Pierwszy stalowy system wentylacyjny z certyfikatem Eurovent!

Stalowe systemy wentylacyjne Lindab z potwierdzeniem najwyższej jakości

W czasach, w których każdego dnia wręcz zasypywani jesteśmy reklamami nowych produktów i innowacyjnych technologii, trudno znaleźć jakąś miarę, która pozwoliłaby nam na samodzielną ocenę jakości oferowanych rozwiązań. Każdy producent swoje chwali – to rzecz oczywista, ale dobrze wiedzieć, gdzie szukać obiektywnych wytycznych. Synonimem wysokiej jakości mogą być dla nas certyfikaty przyznawane przez niezależne jednostki badawcze. Jednym z nich jest certyfikat Eurovent, potwierdzający zgodność procesów, maszyn, surowców, przyrządów pomiarowych i produktów ze standardami Norm Europejskich. Na początku 2018 roku po raz pierwszy został on przyznany systemom wentylacyjnym produkowanym przez firmę Lindab.
Pierwszy stalowy system wentylacyjny z certyfikatem Eurovent! - zdjęcie


Organizacja Eurovent została założona 1993 roku i bardzo szybko zdobyła pozycję najważniejszego ośrodka certyfikacyjnego specjalizującego się w weryfikacji danych technicznych deklarowanych przez producentów i walce z nieuczciwą konkurencją. Obecnie ośrodek certyfikuje aż 36 różnych kategorii produktowych.

Pierwszy producent stalowych systemów wentylacyjnych na świecie z logo Euroventu!
Lindab jest pierwszym producentem, który sprostał surowym wymogom audytu i uzyskał certyfikację Eurovent na stalowy system wentylacji. Badania niezależnych ośrodków badawczych i ustalenia audytorów Eurovent jednoznacznie potwierdziły, że systemy wentylacyjne marki Lindab są zgodne z deklarowaną przez producenta specyfikacją i spełniają najwyższe normy jakości.

 

lindabfot. Lindab

 

Jak wygląda audyt przeprowadzany w celu przyznania certyfikatu Eurovent?
- W trakcie procesu certyfikacyjnego zespół Eurovent losowo, z zachowaniem metodologii badawczej, wybrał reprezentatywne elementy z naszej oferty i przetestował je zarówno w laboratorium, jak i na naszej hali produkcyjnej. Właściwości systemu testowane zgodnie z odpowiednimi normami to między innymi klasa szczelności, limity na pozytywne i negatywne ciśnienie, tolerancja wymiarów – mówi Wojciech Dworakowski, Kierownik Marketingu z firmy Lindab.
Jednak audyt objął nie tylko kontrolę wybranych produktów, ale także wszystkie procesy wewnętrzne, począwszy od przyjęcia i kontroli jakości surowców, poprzez obrabianie materiałów, oprogramowanie maszyn, a także zgodność danych technicznych w dokumentacji udostępnianej klientom.

 

lindabfot. Lindab

 

Lepiej, pewniej, skuteczniej – wartość dla inwestora
Certyfikat Eurovent nie tylko podnosi prestiż producenta systemu wentylacyjnego. Dokument może być źródłem przewagi konkurencyjnej dla wszystkich osób, zaangażowanych w inwestycję i ułatwić ich  codzienną pracę.
- Dla projektanta systemu wentylacyjnego certyfikat Eurovent jest potwierdzeniem wysokiej jakości, szczelności i precyzji wykonania komponentów. Pozwala mu to uwzględnić w projektach mniejsze tolerancje i zapewnić, że każdy element będzie idealnie pasował do założeń. Ponadto wiarygodne dane techniczne eliminują ryzyko problemów na placu budowy.  – mówi Jakub Jankowski, Kierownik Produktu Lindab.
Standaryzacja i potwierdzona z normami zgodność ułatwiają też wiarygodne porównywanie różnych elementów, co wzmacnia uczciwą konkurencję. Co istotne, zasada certyfikacji Eurovent obejmuje całą linię produktową, w tym kompletny system wentylacyjny Centrum Klima, więc każdy element systemu musi spełniać wymagania.

 

lindabfot. Lindab

 

Ważnym aspektem certyfikacji Eurovent jest też przyczynianie się do ograniczenia zużycia energii, a więc promocja rozwiązań energooszczędnych. W przypadku systemu wentylacji doskonałe parametry w tym obszarze udaje się uzyskać głównie poprzez wysoką szczelność, która pozwala zredukować zużycie energii przez wentylatory.
Certyfikat Eurovent jest gwarancją dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną, a także potwierdzeniem, że systemy wentylacyjne Lindab będą pracowały zgodnie z europejskimi standardami i deklaracjami - czyli z najwyższą dostępną na rynku szczelnością i trwałością.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.lindab.pl

 

Autor: Barbara Fride 2018-02-14 0 425 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe Pro-Service® Sp. z o.o. w Krakowiemałopolskie
Alternatywne Systemy Komfortu Sp. z o.o.małopolskie
Jeven Sp. z o.o.wielkopolskie
KRONO-PLAST JANUSZKA TADEUSIAK SPÓŁKA JAWNAśląskie
Lindab Sp. z o.o.mazowieckie
NIDO Bartosz Szkódlińskiwielkopolskie
PRO-VENTopolskie
RAFA Konrad Frączek KRATKI24.PLdolnośląskie
SK Tuote Poland Sp. z o.o.dolnośląskie
Warebud Wieloch i Prysiński Spółka Jawnałódzkie
Naturalna wentylacja
2018-03-09 0 289
Naturalna wentylacja

Wentylacja naturalna czy mechaniczna? W dobie technicyzacji, gdy za pomocą smartfona włączamy telewizor i mamy wgląd w to, co się dzieje w domu, będąc od niego oddalonym nawet o setki ...

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
2018-03-09 0 378
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja w domu jednorodzinnym – grawitacyjna czy mechaniczna? Konieczność wymiany powietrza w każdym domu jest kwestią na tyle oczywistą, nie że wymaga szerszego omówienia. ...

Aluminiowe kominki wentylacyjne
2018-02-23 0 657
Aluminiowe kominki wentylacyjne

Kominki wentylacyjne i odpowietrzające Wymiana zużytego powietrza na świeże to podstawa, jeśli chcemy czuć się we własnym domu komfortowo, jednak właściwa wentylacja pomieszczeń, w ...Salutaire – czyste powietrze przez cały rok
2018-01-29 0 704
Salutaire – czyste powietrze przez cały rok

Jednak oprócz ciepła zimą i chłodu latem, system wentylacji może spełniać dodatkową bardzo ważną funkcję – może redukować poziom smogu i alergenów oraz wzbogacać ...Przewaga periodycznych wymienników ciepła firmy Frapol
2017-10-05 0 1248
Przewaga periodycznych wymienników ciepła firmy Frapol

Dlaczego warto zainwestować w rekuperator? Korzyści płynące ze stosowania w domu systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to przede wszystkim zdrowe, higieniczne środowisko, wolne ...

Gdzie zaopatrzyć się w wentylację i klimatyzację?
2017-01-02 0 962
Gdzie zaopatrzyć się w wentylację i klimatyzację?

Zakup systemu obróbki powietrza uzależniony jest od rodzaju i ilości zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu oraz miejsca, w którym ma być zamontowany wentylator. Dlatego w ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: