Stalowe hale ocieplane

Hale przemysłowe – projektowanie i budowa

Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym papierkiem lakmusowym, weryfikującym skuteczność izolacji cieplnej. To właśnie na zimnej północy każde niedociągnięcie i mostek termiczny da szybko o sobie znać. Dotyczy to nie tylko budownictwa mieszkaniowego, ale także większych obiektów, np. stalowych hal: produkcyjnych, rolniczych, przemysłowych. Firma Conexx, która wyspecjalizowała się w produkcji stalowych hal ocieplanych, przetestowała swoje produkty właśnie w takich warunkach i ma na swoim koncie kilkadziesiąt ocieplanych hal dostarczonych na rynek skandynawski (Finlandia, Szwecja, Norwegia), a nawet pod koło podbiegunowe. To doświadczenie procentuje na rynku polskim, bo producent do perfekcji opanował sztukę eliminacji mostków termicznych w budowanych przez siebie obiektach.
Stalowe hale ocieplane - zdjęcie


Hale o konstrukcji stalowej
W branży rolniczej firma Conexx jest przedsiębiorstwem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako jeden z największych graczy wśród dostawców budynków dla branży rolniczej, ten producent posiada około 15% rynku hal o konstrukcji stalowej, dostarczając średnio 100 obiektów rocznie.
- Jak dotąd sporadycznie wykonywaliśmy zamówienia na budowę i projekty hal przemysłowych. Na koncie mamy też np. budynki dla sektorów handlu i usług, m.in. magazyn składowania stali, kryty kort tenisowy, hurtownię nasion – mówi Bartłomiej Neroj z firmy Conexx. – Z czasem doświadczenie zdobyte na wymagających rynkach skandynawskich pozwoliło nam na wypracowanie bardzo skutecznych rozwiązań związanych z eliminowaniem mostków termicznych w budowanych przez nas obiektach. Zaraz potem pojawił się pomysł, aby dotrzeć z naszymi produktami również do branży przemysłowej – dodaje.

 

stalowe hale ocieplane stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Ciepłe hale produkcyjne i przemysłowe
W ten sposób zrodziła się idea nowego produktu – tzw. „ciepłe hale”, czyli stalowe hale ocieplanie, w których udało się połączyć doświadczenia w izolacji z optymalnym wykorzystaniem stali. Na czym w halach przemysłowych czy halach produkcyjnych polega optymalne wykorzystanie stali?
- Opracowaliśmy i opatentowaliśmy własną metodę stosowania profili stalowych o zmiennym przekroju i ażurowej budowie, co pozwala na oszczędność stali na poziomie 10% w stosunku do klasycznych profili – wyjaśnia Bartłomiej Neroj.
Jednocześnie taka technologia produkcji nie wpływa negatywnie na stabilność  konstrukcji stalowej hali, która ma doskonałe parametry wytrzymałościowe, jasno zresztą określone przez przepisy prawne dotyczące tego typu obiektów.

 

stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Projektowanie i budowa hali produkcyjnej, przemysłowej od „a” do „z”
Nowa linia stalowych hal ocieplanych to kompletna oferta, której zakres obejmuje wszystkie elementy niezbędne do postawienia hali gotowej do wykończenia pod potrzeby klienta.
- Zajmujemy się nie tylko projektowaniem hal przemysłowych czy budową hal produkcyjnych, ale także wszystkimi pracami związanymi z przygotowaniem miejsca, na którym ma stanąć obiekt. Wykonujemy więc stopy fundamentowe, konstrukcję stalową hali, pokrycie dachu, ścian, orynnowanie, okna, bramy, drzwi. Ostatnie z wymienionych – okna, bramy, drzwi, a także materiały pokryciowe kupujemy tylko od dostawców sprawdzonych przez nas osobiście, którzy są obecni na rynku już od wielu lat  – komentuje Bartłomiej Neroj.

 

stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Ocieplane stalowe hale, oferowane jako linia produktów „ciepłe hale”, dostępne są w wymiarach od 15 do 30 metrów szerokości (bez podpór wewnętrznych, co znacznie ułatwia i pozwala na zoptymalizowane zagospodarowanie przestrzeni). Wysokość ścian to maksymalnie 12 metrów, a długość od 24 metrów do 200 (w modułach co 6 metrów).
Obok walorów takich jak wyeliminowanie mostków termicznych, co przekłada się oczywiście na obniżenie kosztów eksploatacyjnych związanych m.in. z koniecznością ogrzania hali produkcyjnej czy przemysłowej, na niższą cenę samej inwestycji ma również wpływ wspomniana już innowacyjna konstrukcja profili stalowych. Jednocześnie producent oferuje bardzo szybki czas realizacji projektu.
- W zasadzie, w przypadku wyboru hali odpowiadającej w 100% stosowanym standardom, konstrukcyjny projekt hali przemysłowej/produkcyjnej i koncepcję architektoniczną można uzyskać w ciągu jednego spotkania – mówi Bartłomiej Neroj.

 

stalowe hale ocieplane stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Z kolei przeciętny czas budowy wraz z wykonaniem fundamentów to 8 tygodni, co w praktyce oznacza, że od podjęcia decyzji o budowie hali produkcyjnej czy przemysłowej do odbioru kluczy do gotowego obiektu mijają zaledwie dwa miesiące.
A jak wiadomo – czas to też pieniądz, zwłaszcza w obiektach przemysłowych, które przynoszą przecież zyski tylko wtedy, gdy się w nich pracuje.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.conexx.pl

 

Autor: Barbara Fride 2018-03-20 0 792 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Conexx Sp. Z o.o.śląskie
Develagrodolnośląskie
KOBEXpodkarpackie
LLENTABHALLEN Sp. z o.o.pomorskie
P.P.H.U STRUMIN Kamil Strumińskiświętokrzyskie
W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k.wielkopolskie
Stalowe hale ocieplane
2018-03-20 0 792
Stalowe hale ocieplane

Hale o konstrukcji stalowej W branży rolniczej firma Conexx jest przedsiębiorstwem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako jeden z największych graczy wśród dostawców ...

Prefabrykowane hale łukowe Develagro
2018-01-16 0 1644
Prefabrykowane hale łukowe Develagro

Dlaczego warto inwestować w hale łukowe? Hale łukowe Develagro charakteryzuje przede wszystkim lekka konstrukcja, która jednocześnie jest bardzo wytrzymała i solidna. Trwałość hali ...

Prefabrykowane hale stalowe i obiekty wielkopowierzchniowe
2017-12-14 0 1483
Prefabrykowane hale stalowe i obiekty wielkopowierzchniowe

Firma FPUH KOBEX od początku rozwija się bardzo dynamicznie. Z upływem czasu poszerzała się jej oferta, poprawiały standardy, zwiększa się też jej udział w rynku – nie tylko lokalnym, ...Smart building - energooszczędne i produktywne miejsca pracy
2017-10-30 0 1050
Smart building - energooszczędne i produktywne miejsca pracy

Potrzeby i oczekiwania Właściciele oraz użytkownicy budynków przemysłowych i biurowych deklarują, że ich podstawowym problemem jest brak możliwości uzyskania fachowej pomocy w ...Stalowe hale przemysłowe
2017-04-25 0 2233
Stalowe hale przemysłowe

Hale dla rolników Hale o konstrukcji stalowej to rozwiązanie, które już na dobre zadomowiło się na naszym rynku. Ich producenci coraz częściej podkreślają, że ważną grupą ...

Producent hal stalowych
2016-12-14 0 2383
Producent hal stalowych

Konstrukcje hal stalowych Hale produkcyjne – to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi do głowy, gdy myślimy o konstrukcjach hal stalowych i ich zaletach, takich jak ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: