Izolacja pianami natryskowymi

Wartość oporów cieplnych to nie wszystko

Źle zaizolowana „koperta budynku”, czyli zewnętrzna część każdego domu przyczynia się aż do 40 proc. strat energii. Spowodowane jest to niekontrolowanym ruchem powietrza, ciepła i wilgoci, które ją przenikają. Wynika z tego, że wyznacznikiem komfortu i wydajności domu nie są jedynie wartości oporów cieplnych izolacji. Prawdziwy komfort oraz wydajność mierzone są możliwościami domu związanymi z regulacją ruchów powietrza, wilgocią, jakością powietrza, dźwiękiem oraz wydajnością energetyczną.
Izolacja pianami natryskowymi - zdjęcie


Kiedy powietrze z zewnątrz zastępuje powietrze w budynku, zachodzi „naturalna zmiana powietrza”. Domy, które zostały zbudowane wiele lat temu, mogą mieć więcej niż trzy naturalne zmiany powietrza na godzinę. Oznacza to, że klimatyzowane powietrze wewnątrz budynku, może przeciekać i być zastępowane przez zewnętrzne powietrze do 70 razy dziennie. Powoduje to, że użytkownik musi ogrzewać lub chłodzić powietrze, które ciągle przenika do domu. Aby móc zapobiec takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę izolację domu pianami natryskowymi, amerykańskiej firmy Demilec. Polskim przedstawicielem tego producenta jest firma PHU Domino, która oferuje dwa rodzaje pian natryskiwanych metodą hydrodynamiczną, a mianowicie piankę o strukturze otwartych komórek SEALECTION 500 i piankę zamknięto – komórkową HEATLOK SOY.

 

Dlaczego pianka?

Obecnie najpopularniejszym materiałem używanym w celu ocieplania budynków od wewnątrz jest wata szklana lub mineralna. Niestety system jest zawodny, ponieważ wata nie jest w stanie dokładnie wypełnić ocieplanych powierzchni. Również proces układania waty jest uciążliwy. W odróżnieniu od waty szklanej aplikacja piany natryskowej jest błyskawiczna.

 

 

Zastosowanie  piany natryskowej pozwala uniknąć stosowania czasochłonnych i problematycznych folii paroizolacyjnych i paro-przepuszczalnych a także elementów mocujących. System pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Podczas aplikacji piana, w zależności od rodzaju zwiększa swoją objętość od 30 do 120 razy, formując w ciągu kilku sekund sztywną lub półsztywną barierę, wypełniającą pęknięcia, szczeliny, łączenia i puste przestrzenie, skutecznie niwelując niepożądane przenikanie temperatur. Raz zaizolowany formułą Demilec obiekt utrzymuje swoje właściwości cieplne przez całe ,,życie budynku”, inaczej niż w przypadku tradycyjnych izolacji, gdzie czas i temperatura mają wpływ na pogorszenie parametrów i obniżenie skuteczności termicznej.

 

main foto domino izolacje demilec natrysk piany otwartokomorkowej demilec usafot. P.H.U. Domino

 

Redukuje straty, obniża hałas

Zdolność efektywnego zamknięcia powietrza oraz wysokie wartości oporu cieplnego R, pianki natryskowej firmy Demilec, pozytywnie wpływają na wydajność energetyczną budynków wszystkich rodzajów. Produkty z linii pianek zamknięto-komórkowych Heatlok, o średniej gęstości, przyczyniają się do poprawy strukturalnej integralności ścian. Z kolei linia pianek otwarto-komórkowych, o niskiej gęstości, korzystnie wpływa na wskaźniki przenikania dźwięków. Poza wydajnością konstrukcyjną i dźwiękową, produkty te również znacząco  podnoszą parametry energooszczędności różnych typów montażu. Stosowanie pianek natryskowych Demilec zapewnia wyjątkowe efekty – kontrolę wilgoci, monolityczne bariery, warstwy drenujące i inne funkcjonalności, istotne w konstruowaniu trwałych budowli.

 

Przyjazna dla środowiska i użytkownika

Pianki firmy Demilec są w pełni ekologiczne. Chroniony patentem skład zawiera ponad 20% odnawianych zasobów naturalnych, jest oparta na olejach warzywnych i składnikach podlegających procesom recyklingu. Pianę wyróżnia także brak zawartości związków rakotwórczych i alergicznych. Dodatkowo nie zawiera ona związków typu CFC i HCFC (tradycyjna nazwa „freony”), niszczących warstwę ozonową w atmosferze i zakazanych w większości krajów, zgodnie z podpisanymi traktatami międzynarodowymi.

Również użytkownicy budynków, w których zastosowano pianki Demilec nie muszą się martwić o swoje bezpieczeństwo. Piany te nie wydzielają ostrego zapachu przy natrysku i charakteryzują się bezwonnością w czasie użytkowania budynku. Ewenementem na skalę światową jest fakt, że czynnikiem spieniającym nie są tu w/w niepożądane i szkodliwe związki chemiczne ale para wodna. 

 

piana poliuretanowa domino izolacja metoda natryskowa wypelnieniefot. P.H.U. Domino

 

Wybierz PHU Domino

Najważniejszą decyzją jaką musi podjąć klient, który bierze pod uwagę izolowanie budynku pianą natryskową jest wybór wykonawcy. Musi on posiadać specjalistyczny sprzęt i doskonałą wiedzę, które pozwolą mu na bezbłędne zastosowanie piany. Specjalistyczny sprzęt ma postać mobilnych urządzeń, w których na miejscu jest wytwarzana pianka natryskowa. Proces natrysku wymaga odpowiednio zorganizowanego miejsca do pracy i zabezpieczenia budynku. W trakcie oraz po wykonywaniu izolacji, domownicy nie mogą przebywać w domu. Ponadto należy się upewnić, że wykonawca przeszedł odpowiednie szkolenia, czy posiada polisę ubezpieczeniową, czy odwołuje się do etyki zawodowej i czy jest wiarygodny.

Renomowanym przedstawicielem Demilec na polskim rynku, który spełnia wszystkie wymagania jest wspomniana już firma PHU Domino, Autoryzowany Wykonawca Demilec. 

- Nasza firma stała się Autoryzowanym Wykonawcą poprzez udział w szeregu szkoleń. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, która bardzo dobrze zna swój fach i z zaangażowaniem podejmuje stawiane przed nią zadania – mówi Piotr Jóźwin, właściciel firmy PHU Domino.

Firma PHU Domino została nie tylko przeszkolona, ale również jest kontrolowana przez grupę Przedstawicieli ds. Technicznych, którzy regularnie odwiedzają wykonawców, zapewniając im dodatkowe lub podstawowe szkolenia. Podczas tych wizyt, przedstawiciel techniczny może również losowo przeprowadzić kontrolę InSeal-Right, aby sprawdzić czy proces natrysku pianki jest wykonywany prawidłowo oraz czy wykonawca przestrzega zasad bezpieczeństwa.

 

izolacja dachu piana natryskowafot. P.H.U. Domino

 

W swojej ofercie PHU Domino posiada (przy użyciu pianek natryskowych): 

- docieplanie poddaszy,

- docieplanie i wygłuszanie ścian,

- izolacja fundamentów,

- izolacja pod wylewki betonowe,

- remonty dachów płaskich,

- izolacje chłodni,

- i wiele innych.

- Nasi klienci to osoby prywatne jak i liczne przedsiębiorstwa. Jednym z atutów jaki zawsze pomaga w negocjacjach z odbiorcą jest konkurencyjna cena. Zapewniam, że niższa cena nie zwalnia nas od najwyższej jakości. Wykonujemy powierzone nam przez klienta zadania tak, aby  miał zadowolenie z wykonanej przez nas pracy, a my satysfakcję – mówi Piotr Jóźwin. 

 

Popularność piany rośnie

Zapotrzebowanie na izolację, wykonaną za pomocą pianki natryskowej firmy Demilec rośnie w wielu regionach świata. Przyczyniają się do tego wysokie współczynniki izolacji, tworzenie bariery powietrznej oraz wykorzystywanie surowców poddanych procesom recyklingu i odnawialnych surowców naturalnych dostępnych na rynku. Więcej szczegółowych informacji, certyfikaty oraz wyniki badań pian Demilec można znaleźć na stronach: www.domino-izolacje.pl oraz www.demilecusa.pl

 

2012-08-16 0 2946 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
CELS Mariusz Butkiewiczpodlaskie
Izolacje Pluimers Sp z o.o.łódzkie
OPTIMUM TERM
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EwaPUR Ewa Królśląskie
Purinova Sp. z o.o.kujawsko-pomorskie
Ocieplenie domu pianką poliuretanową – cena spada, zyski rosną
2018-02-02 0 3554
Ocieplenie domu pianką poliuretanową – cena spada, zyski rosną

Podeszwy butów, części samochodów, różnego rodzaju uszczelki, powłoki ochronne - poliuretany są dziś wszechobecne w naszym życiu, choć nie zawsze jesteśmy tego faktu ...

Czym ocieplić poddasze w XXI wieku?
2017-11-30 0 2235
Czym ocieplić poddasze w XXI wieku?

Pianki poliuretanowe to produkt, który mozolnie torował sobie drogę na polski rynek. Jak w przypadku każdej nowości, również ta budziła początkowo sporo obaw, bo mało kto ...

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową
2017-04-05 0 1686
Izolacje natryskowe pianką poliuretanową

Lider Budowlany: Do znudzenia słuchamy o zaletach pianek poliuretanowych, co początkowo na naszym rynku było odbierane jako agresywna kampania marketingowa. Dziś jednak trudno nie przyznać, że ...Jak ocieplić dom szkieletowy, poddasze, fundament?
2017-02-08 0 5054
Jak ocieplić dom szkieletowy, poddasze, fundament?

Ocieplenie pianką PUR – czy to się opłaca? Wbrew pozorom poliuretany nie są materiałem nowym. Wystarczy uważnie rozejrzeć się wokół, by zobaczyć, że wykorzystywane są ...Ocieplanie pianą poliuretanową „Dla Wymagających”
2017-01-27 0 3524
Ocieplanie pianą poliuretanową „Dla Wymagających”

CELS jest jednym z Autoryzowanych Wykonawców ocieplenia pianką otwarto-komórkową Icynene. Od kliku lat znajduje się w czołówce polskich wykonawców ijest jedną z ...

Termoizolacja poddasza pianą poliuretanową EwaPUR
2017-01-05 0 3145
Termoizolacja poddasza pianą poliuretanową EwaPUR

Piana PUR – izolacja przed zimnem Głównym zadaniem piany poliuretanowej jest izolacja budynku przed zimnem. Pianka jest szczelna, dzięki czemu zatrzymuje zimą ciepłe powietrze w ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: