Jak dobrać kominek?

Ciepło domowego ogniska z firmą Marpol

Budowa kominka w domu to wspaniały pomysł na źródło ciepła w budynku, a ponadto jest to rozwiązanie tanie w eksploatacji i wpływające na wizualny charakter całego wnętrza. W związku z tym, że kominek jest trudno usuwalnym elementem wystroju domu, warto jego doborowi poświęcić sporo energii, aby przez długi czas spełniał swoje funkcje – zarówno te praktyczne, jak i estetyczne.
Jak dobrać kominek? - zdjęcie


- Budowa dobrego kominka to zawsze sztuka kompromisu pomiędzy wyglądem kominka, parametrami technicznymi, oczekiwaniami klienta oraz końcową ceną urządzenia. Jeśli wejdziemy do salonu, często pierwszą rzeczą, jaka zwraca naszą uwagę, jest rozpalony kominek. Ogień jako ujarzmiony żywioł
zawsze przyciągnie nasz wzrok, ale zaraz potem dostrzegamy wkład kominkowy i całą bryłę kominka. Dlatego tak ważne jest, aby kominek  współgrał z charakterem pomieszczenia w którym się znajduje, odzwierciedlał upodobania właściciela. Jednym słowem – aby cieszył – mówi Mirosław Aniserowicz, właściciel firmy Marpol, która projektowaniem i wykonywaniem kominków zajmuje się już od 15 lat.

 

jak wybrać kominek budowa kominkafot. Marpol

 

Kominek w 3D
Najłatwiej jest zaplanować budowę kominka na etapie projektowania domu, choć oczywiście możliwe jest również wkomponowanie go do już istniejącego budynku, co jednak bywa bardziej skomplikowane. Decydując się na kominek, zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, konieczne jest jednak zlecenie wykonania tego zadania profesjonalistom, którzy w swojej ofercie mają nie tylko budowę konkretnego urządzenia, ale również jego projektowanie i wizualizację 3D, co pozwoli zobaczyć planowaną konstrukcję jeszcze przed jej powstaniem.
- Zawsze staramy się pomóc klientowi, pytamy czego oczekuje, doradzamy, aby w końcu stworzyć wizualizację kominka, przy czym często prace projektowe trwają dłużej niż fizyczna realizacja. Czas poświęcony na prace projektowe zwraca się jednak z nawiązką, gdyż dzięki technice komputerowej możemy pokazać kominek w rzeczywistości wirtualnej i mamy pewność, że klient otrzyma dokładnie to, czego oczekuje – podkreśla Mirosław Aniserowicz.
Wizualizacja 3D kominka daje ogromną elastyczność, pozwala na obejrzenie różnych projektów, np. kominków rustykalnych, nowoczesnych, narożnych, klasycznych, pozwala na zmiany kolorów czy materiałów, z jakich urządzenie jest wykonane.
Niektóre firmy, jak np. Marpol, mają własne warsztaty kamieniarskie, co pozwala na realizację niemal wszystkich życzeń klienta.  

 

jak dobrać kominekfot. Marpol

 

Nie tylko dekoracja - praktyczna strona kominka
Estetyczna, dekoracyjna strona projektu to jednak dopiero pierwsza część. Zlecenie wykonania kominka profesjonalnej firmie zagwarantuje, że będzie on nie tylko piękną konstrukcją w salonie, ale także źródłem ciepła w pełni dopasowanym do specyfiki i zapotrzebowania danego budynku. Dlatego wykonawcy tego typu fachowych usług już na etapie rozmowy wstępnej wypytują inwestora o jego oczekiwania dotyczące kominka.
- Istotne jest np. zapotrzebowanie domu na energię cieplną, interesuje nas też sposób ogrzewania domu, tryb życia domowników, instalacja kominowa, wentylacyjna, rodzaj podłoża. Na podstawie tych danych proponujemy klientowi kilka możliwych rozwiązań, dla jednego idealny okaże się kominek akumulacyjny z rozbudowanym systemem kanałów, w innym domu optymalny będzie kominek konwekcyjny, a w innym wodny – wyjaśnia Mirosław Aniserowicz.
Fachowcy doradzą więc, jak dobrać rodzaj kominka do danego budynku, i podpowiedzą, jakie możliwości może nam dać konkretne rozwiązanie, jak np. ogrzewanie całego domu, ogrzewanie konkretnego pomieszczenia, czy też podgrzewanie wody.

 

dobry kominek kominekfot. Marpol

 

Indywidualne podejście do każdego kominka
- Bazując na wiedzy wynikającej ze zbudowania i uruchomienia kilkuset kominków pomagamy wybrać wkład kominkowy czy zdecydować się na konkretny rodzaj kominka. Dzięki doświadczeniu i regularnemu udziałowi w szkoleniach wiemy, jak zrobić dobry kominek, co więcej – rozumiemy dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór danej technologii i jakie korzyści przyniesie konkretne rozwiązanie klientowi – podsumowuje Mirosław Aniserowicz.
Oprócz różnego rodzaju kominków, firma Marpol oferuje ponadto blaty, parapety, schody z marmuru i granitu, wyroby z piaskowca, jak również obudowy kominkowe do samodzielnego montażu, wkłady kominkowe (Romotop, Arysto, Koperfam, Lechma, Hoxter, Spartherm, Hajduk), piecyki kominkowe (Romotop, Flamingo, Invicta, Dovre) oraz szeroki wybór akcesoriów do budowy kominków.

Z pełną ofertą kominków firmy Marpol można zapoznać się na stronie: www.kominkislask.pl

 

 

2013-11-13 0 11641 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
PHU Marpol Eksport-Import M. Z. M. P. Aniserowicz S.C.śląskie
Żar-Wikzachodniopomorskie
Piece na pellet, wkłady kominkowe, piece wolnostojące
2017-05-10 0 634
Piece na pellet, wkłady kominkowe, piece wolnostojące

Czy piec na pellet się opłaca? Pellet to naturalne, czyste i ekologiczne paliwo, pochodzące w 100% z drewna, które powstaje w procesie prasowania pod dużym ciśnieniem trocin i ...

Kominki, piece kaflowe, kuchnie kaflowe
2016-06-30 0 2066
Kominki, piece kaflowe, kuchnie kaflowe

Piece kominkowe, kuchnie kaflowe – bezpieczeństwo na pierwszym planie Wbrew pozorom nie jest dziś łatwo znaleźć prawdziwego mistrza zduńskiego. Choć wielu rzemieślników oferuje ...

Kominkowe błędy – jak ich unikać
2016-01-15 0 2638
Kominkowe błędy – jak ich unikać

Dobry projekt kominka to podstawa! Lider Budowlany: Kominek ma nas nie tylko ogrzać, ale również zaczarować tańczącymi płomykami, grą świateł, strzelającymi iskrami, odgłosami ...Kominek w różnych aranżacjach
2015-07-08 0 3863
Kominek w różnych aranżacjach

W XXI wieku kominek przestał już być synonimem luksusu, wpisując się na stałe w przestrzeń polskich domów. - Dziś firmy produkujące kominki oferują klientowi wyrób, w ...Piecyki na pellet
2015-04-28 0 1806
Piecyki na pellet

Wyniki ankiet przeprowadzonych przez ośrodki badania opinii społecznej donoszą, że dla 60 proc. Polaków tempo życia jest zbyt szybkie. 35 proc. z nas uważa, że jest „w sam ...

Piece Rocal i Austroflamm
2014-12-15 0 4725
Piece Rocal i Austroflamm

Nowoczesny kominek Wymagania, jakie stawiają architektom wnętrz ich klienci, są wyzwaniem nie tylko dla tych pierwszych. Trudnym zadaniom muszą również sprostać projektanci urządzeń, ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: