Inteligentna folia na okno

Nowoczesne biuro na miarę XXI wieku

Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy monitoringu, temperatura powietrza ustawiana precyzyjnie jednym przyciskiem, zaawansowana infrastruktura informatyczna – to właśnie nowoczesne technologie kreują dziś przestrzeń biur i obiektów komercyjnych. Wśród inteligentnych rozwiązań nie brak też świetne znanej technologii ciekłokrystalicznej. Wykorzystana w innowacyjnej postaci w folii okiennej, podbija coraz więcej europejskich rynków, nie omijając też Polski.
Inteligentna folia na okno - zdjęcie


Szkło inteligentne dla większego komfortu
O ile jeszcze za poprzedniego ustroju mało kto przykładał wagę do komfortu i poczucia prywatności pracowników, dziś sytuacja zmienia się diametralnie. Wielkie korporacje, przestrzenie typu open space, ogromne przeszklenia oczywiście jak najbardziej korespondują z duchem nowoczesności, jednak z drugiej strony – to właśnie w ogromnych biurowcach szczególnie trudno jest zapewnić pracownikom odpowiedni komfort pracy, poczucie prywatności i swobody. A nieustanne bycie wystawionym na widok innych osób z pewnością nie wpływa na poprawę koncentracji ani efektywności pracy. Nie mówiąc już o tym, że pewne przestrzenie – np. sale konferencyjne, w których często odbywają się ważne spotkania, po prostu muszą zapewniać prywatność z uwagi na bezpieczeństwo danych, nierzadko poufnych.
- Oczywiście można stawiać ścianki działowe czy żaluzje, jednak inteligentna folia okienna wygrywa z nimi pod względem efektywności i prostoty obsługi. W odróżnieniu od żaluzji można ją wykorzystać np. jako ekran projekcyjny. Ponadto skutecznie chroni przed promieniowaniem UV i pozwala na obniżenie kosztów generowanych przez system klimatyzacyjny – mówi Paweł Król z firmy SONTE Poland Sp. z o.o., która jest dystrybutorem inteligentnej folii w Polsce.

 

 

Inteligentna szyba
Ponad półtora roku po pojawieniu się w naszym kraju elektrycznej folii okiennej, coraz więcej Polaków przekonuje się do tego rozwiązania, mając świadomość jego wygody i użyteczności. Obok osób prywatnych, które szczególnie doceniają możliwość przyciemniania pomieszczeń z poziomu aplikacji zainstalowanej w telefonie czy na tablecie, widoczne też jest wzmożone zainteresowanie inteligentną folią wśród właścicieli obiektów biurowych i przestrzeni komercyjnych.

 

inteligentna folia na okno inteligentna folia na oknofot. SONTE Poland Sp. z o.o.

 

- Przezroczystością folii możemy sterować tradycyjnie – pilotem, a także zdalnie, za pomocą smartfona lub tabletu dzięki aplikacji SONTE, kompatybilnej z systemami iOS i Android. Dodatkową funkcjonalnością obok kontrolowania zaciemnienia folii jest też możliwość zaprogramowania tzw. timerów i zaplanowanie scenariuszy, które uruchamiają się automatycznie o ustalonej godzinie – komentuje Paweł Król.

Folia elektryczna na okno – jak to działa?
Zasada działania folii jest stosunkowo prosta i opiera się na innowacyjnej technologii cieniowania, czyli zmiany struktury folii z przezroczystej na nieprzezroczystą pod wpływem przepływającego przez nią prądu pod odpowiednim napięciem.
Inteligentna folia na okna pomiędzy dwoma warstwami folii PET posiada warstwę ciekłych kryształków. Gdy otrzymują one napięcie z zasilacza (to znaczy – gdy folia jest włączona), układają się one w sposób regularny, a w efekcie szyba jest przezroczysta. W przypadku wyłączenia zasilania kryształki układają się w sposób nieregularny, przez co folia ciekłokrystaliczna zmienia swój kolor na matowy.
Folia może zostać naklejona na każdą szklaną powierzchnię, a raz zainstalowana w bardzo znikomym stopniu zmienia przezroczystość i wygląd okna. Jej montaż jest bardzo prosty i nieinwazyjny, a do przycinania nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt.

 

 

Nowoczesne technologie sukcesywnie wypierają swoich poprzedników. Inteligentna folia jest naturalną spadkobierczynią tradycyjnych żaluzji i rolet, która w toku ewolucji przystosowała się do wysokich wymagań, jakie tego typu wyrobom stawia współczesny klient.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.sonte-poland.pl

Autor: Barbara Fride 2016-09-22 0 3482 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ŁUKASZ KWIATKOWSKI ZIELONA OKIENNICAzachodniopomorskie
SONTE Poland Sp. z o.o.śląskie
Tommark Adamczyk, Langner, Rogozińska Sp. Jawnałódzkie
Akcesoria do rolet, żaluzji, moskitier
2018-01-29 0 2167
Akcesoria do rolet, żaluzji, moskitier

- Bez dobrych komponentów nie ma dobrej żaluzji i rolety – mówi Mariusz Kowalewski, kierownik produkcji w firmie Tommark, która już od ponad 26 lat dostarcza akcesoria do ...

Szklane ścianki działowe w nowoczesnym biurze
2017-10-11 0 2262
Szklane ścianki działowe w nowoczesnym biurze

Specjalnie dla architektów SONTE Poland uruchamia program partnerski. W jego ramach każdy partner będzie miał możliwość uzyskania preferencyjnych warunków współpracy z ...

Ciepły montaż okien – czy to się opłaca?
2017-06-29 0 2411
Ciepły montaż okien – czy to się opłaca?

Jak wygląda ciepły montaż okien? Ciepły montaż jest montażem warstwowym polegającym na osadzeniu okien wwarstwie ocieplenia muru dwu- lub trójwarstwowego. Tak zamontowane okna stają ...Zewnętrzne okiennice dekoracyjne, przesuwne, rozwierne
2017-06-19 0 1796
Zewnętrzne okiennice dekoracyjne, przesuwne, rozwierne

Nowa odsłona klasyki – zewnętrzne okiennice PVC i aluminiowe Od momentu skonstruowania i upowszechnienia rolet zewnętrznych wydawało się, że okiennice chroniące przed intruzami, ...Profile podokienne i podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne
2017-01-02 0 3766
Profile podokienne i podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne

Ciepły parapet – ciepły dom Niewłaściwy montaż drzwi i okien to najczęstsze przyczyny strat ciepła. Nawet drzwi energooszczędne i najlepsze ocieplenie okna, które ma bardzo ...

Okiennice zewnętrzne - postaw na design
2016-08-29 0 5280
Okiennice zewnętrzne - postaw na design

Okiennice dekoracyjne Od początku wymyślenia okiennic – pierwszych osłon okiennych – stanowiły one zabezpieczenie przed wtargnięciem intruza oraz chroniły przed czynnikami ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: