Bezpieczna praca na drabinie

Drabiny teleskopowe dla profesjonalistów

Teleskopowe, rozstawne, przystawne – drabiny są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej i pokrewnych, jak również przez osoby prywatne, które potrzebują wygodnego dostępu do przedmiotów znajdujących się wysoko. Jednak obok funkcji typowo użytkowych, przedsiębiorcy poszukują też takich rozwiązań, które zapewnią im wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Właśnie do nich kierowana jest oferta firmy RENEX MARKETING.
Bezpieczna praca na drabinie - zdjęcie


Drabiny teleskopowe bezpieczne w użytkowaniu
Na co przede wszystkim zwracają dziś uwagę firmy, które w związku z profilem prowadzonej działalności decydują się na zakup drabin teleskopowych przystawnych i rozstawnych?
- Liczy się dla nich przede wszystkim jakość wyrobu, gwarantująca wysokie bezpieczeństwo prowadzonych prac. W przypadku oferowanych przez nas szwedzkich drabin teleskopowych Telesteps została ona wielokrotnie potwierdzona poprzez przyznanie 10 międzynarodowych nagród za innowacyjność i jakość – mówi Renata Poznecka z firmy RENEX MARKETING z Krakowa.
Drabiny Telesteps wykonane są ze stopu aluminium anodowanego odpornego na warunki atmosferyczne, co zapobiega utlenianiu, rdzewieniu i mechanicznie zabezpiecza powierzchnię. Trwałość drabin zwiększona jest ponadto poprzez zastosowanie tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, które jest bardzo odporne na intensywne użytkowanie.

 

drabiny teleskopowe drabiny teleskopowefot. RENEX MARKETING

 

Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo osób korzystających z drabin Telesteps, każdy stopień jest profilowany i ryflowany, a ewentualne złożenie drabiny wykluczone jest dzięki zastosowaniu specjalnych blokad, umieszczonych pod stopniami. Z kolei zoptymalizowany kształt stopni sprawia, że nawet długie stanie na drabinie nie wywołuje dyskomfortu użytkownika. Producent wyeliminował też ryzyko przesunięcia drabin na śliskich powierzchniach dzięki wyposażeniu ich w odporne na ścieranie gumowe końcówki.

Drabiny teleskopowe lekkie i łatwe w transporcie
Drabiny teleskopowe Telesteps są szczególnie doceniane przez firmy za możliwość szybkiego i prostego składania i rozkładania oraz niewielkie rozmiary po złożeniu, dzięki czemu bez problemu można je przewieźć nawet małym samochodem. Te same zalety są też nie do przecenienia dla prywatnych użytkowników, którzy dysponując nawet niewielką ilością miejsca nie mają problemu z przechowywaniem, zawieszając złożoną drabinę np. na ścianie garażu. Dzięki temu, że drabiny Telesteps są lekkie, można je wygodnie i bez wysiłku przenosić z miejsca na miejsce.
Firma Telesteps wymyśliła i opatentowała własny sposób składania drabiny AUTOSTEPS™ - „Close-Down” opatentowany w obrębie Unii Europejskiej (EP 0527766).
System ten umożliwia złożenie drabiny poprzez pociągnięcie dwóch zawleczek zaledwie w parę sekund. Jednocześnie z jednej drabiny możemy osiągnąć kilka wymiarów wysokości – efekt jest taki, jakbyśmy mieli kilka drabin o różnych wysokościach.

Drabiny rozstawne i przystawne
W ofercie firmy RENEX MARKETNIG znaleźć można różne rodzaje i wymiary drabin teleskopowych, z łatwością dopasowując rozwiązanie do konkretnych potrzeb.
Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się drabiny rozstawne Telesteps Combi z serii BLACKLINE, które zajmują równie mało miejsca co drabiny przystawne (zaledwie 67 cm wysokości po złożeniu, 1,7 m po rozłożeniu). Typ konstrukcji drabin daje dużą elastyczność zastosowań – można je wykorzystywać jako drabiny krokowe lub jako drabiny przystawne. Tam, gdzie potrzebny jest dostęp do wyżej położonych miejsc sprawdzą się drabiny Telesteps Combi o wysokości po rozłożeniu 2,3 m (71 cm po złożeniu) lub 3 m (po złożeniu 78 cm).
W serii BLACKLINE znajdują się ponadto pojedyncze drabiny teleskopowe o wysokościach 3,3 (po złożeniu 78 mm) lub 3,8 (po złożeniu 84 cm).
- Do wszystkich produktów z tej serii dostępna jest szeroka gama przydatnych akcesoriów, np. ramiona regulowane do 3,3 i 3,8 m, dzięki którym można oprzeć drabinę w miejscach niestabilnych i zwiększyć jej zasięg, regulowane  stopki, tacki narzędziowe pozwalające na utrzymanie narzędzi blisko siebie czy torby do wygodnego przenoszenia – podkreśla Renata Poznecka.

 

drabiny teleskopowe drabiny teleskopowe drabiny teleskopowefot. RENEX MARKETING

 

Drabiny dla profesjonalistów
W zastosowaniach profesjonalnych doskonale sprawdzają się też drabiny z serii PRO o wysokościach 3,2 lub 3,8 m. Zastosowane w nich trójkątne rurowe rozwiązania to innowacyjna technologia zwiększająca stabilność i wytrzymałość, a przyczepność do powierzchni dodatkowo zapewniają kątowe gumowe nóżki. Szereg udogodnień, jak stopnie o żebrowanej powierzchni, łatwe i bezpieczne składanie stopni AUTO ™, czy gumowe końcówki minimalizujące ryzyko przesunięcia to atuty tych drabin, które szczególnie chętnie wybierają profesjonaliści.
Ich dodatkową zaletą jest minimalny promień skrętu w ciasnych przestrzeniach oraz łatwość transportu. Również do tej serii produktów dostępna jest cała gama wyposażenia dodatkowego, m.in. torby do transportu, stopki regulowane Pro Xline, które pozwalają na stabilne ustawienie drabiny na nierównych powierzchniach dzięki regulacji wysokości do 220 mm i pochyleń pod różnymi kątami.

 

drabiny teleskopowe drabiny teleskopowefot. RENEX MARKETING

 

Platformy teleskopowe
Alternatywą dla drabin, która daje jeszcze wyższy komfort pracy są teleskopowe platformy idealne do prac remontowych.
- Platforma ma taki sam system automatycznego blokowania jak oryginalna drabina Telesteps, pozwalająca osiągnąć 3 różne wysokości, przy zachowaniu kompaktowości i łatwości w przenoszeniu – wyjaśnia Renata Poznecka.
Łatwy dostęp na platformę zapewniają 3 stopnie. Platforma umożliwia pracę na wysokościach 208/188/170 cm.

 

drabiny teleskopowefot. RENEX MARKETING

 

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzemy, aby umożliwić dostęp do wysoko znajdujących się przedmiotów jedno jest pewne – drabiny i platformy są wykonane z materiałów najwyższej jakości – lekkie, a jednocześnie stabilne i zapewniające wysoki komfort pracy. Oferta drabin i platform telskopowych Telesteps to odpowiedź na wszystkie te wymagania rynku.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drabiny-teleskopowe.pl

 

2016-02-16 0 3379 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Drabiny teleskopowe Telesteps®
2015-05-22 0 4367
Drabiny teleskopowe Telesteps®

Wyprodukowane w Szwecji Telesteps® - to pierwsze na świecie drabiny teleskopowe przystawne i rozstawne. Drabiny zdobyły 10 międzynarodowych nagród za innowacyjność i jakość. Drabiny ...

System AWS - Innowacyjny system komunikacji narzędzi Makita
2018-02-07 0 1117
System AWS - Innowacyjny system komunikacji narzędzi Makita

Jaki jest cel używania narzędzi akumulatorowych? Pozbycie się kilometrów kabli, które wiecznie o coś zawadzają, bądź strącają, gdzieś się plączą. Jednak każdy wie, kto ...

Akumulatorowe narzędzia Makita do obróbki drewna
2017-10-10 0 1767
Akumulatorowe narzędzia Makita do obróbki drewna

Elektronarzędzia Makita – jeden akumulator dowielu narzędzi Każdy model urządzenia Makita jest dostępny wsprzedaży wkilku wersjach, np. ręczną pilarkę tarczową DSS610 możemy ...Wiertnice i wiertła koronowe diamentowe
2017-09-27 0 1488
Wiertnice i wiertła koronowe diamentowe

Wiertnice – jaką kupić, nacozwracać uwagę? Wiertnicę dobieramy przede wszystkim dośrednicy otworu. Jeśli wywiercenia wymagają otwory oróżnych zakresach średnic, tonależy ...Co łączy elektronarzędzia do drewna z ogrodowym grillem elektrycznym?
2017-07-24 0 1455
Co łączy elektronarzędzia do drewna z ogrodowym grillem elektrycznym?

Brzmi niewiarygodnie? Jest to możliwe dzięki skorzystaniu z oferty Batavia, marki, która oferuje nie tylko narzędzia elektryczne do ogrodu oraz równie doskonałe w swoich funkcjach ...

Remont domu – jakie narzędzia wybrać?
2017-07-03 0 1482
Remont domu – jakie narzędzia wybrać?

Bezpyłowe szlifowanie gładzi Prawie każdy remont wiąże się z malowaniem ścian i sufitów. Wcześniej należy jedotego odpowiednio przygotować – przede wszystkim nałożyć ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: