne dziś na rynku kotły na paliwa stałe to nowoczesne, ekologiczne urządzenia, które bardzo różnią się od swoich poprzedników sprzed kilku czy kilkunastu lat. Wymagania klientów, oczekujących wygodnych i ekonomicznych w eksploatacji urządzeń oraz zaostrzające się przepisy dotyczące dopuszczalnej emisji zanieczyszczeń sprawiają, że kotły grzewcze C.O. są coraz częściej dużo bardziej atrakcyjną alternatywą dla ogrzewania na gaz czy olej opałowy. Kotły na pellet i ekogroszek, spełniające najbardziej rygorystyczne wymogi, oferuje firma ZPH Krzaczek.
Piece grzewcze C.O. - zdjęcie


Kocioł C.O. z podajnikiem w 5 klasie
Jednym z ciekawszych urządzeń firmy ZPH Krzaczek jest kocioł na ekogroszek SKP ECO, który uzyskał 5 klasę według normy PN-EN 303:5 2012. Co oznacza to w praktyce? Otóż wśród trzech klas kotłów na paliwa stałe (3, 4 i 5), rozróżnianych przez obowiązującą w naszym kraju wyżej wymienioną normę, klasa 5 obejmuje tylko te piece, które umożliwiają ekologiczne spalanie paliw stałych. Znajdują się więc tu jedynie kotły spełniające bardzo surowe wymogi odnośnie granicznych wartości emisji zanieczyszczeń i wymaganej sprawności, a klienci decydujący się na urządzenia 5 klasy mogą mieć pewność, że kupili piec przyjazny środowisku naturalnemu, wydajny i opłacalny w eksploatacji.

 

piece grzewcze krzaczekfot. ZPH Krzaczek

 

Kotły C.O. z podajnikiem SKP ECO wyposażone są w automatyczny układ podawania paliwa z paleniskiem retortowym. Spalanie w trybie automatycznym  odbywa się w wysokiej jakości żeliwnym palniku retortowym, a klient ma do wyboru trzy typy palników: standardowy do spalania ekogroszku, żeliwny do spalania ekogroszku oraz mieszanki miału i ekogroszku oraz palnik rynnowy do spalania ekogroszku, mieszanki ekogroszku z miałem, oraz biopaliw takich jak pellet, pestki wiśni, łupki gryki ,wytłoczki rzepaku.
Opcjonalnie kocioł może być wyposażony dodatkowe palenisko zastępcze, dzięki któremu możliwe będzie także spalanie w tradycyjny sposób paliw takich jak drewno oraz węgiel większego sortymentu.
Wymienniki kotłów wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 6 mm, która cechuje się zwiększoną odpornością na działanie naprężeń termicznych.
Za automatyczne dozowanie ilości podawanego paliwa oraz powietrza niezbędnego do spalania czuwa specjalny, mikroprocesorowy sterownik, eliminujący uciążliwą dla użytkownika konieczność częstego kontrolowania pracy kotła. Sterownik steruje również pracą pomp CO, CWU oraz pomp dodatkowych, a także pracą zaworów mieszających. Może też współpracować z czujnikami pogodowymi i regulatorami pokojowymi. Po domontowaniu modułów dodatkowych, pracą kotłów można także sterować z telefonu GSM lub poprzez Internet.
Kotły C.O. z podajnikiem SKP ECO oferowane są w zakresach mocy od 18 do 75 kW, a ich sprawność cieplna wynosi 92%.

Kotły na pellet
Biopaliwa, czyli paliwa produkowane z biomasy to odnawialne, ekologiczne źródła energii, na które coraz częściej decydują się osoby nastawione proekologicznie. Nie bez znaczenia jest tu również cena, ponieważ paliwa stałe typu pellet powstają z wykorzystaniem sproszkowanych odpadów drzewnych (trociny i wióry), dzięki czemu są jednym z najtańszych paliw.
Również w ofercie firmy Krzaczek znajdą coś dla siebie miłośnicy takiego właśnie rozwiązania. Kotły na pellet SKP BIO należą do najnowocześniejszej generacji kotłów na paliwa stałe, które również uzyskały 5 klasę według normy PN-EN 303:5 2012, co oznacza, że cechuje je wysoka sprawność oraz niska emisyjność (bilans emisji dwutlenku węgla dla kotłów na biopaliwa jest zerowy). Kocioł przeznaczony jest do spalania w trybie automatycznym biopaliwa w postaci pelletu (granulatu z trocin i odpadów drewnych), agroplelletu ( granulat ze słonecznika, wierzby energetycznej), a także paliw stałych w postaci szczap drewna na ruszcie zastępczym.

 

piece grzewcze krzaczekfot. ZPH Krzaczek

 

Integralną częścią kotła jest automatyczny palnik wentylatorowy wyposażony w ceramiczną zapalarkę, co pozwala na bezobsługową, wygodną dla użytkownika pracę kotła. Podobnie jak w przypadku kotłów na  ekgroszek, instalowany w urządzeniach SKP BIO mikroprocesorowy regulator pracy pozwala na precyzyjne dozowanie paliwa do komory  spalania, oraz powietrza potrzebnego do spalania a także regulację samych parametrów spalania oraz sterowanie pompami i zaworami zainstalowanymi w układzie. Dzięki temu paliwo jest spalane dokładnie, a płomień porównywalny jest do płomienia w palniku gazowym lub olejowym. Zastosowanie automatycznej zapalarki sprawia, że kocioł może pracować w systemie ciągłym nawet w okresie letnim, współpracując nawet jedynie z zasobnikiem C.W.U.
Kotły na pellet SKP BIO produkowane są w zakresie mocy 16 – 50 kW, a ich sprawność cieplna wynosi 91%.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.krzaczek.eu

Autor: Barbara Fride 2016-09-27 0 2950 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ZAKŁAD METALOWO-KOTLARSKI SASświętokrzyskie
Bongioanni Polska Sp. z o.o. Sp. k.
Dietherm S.A.mazowieckie
ECO MET SP Z O Owielkopolskie
Jan Lewicz Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Pleszewskie Kotływielkopolskie
KBO Kotło-Bud Osiekmałopolskie
P.W. KEYwarmińsko-mazurskie
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A. kujawsko-pomorskie
Stelmet S.A.lubuskie
Wytwórnia Kotłów C.O. " TILGNER"  mgr inż. Jerzy Tilgnerwielkopolskie
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczeklubelskie
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie
2018-04-26 0 742
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie

Pellet energetyczny – czym jest? Pellet jest paliwem z biomasy przeznaczonym do ogrzewania budynków. To sprasowana pod wysokim ciśnieniem trocina, która ma postać granulatu ...

Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 924
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...

Sterowanie kotłem c.o. przez Internet
2018-01-25 0 1652
Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Uniwersalne rozwiązania są w cenie! Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego ...Kotły 5 klasy
2017-11-09 0 2130
Kotły 5 klasy

Problem smogu dotyczy w okresie grzewczym nie tylko dużych miast. Wręcz przeciwnie, najgorzej jest w małych miejscowościach bez sieci centralnego ogrzewania. Przestarzałe piece i mieszkańcy ...Kocioł SAS BIO COMPACT
2017-10-31 0 2053
Kocioł SAS BIO COMPACT

Kocioł podajnikowy napelet SAS BIO COMPACT Nowy kocioł SAS BIO COMPACT tokocioł nabiomasę – pelet drzewny wyposażony wautomatyczny system podawania paliwa. Dedykowany dla domów ...

Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa
2017-06-07 0 1657
Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku? Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: