Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową!

Dlaczego TermoPiana to najlepsza izolacja na rynku?

Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele aspektów, jak choćby wysoka izolacyjność, szczelność, szybki montaż czy kwestie ekologiczne. Dlatego wielu inwestorów decyduje się właśnie na ten rodzaj izolacji, a nie styropian czy wełnę. Jak się okazuje, pianka pur może być jeszcze bardziej skuteczna i osiągać dużo lepsze parametry niż dotychczas.
Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową! - zdjęcie


TermoPiana – pianka pur o wyjątkowych właściwościach
Pianka poliuretanowa jest materiałem ociepleniowym, które powstało z połączenia żywicy-poliolu oraz utwardzacza – izocyjanianu. Aplikuje się ją poprzez metodę natryskową, a ciśnienie, które zostaje wygenerowane w urządzeniu natryskowym, zamienia oba składniki w piankę. Po aplikacji materiał zwiększa swoją objętość i wypełnia wszystkie zakamarki, do których nie udałoby się dotrzeć przy wykorzystaniu innego rodzaju ocieplenia, np. styropianu lub wełny mineralnej. 

Szczególnym rodzajem pianki pur jest TermoPiana produkowana przez Grupę Termopian z miejscowości Czechowice-Dziedzice w województwie śląskim. TermoPiana jest innowacyjną technologią stanowiącą jednoczesną termo- i hydroizolację budynku. To izolacja bezspoinowa, która całkowicie eliminuje powstawanie mostków termicznych. Dzięki temu uzyskała jeden z najlepszych na rynku współczynnik przewodzenia ciepła około 0,022 W/mK. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąFarba do pianek poliuretanowych / fot. Grupa Termopian

 

Co jeszcze wyróżnia TermoPianę i dlaczego warto inwestować w ocieplenie domu właśnie tą pianką poliuretanową?

Dobra przyczepność
TermoPianę stosuje się powszechnie w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym – do izolacji m.in. dachów, poddaszy, stropów, piwnic czy podłóg. Izolację natryskową pianką pur można wykonywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, na powierzchniach poziomych oraz pionowych – nie ma obawy, że TermoPiana spłynie z elementów pionowych, np. komina czy murków ogniowych. Ze względu na dobrą przyczepność TermoPiany może ona zostać natryśnięta na niemalże każdy rodzaj podłoża, jak choćby beton, cegły, papę, deski, folię lub blachę. Bardzo dobrze sprawdza się jako ocieplenie poddaszy.  

Wysoka trwałość
Ocieplanie pianką poliuretanową nie wymaga częstych remontów i wymiany izolacji po kilku latach. TermoPiana to produkt o wysokiej trwałości, na który producent daje do 20 lat gwarancji. Przy izolacji dachu TermoPiana stanowi ostateczne pokrycie dachowe, po którym można swobodnie chodzić w płaskim obuwiu (w zakresie normalnej obsługi technicznej). Na dachach o dużym natężeniu ruchu pieszych zaleca się zastosowanie powłoki zabezpieczającej. 

Grupa Termopian oferuje powłoki ochronne – w kolorze szarym oraz brązowym. Powłoka Izolbest stanowi doskonałą ochronę przed prominiowaniem UV. 

Komfort mieszkania
TermoPiana to produkt dedykowany inwestorom, którzy budują dom energooszczędny lub chcą poprawić efektywność cieplną budynku remontowanego. Ocieplanie pianką poliuretanową zapewnia odpowiednią izolację cieplną, hydrostatyczną i akustyczną budynku. Pianka natryskiwana bezpośrednio na podłoże tworzy jednolitą izolację bez łączeń i spoin. Szczelność i bezpoinowość gwarantuje z kolei usunięcie wszystkich nieszczelności oraz poprawę parametrów izolacyjności przegrody budowlanej. Dzięki temu w okresie jesienno-zimowym w domu jest ciepło, a latem – chłodno. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąNatrysk wewnętrzny pianą PUR / fot. Grupa Termopian

 

Ponadto, TermoPiana jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów przez cały okres użytkowania, jest obojętna chemicznie i nietoksyczna.  

Niższe rachunki za ogrzewanie 
Komfort cieplny, jaki zyskujesz przy ociepleniu domu pianką poliuretanową, wiąże się bezpośrednio z dużo niższymi kosztami ogrzewania, klimatyzacji oraz kosztami eksploatacji budynku. Piana TermoPiana zapobiega mostkom termicznym, przez które mogłoby uciekać ciepło z budynku. Dzięki temu nie musisz wciąż ustawiać ogrzewania na najwyższą temperaturę i płacić za nie wysokich rachunków. Z kolei latem, ciepło nie dostaje się do wnętrza budynku, panuje w nim przyjemny chłód i odpowiedni dla człowieka mikroklimat. 

Łatwa i szybka aplikacja
Termopianę aplikuje się metodą natryskową. Natrysk można wykonać na wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię budynku. Natrysk zapewnia prostą i szybką aplikację oraz precyzyjne dozowanie – pianka dociera nawet w trudno dostępne miejsca, co gwarantuje całkowitą szczelność i brak mostków termicznych. W sprzyjających warunkach możliwe jest pokrycie TermoPianą nawet do 1000m2 powierzchni w ciągu jednego dnia. A ponieważ pianka poliuretanowa szybko wysycha, następnego dnia mogą być przeprowadzone kolejne prace remontowe. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąRemont dachu / fot. Grupa Termopian

 

Zwróć uwagę, że TermoPiana nie jest pianką poliuretanową do samodzielnego natrysku. Montaż wykonuje profesjonalna ekipa z firmy Termopian przy wykorzystaniu specjalistycznego, wysokociśnieniowego sprzętu. Dzięki temu klient ma gwarancję wysokiej jakości wykonanych prac. 

Troska o środowisko
Ocieplanie budynku TermoPianą wiąże się również z ekologią. Pianka poliuretanowa PUR to produkt niezagrażający środowisku naturalnemu. Co więcej, może on zostać poddany recyklingowi i ponownie użyty jako izolacja termiczna. TermoPiana podnosząc efektywność energetyczną budynku, jednocześnie oszczędza energię, zmniejsza produkcję CO2 oraz zużycie zasobów naturalnych. Oszczędności stosowania w budownictwie TermoPiany szacuje się nawet do 30%.
 
Grupa Termopian – jedyny producent TermoPiany
Producentem TermoPiany jest Grupa Termopian, która już od ponad 25 lat oferuje na polskim rynku usługi w zakresie hydroizolacji i termoizolacji oraz wprowadza nowoczesne materiały izolacyjne. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce zaczęła wykonywać izolacje natryskowe pianką poliuretanową. Profesjonalizm, wiedza i wieloletnie doświadczenie, jakie posiada firma, pozwoliło jej wykonać do tej pory izolacje natryskowe o łącznej powierzchni około 1 mln m2. 

 

Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanowąFarba do pianek poliuretanowych / fot. Grupa Termopian

 

Grupa Termopian to jedyny i wyłączny producent oraz wykonawca TermoPiany. Firma dysponuje własnym sprzętem natryskowym wraz z agregatami prądotwórczymi i sprężarkami, dzięki czemu jest całkowicie niezależna podczas wykonywania prac. TermoPiana posiada Krajową Ocenę Techniczną. 

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.termopian.com.pl 

Autor: Anna Szczecka 2018-04-13 0 1343 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Grupa Termopian Sp. z o.o. sp. k.śląskie
ANAR - Wyłączny Przedstawiciel produktów ISOBOOSTER w Polscełódzkie
Bogumił Dołęgowski DACH-PROpodlaskie
Griltex Polska sp. z o.o.
ISOROC Polska S.A.warmińsko-mazurskie
IZOPANEL Sp. z o.o.pomorskie
OPW Izolacje Sp. z o.o.dolnośląskie
STAHLTON Polska Sp. z o.o.dolnośląskie
Steinbacher Izoterm Sp. z o.o.mazowieckie
Otuliny izolacyjne do rur
2018-04-11 0 236
Otuliny izolacyjne do rur

W każdym domu plączą się metry rur, doprowadzających przede wszystkim ciepłą i zimną wodę oraz ogrzewanie. Niestety zapominamy, że przez brak izolacji instalacji przewodów ogrzewania ...

Zastosowanie geokompozytów Griltex
2018-03-13 0 802
Zastosowanie geokompozytów Griltex

Z praktycznego punktu widzenia, najlepszą miarą weryfikującą jakość i przydatność każdego produktu geosyntetycznego, jest stosowanie go na dużą skalę, w strategicznych projektach ...

Jaką rolę odgrywają izolacje przemysłowe?
2017-10-31 0 934
Jaką rolę odgrywają izolacje przemysłowe?

Izolacje i ich rola w przemyśle Izolacje termiczne stosowane w przemyśle służą przede wszystkim optymalizacji procesów technologicznych. - Dobrze zaprojektowane i wykonane izolacje ...Maty izolacyjne termiczne ISOBOOSTER
2017-10-26 0 3077
Maty izolacyjne termiczne ISOBOOSTER

Na rynku materiałów ociepleniowych mamy dostęp do całej gamy izolacji: wełny mineralnej, pianki poliuretanowej, styropianu. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety, a przed ...Dofinansowanie na ocieplenie domu 2017
2017-10-16 0 31741
Dofinansowanie na ocieplenie domu 2017

Termomodernizacja budynku mieszkalnego manacelu zmniejszenie wnim zużycia energii, ajednocześnie obniżenie kosztów jego eksploatacji (które mogą zmniejszyć się nawet o50%). ...

Termoizolacja wdmuchiwana – izolowanie z sukcesem
2017-09-18 0 1784
Termoizolacja wdmuchiwana – izolowanie z sukcesem

Skład izolacji wdmuchiwanej Podstawowym pytaniem gdy pierwszy raz spotykamy się zpojęciem izolacji wdmuchiwanej jest: „Czym ona wogóle jest?”. Wyróżniamy dwa ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: