Pompa All-In-One powietrze-woda

Jedno urządzenie na każdą temperaturę

Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie rozwiązania, które są energooszczędne, nowoczesne i minimalistyczne w swojej budowie. Dzięki temu oszczędzamy jednocześnie pieniądze, czas i miejsce w mieszkaniu lub domu. To naturalne i uzasadnione, ponieważ klimatyzacja zawsze jest sporym wydatkiem i ma służyć nam jak najdłużej. Warto więc postawić na sprawdzony sprzęt znanej marki i spać spokojnie – w cieple zimą, w przyjemnym chłodzie latem.
Pompa All-In-One powietrze-woda - zdjęcie


Podczas modernizacji lub pierwszej instalacji systemu grzewczego polecamy zapoznać się ze specyfikacją pomp powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic. Tej marki nie trzeba Polakom przedstawiać – od lat obecna na naszym rynku, cieszy się ogromnym zaufaniem klientów nie tylko ze względu na wysoką jakość produkowanego sprzętu, ale też bezproblemowy serwis urządzeń.

Jedno urządzenie – wiele funkcji
Funkcjonalność urządzenia jest dzisiaj jednym z priorytetów decydujących o naszym wyborze. W dobie nieograniczonych możliwości sprawdza się to, co spełnia kilka funkcji jednocześnie. Taka jest właśnie pompa All-In-One z serii Aquarea. Jej najważniejszą zaletą są możliwości: przeznaczona jest do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. To idealne rozwiązanie na 4 pory roku, do tego energooszczędne (klasa efektywności to A++) i ekologiczne. System Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy w eksploatacji i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego.

 

pompa all in onefot. Panasonic

 

Nowością w ramach pomp Aquarea All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy. Dzięki niemu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu obwodów możliwe są różne ustawienia temperatury wody grzewczej. W efekcie ta jednostka (w odróżnieniu od podstawowego rozwiązania) nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego i dodatkowego zestawu dwustrefowego, zachowując jednocześnie kompaktowe wymiary.

Gdzie sprawdzi się pompa powietrze-woda?Pompa ciepła Aquarea zasysa świeże powietrze, zapewniając najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Takie rozwiązanie sprawdzi się praktycznie wszędzie: zarówno w nowych, energooszczędnych budynkach, jak i w starych, modernizowanych systemach. Dla ograniczenia kosztów ogrzewania modernizowanego budynku, system można również podłączyć do istniejącej instalacji. Pojedyncza jednostka zewnętrzna może współpracować z panelami słonecznymi w celu podgrzewania wody użytkowej i zasilania grzejników bądź instalacji ogrzewania podłogowego.

Pompy ciepła Panasonic All-in-One dostępne są w ramach serii T-CAP i High Performance. Seria T-CAP została stworzona do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. Urządzenia z tej serii są zdolne utrzymać wydajność nominalną nawet przy temperaturze -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Seria High Performance została specjalnie zaprojektowana dla nowych instalacji w domach energooszczędnych i pasywnych, a ich wyróżnikiem jest doskonały współczynnikiem COP (współczynnik efektywności) równy 5 (w przypadku modelu o mocy 3 kW). Są optymalnym wariantem dla domu wyposażonego w grzejniki niskotemperaturowe lub ogrzewanie podłogowe.

Gdzie montuje się pompy ciepła?
Pompa ciepła może być zamontowana dosłownie wszędzie: w kotłowni, w garażu, w piwnicy. Co więcej, ze względu na kompaktową budowę i swój nowoczesny wygląd, pompy z serii Aquarea wpasują się także w design nowoczesnej kuchni czy łazienki. Obudowa tych pomp nie zajmuje wiele miejsca i do złudzenia przypomina sprzęt AGD, np. lodówkę.

Jednostka All-in-One w jednej, stosunkowo niewielkiej obudowie zawiera również 200-litrowy zasobnik c.w.u ze stali nierdzewnej. Cała pompa skonstruowana została z myślą o prostym i szybkim montażu, co dodatkowo obniża koszty jej podłączenia. Fabrycznie zamontowane orurowanie i wszystkie złącza elektryczne są umieszczone z przodu jednostki, aby ułatwić do nich dostęp zarówno w czasie montażu, jak i konserwacji.

 

pompa all in one pompa all in onefot. Panasonic

 

Sterowanie pompy ciepła
Sterowanie pompą z wymiennikiem ciepła z serii Aquarea jest intuicyjne i łatwe, poradzi z nim sobie nawet największy laik elektroniczny. Każda jednostka wewnętrzna jest wyposażona w indywidualny sterownik z podświetlanym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,5 cala. Panel ten, wraz w wbudowanym czujnikiem temperatury, można odłączyć od urządzenia, a następnie zamontować w dowolnym pomieszczeniu w odległości do 50 m od jednostki. Eliminuje to potrzebę instalacji termostatu, ponieważ panel zapewnia dostęp do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą m.in. automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, program czasowy, funkcja QUIET umożliwiająca okresową pracę z obniżaniem hałasu czy regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Pompa ma także to, co w dzisiejszych czasach bardzo istotne: możliwość sterowania z każdego miejsca na świecie za pomocą smartfonu, tabletu czy komputera. Zintegrowanie z funkcją Aquarea Smart Cloud pozwala zdalnie zarządzać wszystkimi parametrami związanymi z ogrzewaniem i CWU. Oferuje między innymi monitoring zużycia energii, powiadomienia o usterkach oraz ostrzeżenia o możliwej awarii. To nowoczesna technologia, dostępna na wyciągnięcie ręki!

Więcej informacji o pompach Aquarea dostępnych jest na stronie www.aircon.panasonic.eu

 

Autor: Filip Jackiewicz 2018-03-22 0 929 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ASPOL FV Sp. z o.o.łódzkie
Enerbau Ogrzewania Na Podczerwieńkujawsko-pomorskie
Feriswielkopolskie
Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.wielkopolskie
Lumo Technika Grzewczawielkopolskie
METAL-FACH Technika Grzewcza podlaskie
PPUH DREWART-ENERGY Sp. z o.o.mazowieckie
Przedsiębiorstwo Produkcyjne Metalbetświętokrzyskie
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.śląskie
Shareproject S.C.
Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.mazowieckie
SUPRATERM Józef Nocońśląskie
Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda
2018-05-21 0 970
Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda

Systemy grzewcze dla wymagających W dobie globalnego ocieplenia i kurczących się zasobów naturalnych, coraz częściej na poważnie myślimy o ekologii, dążąc nie tylko do redukcji ...

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń
2018-05-18 0 161
Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń

W dobie walki ze smogiem wszyscy zastanawiamy się nad lepszymi, tańszymi i mniej szkodliwymi systemami ogrzewania. Przestawienie się gospodarstwa domowego na inne piece wymaga znacznych ...

Pompy ciepła dla budynków mieszkalnych oraz przemysłowych
2018-03-14 0 1270
Pompy ciepła dla budynków mieszkalnych oraz przemysłowych

Urządzenia marki Dimplex zapewniają skuteczną kontrolę temperatury i posiadają także szereg funkcjonalności i udogodnień dla inwestora oraz ostatecznego odbiorcy. Oferowane systemy, ze ...Nowoczesne rozwiązania dla odzysku ciepła
2018-03-14 0 990
Nowoczesne rozwiązania dla odzysku ciepła

Jak działa rekuperacja? Systemy wentylacji grawitacyjnej usuwają z pomieszczeń „zużyte”, ogrzane powietrze i wprowadzają „świeże”, które z reguły posiada ...Kocioł z 5 klasą – antidotum na smog
2018-03-07 0 2099
Kocioł z 5 klasą – antidotum na smog

Polską tradycją jest medialna burza wokół smogu, która rozpoczyna się w tym samym czasie, co sezon grzewczy. Niezliczone teksty w sieci na temat zatrutego powietrza, alarmy smogowe, ...

Kotły c.o. na pellet z podajnikiem
2018-01-22 0 2769
Kotły c.o. na pellet z podajnikiem

Normy i certyfikaty a kotły na biomasę z podajnikiem Często traktujemy przepisy prawa jako przejaw urzędniczej nadgorliwości w opracowywaniu norm utrudniających nam życie. O tym, że jest to ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: