Grille betonowe z wędzarnią, betonowe warzywniki w ogrodzie

Ogród w lepszej odsłonie

Zbliża się wiosna i już za moment pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru coraz częściej będą kierować nasze myśli w stronę działek i przydomowych ogródków. Właśnie teraz jest najlepszy czas na to, aby zaplanować wiosenne porządki, a także zastanowić się nad tym, co zaaranżować, zmienić, lepiej rozplanować. Od czego zacząć? Dobrym pomysłem jest wydzielenie poszczególnych stref – np. wypoczynkowej (ze stołem, leżakami, grillem lub grillo-wędzarnią), strefy reprezentacyjnej, przestrzeni dla dzieci. Jeśli natomiast decydujemy się na zakładanie w ogrodzie warzywnika, warto zamiast tradycyjnych grządek postawić na podwyższone betonowe rabaty, które nie tylko znacznie ułatwiają uprawę roślin, ale i przyczyniają się do poprawy estetyki i lepszego uporządkowania przestrzeni.
Grille betonowe z wędzarnią, betonowe warzywniki w ogrodzie - zdjęcie


Zakładamy warzywnik – funkcjonalne ABC
Fakt, że mody ogrodowe zmieniają się obecnie równie często co style aranżacji wnętrz nikogo już nie dziwi, choć jeszcze dla naszych dziadków trudne do wyobrażenia byłyby ogrody pełniące funkcję inną niż typowo użytkowa, i w których nie uprawiałoby się warzyw i kwiatów. Współczesne ogrody planuje  się z równą pieczołowitością, co wnętrza domów, powierzając często wykonanie projektu profesjonalistom. Obok dążenia do tego, aby były one jak najbardziej zoptymalizowane jako przestrzeń wypoczynku, relaksu i wytchnienia od codziennej bieganiny, coraz częściej powracamy też do ich funkcji użytkowej, nawet na niewielkich metrażach wydzielając grządki z przeznaczeniem pod uprawę ziół czy warzyw. W jaki sposób to zrobić, aby prace pielęgnacyjne nie były uciążliwe, a rośliny dobrze rosły? Pomysłowe rozwiązanie opracowała firma STYROBUD-GÓRNO, która do swojej oferty wprowadziła nowość – betonowe, podwyższone grządki warzywne, które bardzo ułatwiają zakładanie warzywnika w ogrodzie.


- Oferowane przez nas ogrodowe warzywniki to betonowe skrzynie, dostępne w różnych kształtach, wymiarach i wysokościach. Najwygodniejsze z punktu widzenia osób, które zajmują sie pielęgnacją warzyw w ogrodzie, są rabaty o wysokości 80-90 cm. Z uwagi na to, że znajdują się one wysoko, nie trzeba się zbyt mocno schylać, co ułatwia pracę z roślinami, zwłaszcza tymi, które są wymagające i wymuszają na nas częste zabiegi pielęgnacyjne – wyjaśnia Piotr Radomski właściciel firmy STYROBUD-GÓRNO.

 

styrobud styrobud


W ofercie znajdują się też rabaty niskie, o wysokości ok. 30 lub 60 cm, które sprawdzają się szczególnie do uprawy ziół lub wysokich kwiatów, a łatwość dopasowania rozwiązania do konkretnych warunków zwiększa szeroka gama różnych kształtów, które można dowolnie modyfikować tak, aby mieć dostęp do roślin z każdej strony.
Zakładanie warzywnika w ogrodzie i wykorzystanie w tym celu betonowych donic ma jeszcze jedną zaletę. Otóż jest to rozwiązanie, które sprawdzi się również w miejscach, gdzie z uwagi na niskiej jakości glebę trudno uprawiać niektóre, bardziej wymagające gatunki. Dzięki temu, że sami wsypujemy ziemię do warzywnika, dobierając ją stosownie do potrzeb roślin, które chcemy uprawiać, uniezależniamy się od jakości gleby w naszym ogrodzie. Nie musimy też obawiać się szkodników, które mają znacznie utrudniony dostęp do podwyższonej rabaty, a dzieci czy zwierzęta domowe bawiące się przy domu z pewnością nie zadepczą warzyw rosnących w betonowej rabacie.

 

grille betonowe wędzarnieBetonowy warzywnik


- Betonowy warzywnik w ogrodzie to także doskonała propozycja dla osób, które nie mają możliwości oddzielenia od siebie kilku stref, np. z uwagi na zbyt małą ilość miejsca. Dzięki temu, że betonowe warzywniki są bardziej dekoracyjne niż tradycyjne grządki warzywne, możemy je ustawić nawet w „reprezentacyjnej” części ogrodu, albo potraktować je jako nietuzinkową granicę pomiędzy różnymi strefami – mówi Piotr Radomski.


Warto też pamiętać, że choć betonowy warzywnik do złudzenia przypomina warzywnik drewniany (dostępne są wzory „decha” lub „półbal”, które doskonale imitują drewno), to jednak jest od niego zdecydowanie trwalszy i nawet po wielu latach zachowuje atrakcyjny wygląd, bez konieczności podejmowania skomplikowanych i żmudnych prac konserwacyjnych (jak ma to miejsce w przypadku drewna).

Grillo-wędzarnia czy grill betonowy w ogrodzie?
W ofercie firmy STYROBUD-GÓRNO znajdą też coś dla siebie miłośnicy długich, letnich wieczorów spędzanych w gronie przyjaciół lub rodziny w ogrodzie. Własny kawałek pięknie zaaranżowanej, zielonej przestrzeni to jednak nie wszystko, zwłaszcza dla smakoszy. Ci, którzy latem przenoszą wszystkie swoje aktywności na zewnątrz budynku, powinni zastanowić się nad wyborem betonowego grilla ogrodowego, który jest oczywiście o wiele trwalszy, solidniejszy i o wiele ładniejszy od przenośnych, lekkich grilli kupowanych w supermarkecie.


- Bez wątpienia kryterium trwałości jest bardzo ważne, jednak równie istotna jest estetyka. Oferowane przez nas ogrodowe grille betonowe dostępne są w różnych wielkościach i wariantach wykonania, przez co sprawdzą się w ogrodach aranżowanych w różnych stylach – mówi Piotr Radomski.

 

grille betonowe wędzarnie grille betonowe wędzarnie grille betonowe wędzarnieGrille: NEPTUN, MORFEUSZ i TANATOS.

 

Wśród najpopularniejszych wzorów oferowanych przez STYROBUD-GÓRNO znajdują się betonowe grille ogrodowe NEPTUN, MORFEUSZ i TANATOS. Dwa pierwsze, które imitują konstrukcje kamienne, świetnie wkomponują się w ogrody urządzone w różnych stylach, w których jednak pożądane są elementy w neutralnej kolorystyce i łudząco przypominające naturalny kamień. Z kolei na grill TANATOS najczęściej decydują się te osoby, które lubią nietuzinkowe formy. Oryginalna bryła, zbudowana z elementów sześciokątnych, może zostać pomalowana na dowolny, wybrany przez klienta kolor, przez co bez trudu można dopasować grill do pozostałych elementów ogrodowej architektury.
Jeśli samo grillowanie to za mało, to warto zastanowić się nad wędzarnią. Wbrew pozorom entuzjaści takiego rozwiązania wcale nie są skazani na przejście przez skomplikowany proces budowy wędzarni, który – w przypadku samodzielnego wznoszenia konstrukcji, musi być poprzedzony fazą projektową (trzeba uwzględnić m.in. rozmiary paleniska i komory wędzarniczej, konstrukcję przewodu dymowego, budowę szybra, rozmieszczenie drążków i haków wewnątrz i dobrać odpowiednie do ich wykonania materiały). Jeśli nie chcemy spędzić kilku tygodni na projektowaniu, kompletowaniu materiałów niezbędnych do zbudowania wędzarni i wreszcie – na jej murowaniu, warto postawić na profesjonalną, gotową wędzarnię.

 

grille betonowe wędzarnieWędzarnia ZEFIR.

 

W ofercie STYROBUD-GÓRNO znajdziemy m.in. wędzarnię ZEFIR. Jest wykonana z betonu, jednak wyglądem przypomina drewno, a więc materiał bardzo dziś popularny, będący doskonałym uzupełnieniem każdego ogrodu. Wędzarnie dostarczane są do klienta w elementach, które składa się w 15-30 minut, bez konieczności czasochłonnego murowania i oczekiwania, aż zaprawa wyschnie.
Rozwiązaniem typu dwa w jednym, które sprawdzi się szczególnie w niewielkich ogródkach, gdzie nie ma miejsca i na grill, i na wędzarnię, są grille betonowe z wędzarnią, (np. model ZEUS), które są świetnym sposobem na to, aby spędzać czas na świeżym powietrzu, a zarazem wykorzystać go w najlepszy sposób z możliwych, przygotowując domowe wędliny bez chemii.

 

grille betonowe wędzarnie grille betonowe wędzarnieGrillo-wędzarnia ZEUS.

 

Wszystkie grille i grille betonowe z wędzarnią STYROBUD-GÓRNO wyposażone są w ruszt ze stali nierdzewnej, odporny na działanie czynników atmosferycznych, stabilny i odporny na korozję, z możliwością regulacji na kilku poziomach. Z kolei zewnętrzna konstrukcja powstaje na bazie sprawdzonego betonu o wysokiej klasie wytrzymałości , co gwarantuje doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, wytrzymałość i stabilność przez wiele lat intensywnego użytkowania.

Współczesne ogrody coraz częściej przypominają ogrody naszych dziadków i pradziadków, którzy uprawiali w nich warzywa, kwiaty, sadzili drzewa, rozpalali ogniska. Jednak jest też spora różnica pomiędzy nimi a nami. Dziś przywykliśmy do pewnych standardów i komfortu, i – poza wąskim gronem pasjonatów – mało kto ma czas i chęci, aby ślęczeć godzinami nad grządkami, mozolnie wyrywając chwasty. Ukłonem w stronę osób, które czas w ogrodzie wolą spędzać na odpoczynku, są rozwiązania firmy STYROBUD-GÓRNO. Zakładanie warzywnika w ogrodzie w betonowej donicy bardzo odciąży nasze kręgosłupy, pozwoli też zachować wrażenie ładu i uporządkować przestrzeń. Z kolei ogrodowe grille betonowe (z wędzarnią lub bez) to propozycja dla tych, którym przestały już wystarczać półśrodki i lekkie, tanie konstrukcje, które trudno rozpalić i niewygodnie czyścić. Lato w naszym kraju jest krótkie, dlatego warto wycisnąć je do ostatniej kropli, ułatwiając sobie życie i aranżując przestrzeń ogrodu pomysłowo i funkcjonalnie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.styrobud.eu

 

Autor: Barbara Fride 2018-02-09 0 2610 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
4GLOBE sp. z o.o. Betonowe Drewno Ogrodoweśląskie
Future Gardens Burdziałowska Sp. J.śląskie
P.P.H "Wojstal" Czepiel Wojciechmałopolskie
STYROBUD-GÓRNO Radomski Piotrpodkarpackie
Wszystko do Twojego ogrodu w jednym miejscu!
2018-02-28 0 1193
Wszystko do Twojego ogrodu w jednym miejscu!

Sklep internetowy Future Gardens nie bez powodu ma w swojej nazwie „nowoczesność”. W jednym miejscu udało się tam zgromadzić bardzo szeroką ofertę dla ogrodu, obejmującą ...

Nowoczesne płyty betonowe na taras
2016-12-14 0 10423
Nowoczesne płyty betonowe na taras

Nic tak bardzo nie determinuje rozwoju rynku, jak rosnące wymagania konsumentów. Piękno drewna? Owszem, ale niech będzie to piękno długotrwałe i niekłopotliwe w konserwacji. Beton na ...

Stylowe donice najwyższej jakości
2016-07-18 0 2418
Stylowe donice najwyższej jakości

Elementy małej architektury, zwykle niedoceniane, tak naprawdę tworzą otoczenie, nadając mu niepowtarzalny styl. Niektóre z nich, jak ławki czy kosze na śmieci, pełnią funkcje ...Trawertynowe płyty tarasowe, betonowe donice i ławki
2016-01-26 0 7650
Trawertynowe płyty tarasowe, betonowe donice i ławki

Płyty trawertynowe do nowoczesnych aranżacji Choć drewno nigdy nie wychodzi z mody i świetnie wpisuje się w przeróżne style architektoniczne, to jednak nie zawsze pożądany jest efekt ...Betonowe drewno do ogrodu
2015-06-08 0 11233
Betonowe drewno do ogrodu

Drewno w ogrodzie – kłopotliwe piękno Niejeden z nas zna ten problem – kupujemy piękne drewniane meble czy inne elementy architektury ogrodowej, które bardzo ciekawie ...

Akcesoria ogrodnicze, rośliny, mała architektura
2015-04-01 0 5993
Akcesoria ogrodnicze, rośliny, mała architektura

Ogród jak z bajki W Polsce coraz więcej jest pasjonatów, którzy przepadają za różnymi pracami w ogrodzie, uznając je za najlepszą formę odpoczynku. Właśnie z ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: