Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunku

Bezpieczny rozładunek samochodu ciężarowego

Zaostrzające się przepisy BHP to wcale nie przejaw urzędniczej złośliwości. Jeśli za poprzedniego ustroju przedsiębiorcy w Polsce niespecjalnie przejmowali się kwestiami bezpieczeństwa, to obecnie są one precyzyjnie regulowane przez normy prawa. Regulacje tego typu dotyczą dziś wszystkich branż, w tym również logistycznej, która coraz częściej poszukuje rozwiązań umożliwiających poprawę bezpieczeństwa np. podczas rozładunku samochodów ciężarowych. Naprzeciw wysokim oczekiwaniom wychodzi firma Kolbud z rozwiązaniem zwanym Combilok.
Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunku - zdjęcie


Combilok jest urządzeniem holenderskiego producenta, firmy Stertil, wprowadzonym ponad 20 lat temu na rynek jako pionierskie rozwiązanie. System blokady kół z powodzeniem sprzedawany jest do dzisiaj na całym świecie. W Polsce wyłącznym i wieloletnim dystrybutorem produktów marki Steril jest firma Kolbud Sp. z o.o.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot. Kolbud

 

Bezpieczny dok przeładunkowy
Pośpiech, utrudniona komunikacja pomiędzy personelem magazynu a kierowcą samochodu... Każdy, kto poznał specyfikę pracy w branży transportowej i uczestniczył w procesie rozładunku wie doskonale, że w takiej atmosferze o wypadek nietrudno, a przedwczesny odjazd pojazdu z miejsca załadunku lub ślizganie się kół po oblodzonej lub mokrej powierzchni nie należy niestety do rzadkości. 
Jak ograniczyć do minimum ryzyko błędu ludzkiego, będącego najczęstszą przyczyną wypadków? Przede wszystkim trzeba wyeliminować problem zanim powstanie, to znaczy – skutecznie zablokować pojazd w trakcie przeładunku. Właśnie do inwestorów poważnie myślących o bezpieczeństwie kierowana jest oferta firmy Kolbud, która zaopatruje w systemy logistyczne przedsiębiorstwa na terenie całego kraju. System Combilok znanej i cenionej na rynku marki Stertil umożliwia unieruchomienie pojazdu i przeładunek w bezpiecznych warunkach.

Rozładunek towaru z samochodu krok po kroku
Combilok pozwala na bezpieczny rozładunek samochodu. Co istotne, jest też bardzo prosty w obsłudze, bo wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku na panelu sterowania, umieszczonym w magazynie.

System blokowania Combilok nie wymaga żadnej ingerencji pracowników obsługi na zewnątrz obiektu. Niezależnie od warunków pogodowych, wszystkie czynności obsługowe wykonywane są z wnętrza magazynu.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot. Kolbud

 

Jak działa system?
- Otóż w stanie spoczynkowym wewnątrz magazynu zapalone jest czerwone światło, a na zewnątrz – zielone, co oznacza możliwość dokowania. Po zaparkowaniu pojazdu w doku przeładunkowym za pomocą jednego przycisku uruchamiana jest blokada, a światło na zewnątrz natychmiast zmienia się na czerwone – wyjaśnia Maciej Kocikowski, Dyrektor Handlowy w Kolbud Sp. z o.o.
System wyposażony jest w specjalne czujniki, które lokalizują położenie tylnego koła. Bezpośrednio za nim wysuwa się ramię blokujące, które powoduje „zakleszczenie” pojazdu między rampą a ramieniem, co trwa około 30 sekund. 
Dzięki temu, że ramię blokujące wywiera stały nacisk na koła, wyeliminowane jest ryzyko przesuwania się kół w trakcie przeładunku. Ponadto ramię blokady wyposażone jest w przycisk awaryjnego zatrzymania, który po naciśnięciu niezwłocznie dezaktywuje działanie systemu Combilok.
Gdy samochód jest unieruchomiony w doku przeładunkowym, pracownik magazynu może otworzyć bramę i uruchomić most przeładunkowy, a światło w magazynie zmienia się na zielone, dając czytelny sygnał do rozpoczęcia rozładunku towaru z samochodu. Po zakończeniu pracy wszystkie powyższe czynności wykonywane są ponownie, ale w odwróconej kolejności – most przeładunkowy wraca do pozycji spoczynkowej, brama jest zamykana, system blokady zwalniany. Zmieniają się również światła w magazynie i na zewnątrz, co jest znakiem dla kierowcy, że może odjechać od doku przeładunkowego.
Integralnym składnikiem systemu jest ponadto sygnalizacja dźwiękowa, która 
aktywuje się na 3 sekundy przed rozpoczęciem procesu blokowania pojazdu i trwa do czasu jego całkowitego zakończenia. 
- Tak działający system gwarantuje pełne unieruchomienie pojazdu i przeładunek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pojazd będzie zablokowany tak długo, dopóki rampa przeładunkowa nie powróci do pozycji spoczynkowej. O tym, czy urządzenie blokujące jest w użyciu informuje zielone i czerwone światło na panelu wewnątrz magazynu, nie ma tu więc mowy o pomyłkach – podkreśla Maciej Kocikowski.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot.Kolbud

 

Rozładunek samochodu z Combilok – jak to działa?
Obok zalet takich jak podniesienie bezpieczeństwa podczas rozładunku samochodu ciężarowego, system usprawnia i automatyzuje prace związane z tym etapem procesu logistycznego. Jego bezawaryjne działanie gwarantuje opracowana w każdym detalu konstrukcja. 
- Przede wszystkim system nie posiada elementów mechanicznych, które mogłyby ulec uszkodzeniu, a cała konstrukcja wykonana jest ze stali ciężkiej oraz ocynkowana, co zapewnia jej odporność na warunki atmosferyczne – zaznacza Maciej Kocikowski.
System przeznaczony jest do blokowania w trakcie przeładunku pojazdów niemal każdego typu i wielkości. W wersji standardowej ramię blokujące ma wysokość 300 mm, opcjonalnie może być wyższe lub niższe, co zwiększa wszechstronność zastosowań.
Combilok z łatwością można też zintegrować z innymi urządzeniami pracującymi w dokach przeładunkowych (rampy przeładunkowe, bramy segmentowe, uszczelnienia pneumatyczne), dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się bezpieczeństwo pracowników zaangażowanych w proces rozładunku towaru z samochodu.

 

Blokowanie pojazdu w trakcie przeładunkufot. Kolbud

 

Combilok, który jest znany i powszechnie wykorzystywany na całym świecie przez wielu liderów z sektora transportowo-logistycznego, dzięki pośrednictwu firmy Kolbud jest dostępny również dla firm z Polski. Ten w pełni zautomatyzowany system doskonale odpowiada na potrzeby tych firm, które dbają nie tylko o bezpieczeństwo prac przeładunkowych, ale także o jakość pracy swoich pracowników. Dodatkowym atutem zaprojektowanego w ten sposób systemu jest ochrona przed kradzieżą zablokowanych naczep. 

System blokownia pojazdu Combilok cieszy się dużym zainteresowaniem na świecie i jest coraz bardziej popularny w Polsce. Największy sklep internetowy z USA dynamicznie zwiększający swoją kubaturę magazynową w Europie zakontraktował ponad 2 tysiące Combiloków na najbliższe 3 lata. W Polsce z powodzeniem działa już kilka takich centrów logistycznych, a dwa kolejne są w trakcie realizacji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kolbud.pl

Autor: Barbara Fride 2018-04-18 0 190 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Kontener biurowy, handlowy, socjalny, sanitarny, gastronomiczny, usługowy czy techniczny
2018-05-17 0 94
Kontener biurowy, handlowy, socjalny, sanitarny, gastronomiczny, usługowy czy techniczny

Kontenery biurowe, handlowe, socjalne i inne jako budynki przenośne Jedną z największych zalet kontenerów wykorzystywanych na różnorodne potrzeby przedsiębiorstw jest ich ...

Maszyny budowlane i części zamienne
2018-05-08 0 989
Maszyny budowlane i części zamienne

Zakup maszyn budowlanych to potężna inwestycja, która czasem przekracza możliwości finansowe inwestorów, zwłaszcza tych, którzy w branży stawiają pierwsze kroki. Naprzeciw ...

Równiarki drogowe do zadań specjalnych
2018-04-17 0 149
Równiarki drogowe do zadań specjalnych

W produkcji swoich równiarek firma stawia na współpracę z uznanymi, gwarantującymi najwyższy poziom techniczny i jakościowy dostawcami rozwiązań ikomponentów z Unii ...Płytki z cegły rozbiórkowej, dekoracje z kamienia rustykalnego
2018-04-03 0 1121
Płytki z cegły rozbiórkowej, dekoracje z kamienia rustykalnego

Co można zrobić ze starą deską albo cegłą z rozbiórki? Czy tego typu materiały są wstanie jeszcze posłużyć komukolwiek w jakiś sposób? Jak najbardziej! Zapoczątkowana w ...Profesjonalne usługi dźwigowe do montażu przeszkleń i okien na ograniczonej przestrzeni
2018-03-22 0 1052
Profesjonalne usługi dźwigowe do montażu przeszkleń i okien na ograniczonej przestrzeni

Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzi technika i czerpiąca z niej pełnymi garściami firma Uplifter, która świadczy profesjonalne usługi dźwigowe z wykorzystaniem maszyn ...

Nowoczesne maszyny rolnicze dla wymagających
2018-03-05 0 1616
Nowoczesne maszyny rolnicze dla wymagających

Firma Keltec-Pl Sp. z o.o., która początkowo zajmowała się głównie produkcją osprzętu do maszyn budowlanych, z czasem poszerzyła swoją ofertę o profesjonalny sprzęt rolniczy. ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: