Z regulowaną wysokością stopni

Schody modułowe do samodzielnego montażu

Wybór schodów modułowych jako alternatywa dla klasycznych wyrobów stolarskich to szybkie i wygodne rozwiązanie, które pozwala łatwo stworzyć konstrukcje do różnych pomieszczeń. Znaczącą zaletą tego nowoczesnego produktu jest możliwość odpowiedniego dopasowania ich wyglądu, kształtu i wielkości, jak również regulacja wysokości poszczególnych stopni. Prosty, samodzielny montaż to oszczędność finansowa, możliwość modyfikacji w zakresie każdego elementu schodów oraz ewentualnej późniejszej przebudowy.
Z regulowaną wysokością stopni - zdjęcie


Swoboda kreacji
Odbiorcami schodów modułowych są zarówno osoby prywatne, jak również firmy i instalatorzy, którym zależy na szybkości montażu oraz jak najlepszym dopasowaniu do konkretnych wymagań. Taki rodzaj schodów otwiera nowe możliwości i umożliwia swobodę wyboru, dzięki wielu dostępnym opcjom, jak również pozwala na łatwy montaż w różnych pomieszczeniach. Schody modułowe ASTA, które znajdziemy w ofercie polsko-szwedzkiej firmy TLC, to doskonały przykład nowoczesnego produktu, który spełnia wymagania współczesnego rynku. Za sprawą ich prostej budowy, wybór odpowiednich schodów oraz ich instalacja to dla użytkownika naprawdę szybki i prosty proces. Dodatkowo, schody można w późniejszym czasie rozbudować, jak również w łatwy sposób przeprowadzać wymianę poszczególnych elementów. Modułowość oraz możliwość wielokrotnego montażu sprawia, że tego typu schody mogą być zainstalowane tymczasowo, jak również w późniejszym czasie można je wykorzystać w innym pomieszczeniu. Samodzielność montażu oznacza tanią instalację o dowolnej porze i w dowolnym terminie, bez potrzeby korzystania z pomocy profesjonalnych monterów.

 

schody modułowe tlcfot. TLC

 

Dla kogo schody modułowe?
Odpowiednie materiały oraz zastosowane wykończenie sprawia, że schody modułowe do samodzielnego montażu ASTA mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz pomieszczeń. Konstrukcja wykonana jest ze stali. Cynkowanie zapewnia ochronę przeciw korozji, a w połączeniu z malowaniem proszkowym wpływa dodatkowo na jeszcze lepszą odporność na różnorodne warunki atmosferyczne. Schody modułowe ASTA stosowane są z powodzeniem w pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych (piwnice, garaże), jak również technicznych oraz na zewnątrz (schody zewnętrzne na piętro, połączenie tarasu z ogrodem). Różne rodzaje wypełnień stopni oraz dwa typy balustrad sprawiają, że można je dopasować niemalże do każdego typu pomieszczeń  oraz ich stylistyki. Dostępne są stopnie z wypełnieniami: krata Wema, blacha perforowana, a także w wersji drewnianej: deska zewnętrzna antypoślizgowa z modrzewia, deska wewnętrzna klejona bukowa. Odbiorca może także wybrać pomiędzy barierką z wypełnieniem lub bez.

 

schody modułowe tlc schody modułowe tlc
schody modułowe tlc schody modułowe tlcfot. TLC

 

Z regulowaną wysokością stopni
Schody modułowe ASTA charakteryzują się bezpieczeństwem użytkowania. Ich waga jest niższa w porównaniu do standardowych schodów, dzięki czemu poszerza się lista miejsc i pomieszczeń, w których można je zamontować. Możliwość dopasowania wysokości oraz długości do indywidualnych potrzeb sprawia, że te schody nie mają ograniczeń w stosowaniu. Są to jedyne na rynku schody  modułowe, które posiadają regulację wysokości stopni – w zakresie od 170-200 mm. Wymiary stopni schodów modułowych ASTA wynoszą 900x260 mm. Wysokość całych schodów zależnie od ilości stopni może mieć 340-3000 mm  (2-14 stopni), a ich długość od 530-3410 mm. Dopuszczalne obciążenie stopni wynosi 2 kN/m2, a obciążenie na stopień 125 kg.  

 

schody modułowe tlc schody modułowe tlcfot. TLC

 

Niekłopotliwe składowanie
Bardzo dużym udogodnieniem przy schodach modułowych jest ich wygodny transport oraz magazynowanie, dzięki pakowaniu w oddzielne paczki. To wpływa także na łatwy załadunek oraz przenoszenie i również jest pomocne w przypadku konieczności składowania schodów przed instalacją. Dostawca zapewnia transport kompletu schodów na terenie całej Polski.

 

schody modułowe tlc schody modułowe tlcfot. TLC

 

Jak zamontować schody modułowe?
Schody modułowe do samodzielnego montażu ASTA to nowoczesny i racjonalnie zaprojektowany produkt, który montuje się łatwo i szybko. Montaż może przeprowadzić również osoba bez specjalistycznego doświadczenia. Instrukcja montażu dostarczana jest wraz z produktem.
1.    Do pomyślnego przeprowadzenia prac wystarczy kilka narzędzi: klucze 13, 17, 19, klucze imbusowe 5, 6, poziomica, wiertarka udarowa, miara oraz wiertło do betonu 14 mm.
2.    Cały proces rozpoczyna się od ustalenia wysokości stopnia, w czym pomaga czytelna tabela udostępniana przez producenta.
3.    Kolejno, użytkownik musi podjąć decyzję, czy górny stopień ma być przedłużeniem podestu czy też przedostatnim stopniem w całej konstrukcji. Schody modułowe ASTA pozwalają na oba warianty tego montażu.
4.    Główny element schodów stanowią dwie belki boczne, które zaleca się skręcać na płaskiej powierzchni.
5.    Następnie przystępujemy do osadzenia kotew w ścianie i zamocowania lewej belki, a następnie prawej, pamiętając o pozostawieniu lekko luźnych śrub, co pozwoli na dalszą regulację całej konstrukcji.
6.    Do belek montuje się stopnie, rozpoczynając od dolnego, górnego i środkowego, co usztywnia całą konstrukcję.
7.    Następnie konstrukcję wypełnia się pozostałymi stopniami, po czym przystępuje się do nawiercenia otworów pod kotwy w posadzce.
8.    Po osadzeniu kotwy oraz przykręceniu stopy rozpoczyna się montaż barierek.
9.    Na samym końcu wykonuje się instalację pierwszego stopnia i stężeń usztywniających, które poprawią stabilność całej konstrukcji. Cały proces instalacyjny, zależnie od wielkości konstrukcji, może zamknąć się w ciągu kilku godzin.

Z pełną ofertą produktów marki TLC można zapoznać się na stronie: www.tlc.eu

 

Autor: Filip Jackiewicz 2018-03-13 0 787 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
DREW-HOLZ Krzysztof Trzusło   wielkopolskie
Schody LEMPAśląskie
TLC Sp. z o.o.małopolskie
Nowoczesne schody drewniane
2018-02-14 0 1469
Nowoczesne schody drewniane

Schody w stylu industrialnym – połączenie drewna, metalu i szkła Industrializm – ten styl pokochały miliony osób na świecie. I nic dziwnego, bomaonw sobie niesamowity urok, ...

Schody półkowe, kręcone, dywanowe – o czym pamiętać wybierając schody?
2018-02-13 0 1321
Schody półkowe, kręcone, dywanowe – o czym pamiętać wybierając schody?

Nawet pobieżne przejrzenie Internetu wystarczy by zorientować się, że schody to dziś nie tylko element konstrukcyjny, umożliwiający przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi ...

Schody dywanowe do ekskluzywnych wnętrz
2015-09-08 0 5098
Schody dywanowe do ekskluzywnych wnętrz

Jak wyglądają schody dywanowe? Schody dywanowe nie mają nic wspólnego w popularnymi jeszcze w poprzednim stuleciu schodami obłożonymi wykładziną dywanową. Ich nazwa bierze się stąd, ...Nowoczesne schody stalowe
2015-09-03 0 7713
Nowoczesne schody stalowe

Modne schody, czyli jak nadać charakter wnętrzom Trudno dziś mówić o jednym, dominującym stylu urządzania wnętrz, bo w XXI wieku współistnieją obok siebie przeróżne ...Nowoczesne schody i balustrady
2015-06-08 0 5190
Nowoczesne schody i balustrady

Schody jako dopełnienie całości Jeszcze do niedawna w Polsce dominowało przeświadczenie, że elementy budynku o charakterze ściśle użytkowym nie muszą być ładne – ważne, by dobrze ...

Kompleksowe wykończenia wnętrz
2014-04-11 0 7284
Kompleksowe wykończenia wnętrz

W schody, podłogi i drzwi inwestujemy „na lata”. W związku z tym warto w takim wypadku współpracować z profesjonalnymi firmami, które każdego klienta traktują ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: