Nowoczesne domy energooszczędne

Enklawa poza miastem – nowe osiedle w Skowarczu

Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają różne formy. Zakup domku nad jeziorem czy ogródka działkowego to dla wielu za mało, dlatego decydują się na wyprowadzkę za miasto i kupno domu na wsi lub w małej miejscowości. Co determinuje takie decyzje Polaków? Z pewnością finanse – spory dom z ogrodem na wsi czy w małym mieście kosztuje często tyle samo, co kawalerka w centrum dużego miasta. Jednak coraz częściej obok ekonomii do głosu dochodzi... zdrowy rozsądek, który każe porzucić wielkomiejskie, naznaczone pośpiechem życie i stworzyć dla niego alternatywę – własną enklawę spokoju. Naprzeciw takim oczekiwaniom osób z okolic Trójmiasta wychodzi firma Profesjonal 24, której portfolio za moment już wzbogaci się o kolejne domy bezczynszowe na Pomorzu – Osiedle Wschodnie w Skowarczu.
Nowoczesne domy energooszczędne - zdjęcie


W mieście czy poza miastem? 
Trudno oceniać co lepsze, bo każdy ma inne potrzeby i upodobania. W XXI wieku, w którym tak dużo mówi się o ekologii i promuje zdrowe życie i odżywanie, w architekturze miejskiej wyraźnie widać trend przeciwny. Buduje się coraz więcej budynków, poszerza ulice, powstają centra handlowe i biurowce. Logika tych zmian wynika z prostego rachunku ekonomicznego, aby na ograniczonej przestrzeni pomieścić jak najwięcej. W efekcie – choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę – spędzamy całe dnie nawet nie dotykając stopami niezabetonowanej ziemi. Towarzyszą nam stres, pośpiech, nerwy, spaliny, brak parkingów, terenów rekreacyjnych. Nic dziwnego, że dla wielu tylko ucieczka za miasto i wybudowanie domu na jego obrzeżach lub na wsi jest jedynym rozsądnym wyborem, który uniemożliwi wessanie nas przez wielkomiejską, szaloną machinę technologii, ścisku, hałasu.
 

Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24


Naprzeciw tym mieszkańcom Trójmiasta i okolic, którzy szukają swojego miejsca do mieszkania poza miastem, wychodzi właśnie firma Profesjonal24, która oferuje bezczynszowe, energooszczędne domy na Pomorzu.
- Sformułowanie „miejsce do mieszkania” nie jest przypadkowe – podkreśla Zbigniew Czarnecki z firmy Profesjonal24. – W Trójmieście popyt na nieruchomości napędza w znacznej mierze niskie oprocentowanie lokat. Wiele osób, zamiast trzymać pieniądze w banku, inwestuje w mieszkania. Z kolei nasze domy bezczynszowe na Pomorzu – te, które wybudowaliśmy do tej pory w Różynach, Skowarczu, a także nowe osiedle Wschodnie w Skowarczu zaspokajają przede wszystkim potrzeby tych, którzy szukają swojego miejsca na ziemi, komfortowego i spełniającego ich oczekiwania, do którego będą chętnie wracać po pracy – dodaje.

Osiedle w Skowarczu
Osiedle Wschodnie w Skowarczu to najnowsza inwestycja firmy, czwarta z kolei (wcześniejsze: Os. przy Jodłowej, Osiedle Smyk w Różynach, Zakątek Smyka w Skowarczu sprzedały się w 100% w szybkim tempie). 
- Poprzednie inwestycje sprawiły, że dziś przychodzi do nas wielu klientów z polecenia osób, które już u nas kupiły mieszkania. To chyba najlepsze potwierdzenie, że sprawdza się strategia budowania „domów do mieszkania”, dopasowanych do potrzeb odbiorców – komentuje Zbigniew Czarnecki.

 

Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24


Nowe osiedle w Skowarczu jest zlokalizowane we wschodniej części miejscowości i jest oddalone o 10 minut drogi pieszo od stacji PKP i o 15 minut od przystanku autobusowego. To również dogodne usytuowanie dla osób zmotoryzowanych – bliskość obwodnicy gwarantuje dogodny dojazd do autostrady, do Pruszcza Gdańskiego, a także do Gdańska, do którego można dotrzeć np. Traktem św. Wojciecha, Obwodnicą Południową, Obwodnicą Północną, przez Suchy Dąb.
Na osiedlu stanie 30 budynków wolnostojących jednorodzinnych – dwulokalowych – w sumie 60 wygodnych i przestronnych mieszkań dwupoziomowych, składających się z parteru i poddasza użytkowego. Na parterze do dyspozycji będzie część dzienna z kuchnią, WC oraz salon posiadający panoramiczne trzyszybowe okna tarasowe z wyjściem na taras i do przynależnego ogródka. Natomiast na poddaszu zostały zaprojektowane 3 pokoje z przeznaczeniem na sypialnie lub pracownie oraz łazienka.
Wszystkie mieszkania mają 75 m² powierzchni użytkowej, 85 m² po podłodze i 105 m² całkowitej i dostępne są w cenie przedsprzedażowej od 236 tysięcy zł – a więc za kwotę, za którą w Trójmieście można kupić najwyżej niewielkie mieszkanie w starym budownictwie. 
Mając wyraźnie określony profil klienta – przyszłego mieszkańca – firma oferuje różne możliwości dopasowania wnętrz do indywidualnych potrzeb. Dostępna jest np. opcja przestawiania ścianek działowych, a w domach wystarczy tylko raz pomalować ściany, aby mieszkanie było gotowe do użytku. Zamiast schodów żelbetowych za niewielką dopłatą będzie można wybrać schody drewniane wolnostojące, które dodają wnętrzom przestrzeni i lekkości.

 

Nowoczesne domy energooszczędne  Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

 
W standardzie do każdego domu dostępne są miejsca postojowe, opcjonalnie można wykupić garaż. 
Odpowiedzią na potrzeby klientów szukających domu dla siebie jest też ich doskonałe wyposażenie, obejmujące np. grzejniki, programator pokojowy, głowice termostatyczne w grzejnikach, piec kondensacyjny, parapety z konglomeratu marmurowego w środku i ceramiczne na zewnątrz. To także cała infrastruktura osiedla w Skowarczu, które w całości będzie zagospodarowane – będzie wyłożona kostka, zrobione drogi, oświetlenie, ławki rekreacyjne. W planach jest także uruchomienie sklepu spożywczo-przemysłowego.
- Punktem wyjściowym jest cena – bardzo atrakcyjna w stosunku do innych ofert na rynku. Nasze domy są tanie, energooszczędne i nowoczesne – co gwarantuje niskie opłaty i wysoki komfort zarazem – mówi Zbigniew Czarnecki.

Energooszczędny dom na Pomorzu – osiedle w Skowarczu 
Wszyscy wiemy, że zasoby naturalne gwałtownie topnieją, rzadko jednak widzimy zależność pomiędzy tym problemem, a rosnącymi cenami energii grzewczej. Fakty są takie, że dobrze zaizolowany, nowoczesny dom energooszczędny nie tylko odciąży zieloną planetę, ale także... nasze portfele. 
Oferowane przez Profesjonal24 tanie domy energooszczędne na osiedlu w Skowarczu to odpowiedź na potrzeby tych klientów, którzy marzą o własnym domu poza miastem, który będzie niedrogi w eksploatacji. Dlatego deweloper stosuje m.in. okna trzyszybowe, styropian o najlepszych parametrach izolacyjnych, analizuje, jakie usytuowanie budynków względem słońca będzie najkorzystniejsze. W efekcie koszty eksploatacyjne w domach kształtują się na poziomie 150-200 zł (włącznie z wodą użytkową) dla mieszkań od 70 do 100 m².

 

Nowoczesne domy energooszczędne  Nowoczesne domy energooszczędne  Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

 

Bezczynszowe, energooszczędne domy na Pomorzu, z dala od miejskiego zgiełku i tłumu, to coraz częściej wybierana alternatywa. Kto się na nią decyduje? Najczęściej młodzi ludzie „na dorobku”, młode małżeństwa, ale nie tylko. Klientami firmy Profesjonal24 są często osoby, które mają za sobą doświadczenie mieszkania w blokowisku i szukają czegoś bardziej funkcjonalnego i przyjaznego.
- Coraz częściej są to też osoby starsze, które po przejściu na emeryturę chcą wyprowadzić się z miasta do miejscowości, która daje więcej możliwości obcowania z naturą. Osiedle w Skowarczu jest dla nich idealną opcją – powstaje tam park rekreacyjny ze stawem, wokół nie brakuje terenów zielonych. Jednocześnie jest tam pełna infrastruktura, która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu – podsumowuje Zbigniew Czarnecki.

 

Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

 

Ze szczegółową ofertą firmy Profesjonal24 można zapoznać się na stronie www.profesjonal24.pl

Autor: Barbara Fride 2018-05-10 0 504 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Profesjonal24 Sp. z o.o.pomorskie
Domy wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej, mieszkania bezczynszowe z ogródkiem i parkingiem
2016-11-23 0 3406
Domy wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej, mieszkania bezczynszowe z ogródkiem i parkingiem

Zabudowa jednorodzinna bliźniacza – mieszkania szyte na miarę Letnie popołudnia spędzane na leżaku we własnym ogródku, weekendowe grillowanie z przyjaciółmi, zimowe ...

Inwestycje deweloperskie firmy Profesjonal24
2015-11-17 0 2157
Inwestycje deweloperskie firmy Profesjonal24

Firma Profesjonal24 jest jednym z liderów w budowie domów jednorodzinnych czy mieszkań w powiecie gdańskim. Dzięki szerokiej i zróżnicowanej ofercie klienci mogą zdecydować ...

Budują historię regionu
2012-12-07 0 3185
Budują historię regionu

Lider Budowlany: Panie Tadeuszu, historia budownictwa mieszkaniowego w Tczewie i okolicach bardzo mocno związana jest z firmą Resteks. Proszę przybliżyć czytelnikom historię firmy. Tadeusz ...Wszędzie tam gdzie ceni się rzetelność
2012-01-17 0 3348
Wszędzie tam gdzie ceni się rzetelność

Dekpol trwale zaznaczył swoją obecność na rynku usług budowlanych, zdobywając doświadczenie potrzebne do sprostania coraz to nowym wymaganiom stawianym przez Inwestorów. Stała ...Czy w 2018 roku fotowoltaika się opłaca?
2018-02-15 0 4968
Czy w 2018 roku fotowoltaika się opłaca?

Słońce to nieograniczone źródło energii i wbrew obawom – polskie warunki klimatyczne pozwalają na to, aby inwestycja w fotowoltaikę się opłacała. Panele fotowoltaiczne ...

Słoneczne podgrzewacze wody
2018-02-06 0 2489
Słoneczne podgrzewacze wody

Słoneczny podgrzewacz wody – jak to działa? Słoneczny podgrzewacz wody składa się z rur próżniowych wykonanych ze szkła borokrzemowego z umieszczoną wewnątrz miedzianą rurką ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: