Otuliny izolacyjne do rur

Ciepłe rury – ciepły dom!

Domy energooszczędne czy nawet pasywne to dziś już konieczność, a nie moda. Rosnące ceny energii sprawiają, że budując czy remontując dom jednym z pierwszych wyzwań, przed jakimi stajemy, jest uczynienie go jak najbardziej energooszczędnym. Bierzemy się wówczas za wymianę drzwi, okien, izolację termiczną dachu i elewacji. Zapominamy jednak o izolacji termicznej rur, zdając się na najprostsze i najtańsze rozwiązania. A to bardzo poważne zaniechanie!
Otuliny izolacyjne do rur - zdjęcie


W każdym domu plączą się metry rur, doprowadzających przede wszystkim ciepłą i zimną wodę oraz ogrzewanie. Niestety zapominamy, że przez brak izolacji instalacji przewodów ogrzewania i ciepłej wody traci się dużo energii.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Dlaczego izolacja termiczna rur jest taka ważna?
Zasada izolacji termicznej rurociągów jest prosta: im grubsza izolacja, tym mniejsze straty energii. Odpowiednio gruba otulina termoizolacyjna pozwala na oszczędzanie energii i zmniejszenie kosztów, chroni przed dźwiękiem i ogniem, zmniejsza skraplanie się wody i wilgotność ścian i pomieszczeń, ale także zapobiega powstawaniu bakterii z rodzaju legionella i daje perfekcyjną izolację cieplną.

 

steinbacher steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Jaka grubość izolacji rur c.o. będzie najlepsza?
Firma Steinbacher Izoterm, oferująca kompleksowe rozwiązania z pełnego wachlarza produktów izolacji budownictwa naziemnego oraz budownictwa technicznego, pod hasłem „Grubsze jest lepsze” poleca izolację przewodów rurowych za pomocą izolacji o grubości co najmniej 13 mm lub 20 mm. Aby ułatwić odpowiednią izolację przewodów c.o, firma Steinbacher Izoterm opracowała kompleksowy system izolacji rurociągów steinonorm® 300.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Czym jest system steinonorm® 300?
System steinonorm® 300, produkowany i oferowany przez firmę Steinbacher Izoterm, to szeroko rozpowszechniony i chętnie stosowany przez inwestorów kompleksowy system izolacji termicznej rurociągów. Podstawowym elementem systemu są cylindryczne otuliny z półsztywnej pianki poliuretanowej o różnej średnicy i grubości, a uzupełnieniem systemu są akcesoria montażowe. System jest przystosowany do standardowych wymiarów elementów instalacyjnych. Otulina steinonorm® 300 charakteryzuje się wyjątkowo niskim współczynnikiem przewodności ciepła, co wyróżnia ją spośród innych oferowanych na rynku. Ponadto otuliny steinonorm® 300 są nieszkodliwe dla zdrowia, odporne na insekty, odporne na działanie chemikaliów i środków stosowanych w budownictwie. Wieloletnia praktyka stosowania potwierdza doskonałe właściwości termoizolacyjne, użytkowe oraz niezmienne w czasie walory estetyczne całego systemu.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Jakie są najważniejsze właściwości systemu steinonorm® 300?
System steinonorm® 300 cechuje przede wszystkim bardzo dobra izolacyjność cieplna i duża odporność na kondensację, mikroby oraz insekty. System wyróżnia się także wyjątkowo łatwym sposobem montażu: samoklejące zakładki ułatwiają montaż i redukują znacznie nakłady pracy i koszty. Specjalnie zaprojektowane i wykonane rozcięcia, poślizgowe materiały, samoprzylepne taśmy oraz elementy na łuki i kolana, pozwalają zaizolować rurociąg w sposób poprawny i estetyczny.

W systemie dostępnych jest 5 grubości otuliny, każdy występuje w co najmniej kilku różnych średnicach. Dzięki temu otuliny steinonorm® 300 mogą być bez problemu dopasowane do każdej instalacji. System steinonorm® 300 jest także w 100% wolny od niebezpiecznego dla środowiska freonu, co czyni go przyjaznym środowisku.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Gdzie można zastosować system steinonorm® 300?
System steinonorm® 300 idealnie sprawdzi się podczas izolacji termicznej stalowych i miedzianych rurociągów centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody w budynkach mieszkalnych, administracyjnych i przemysłowych (z wyjątkiem sieci napowietrznych i wystawionych na działanie promieni słonecznych). System steinonorm® 300 przeznaczony jest do izolacji rurociągów, w których temperatura medium grzewczego nie przekracza + 135°C.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Czy to się opłaca?
Jak dużo rzeczywiście oszczędza się na energii grzewczej przy zastosowaniu odpowiedniej termoizolacji rur pokazują najnowsze obliczenia firmy Steinbacher Izoterm na przykładzie domu posiadającego ok. 90 m przewodów rurowych. Zgodna z normami izolacja rur obniża koszty ogrzewania takiego domu o prawie 80%. Jest to więc inwestycja, która zwraca się najczęściej w ciągu jednego roku – w zależności od ceny materiału opałowego. Jednak zawsze jest to inwestycja opłacalna!

Więcej informacji na temat oferty firmy Steinbachr znajdziesz na stronie: www.steinbacher.pl

Autor: Filip Jackiewicz 2018-04-11 0 72 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Grupa Termopian Sp. z o.o. sp. k.śląskie
ANAR - Wyłączny Przedstawiciel produktów ISOBOOSTER w Polscełódzkie
Bogumił Dołęgowski DACH-PROpodlaskie
Griltex Polska sp. z o.o.
IZOPANEL Sp. z o.o.pomorskie
Malborskie Zakłady Chemiczne Organika S.Apomorskie
OPW Izolacje Sp. z o.o.dolnośląskie
STAHLTON Polska Sp. z o.o.dolnośląskie
Steinbacher Izoterm Sp. z o.o.mazowieckie
Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową!
2018-04-13 0 868
Wybierz ocieplanie domu pianką poliuretanową!

TermoPiana – pianka pur o wyjątkowych właściwościach Pianka poliuretanowa jest materiałem ociepleniowym, które powstało z połączenia żywicy-poliolu oraz utwardzacza – ...

Zastosowanie geokompozytów Griltex
2018-03-13 0 465
Zastosowanie geokompozytów Griltex

Z praktycznego punktu widzenia, najlepszą miarą weryfikującą jakość i przydatność każdego produktu geosyntetycznego, jest stosowanie go na dużą skalę, w strategicznych projektach ...

Jaką rolę odgrywają izolacje przemysłowe?
2017-10-31 0 864
Jaką rolę odgrywają izolacje przemysłowe?

Izolacje i ich rola w przemyśle Izolacje termiczne stosowane w przemyśle służą przede wszystkim optymalizacji procesów technologicznych. - Dobrze zaprojektowane i wykonane izolacje ...Maty izolacyjne termiczne ISOBOOSTER
2017-10-26 0 2667
Maty izolacyjne termiczne ISOBOOSTER

Na rynku materiałów ociepleniowych mamy dostęp do całej gamy izolacji: wełny mineralnej, pianki poliuretanowej, styropianu. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety, a przed ...Dofinansowanie na ocieplenie domu 2017
2017-10-16 0 30399
Dofinansowanie na ocieplenie domu 2017

Termomodernizacja budynku mieszkalnego manacelu zmniejszenie wnim zużycia energii, ajednocześnie obniżenie kosztów jego eksploatacji (które mogą zmniejszyć się nawet o50%). ...

Termoizolacja wdmuchiwana – izolowanie z sukcesem
2017-09-18 0 1707
Termoizolacja wdmuchiwana – izolowanie z sukcesem

Skład izolacji wdmuchiwanej Podstawowym pytaniem gdy pierwszy raz spotykamy się zpojęciem izolacji wdmuchiwanej jest: „Czym ona wogóle jest?”. Wyróżniamy dwa ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: