Salutaire – czyste powietrze przez cały rok

Oddychaj pełną piersią we własnym domu!

Polski klimat ma to do siebie, że wybór właściwego systemu wentylacji powinien być podczas budowy domu jedną z najważniejszych decyzji. Sztuką jest tak wybrać, aby system wentylacji grzał zimą, chłodził latem i czerpał darmową energię z ziemi, przynosząc użytkownikom realne oszczędności. Jeżeli jesteśmy świadomi swoich potrzeb i możliwości, jakimi dysponuje rynek, postawmy na nowoczesne i inteligentne rozwiązanie, jakim jest system Salutaire.
Salutaire – czyste powietrze przez cały rok - zdjęcie


Jednak oprócz ciepła zimą i chłodu latem, system wentylacji może spełniać dodatkową bardzo ważną funkcję – może  redukować poziom smogu i alergenów oraz wzbogacać powietrze w mikro, makro oraz ultramikro elementy. To bardzo istotne w dobie zanieczyszczenia powietrza przekraczającego wielokrotnie dopuszczalne normy zarówno zimą, jak i latem. Choroby górnych dróg oddechowych ciągnące się miesiącami są zmorą większości rodziców, a alergia została już lata temu uznana za chorobę cywilizacyjną. Warto wyeliminować przynajmniej te szkodliwe czynniki, które jesteśmy w stanie i postawić na Salutaire.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Czym jest system Salutaire?
Salutaire nie można nazwać tak po prostu systemem wentylacji. To zdecydowanie coś więcej! Z systemem uzdatniania i wymiany powietrza Salutaire Twój dom będzie oddychał, a Ty razem z nim! System Salutaire wykorzystuje darmową energię geotermalną i stałą temperaturę gruntu, dzięki czemu powietrze jest wstępnie ogrzane zimą, natomiast latem daje poczucie chłodu. Salutaire to także znaczne oszczędności energii i możliwość rezygnacji ze szkodliwej dla zdrowia klimatyzacji.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Jak to działa?
System Salutaire wykorzystuje gruntowy płytowy wymiennik ciepła, coraz częściej stosowany w energooszczędnych układach wentylacyjnych gwarantujących wysoki odzysk ciepła. Dziś gruntowe wymienniki ciepła stają się standardowym elementem wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Ogólna zasada działania takiego systemu jest prosta. Powietrze potrzebne do wentylacji pomieszczeń pobierane jest przez czerpnię gruntową z filtrem, po czym jest ono transportowane do wymiennika gruntowego przez rury systemowe. Dzięki odpowiednio dobranym i wbudowanym złożom minerałów skalnych (baza dolomitowa) następują procesy, dzięki którym powietrze staje się czystsze biologicznie i chemicznie oraz zostaje  wzbogacone w makro, mikro oraz ultramikroelementy w postaci jonowej. Równocześnie, zależnie od posiadanej temperatury, powietrze ulega ogrzaniu lub ochłodzeniu bezpośrednio w GWC. Dopiero tak gruntownie „przygotowane” powietrze wpuszczane jest do domu.

 

Salutaire czyste powietrze warebudrys. Salutaire

 

Dolomitowy GWC – innowacja na miarę naszych czasów
To, co szczególnie wyróżnia system Salutaire, to zastosowanie dolomitu w konstrukcji płytowego gwc. Zadaniem takiego gruntowego płytowego wymiennika ciepła, zamontowanego na odpowiedniej głębokości pod powierzchnią ziemi, jest wstępne ogrzanie oraz dowilżenie powietrza zimą, co znacznie  obniża koszty eksploatacji oraz zapewnia optymalną pracę rekuperatorów podczas ostrych mrozów. Latem gruntowe wymienniki ciepła chłodzą i osuszają powietrze, przez co można radykalnie poprawić mikroklimat wewnątrz pomieszczeń zapewniając uczucie przyjemnego chłodu. Jednak co najważnaiejsze, dolomitowy gwc przez cały rok oczyszcza, filtruje oraz wzbogaca przepływające powietrze, co znacznie poprawia jego jakość.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Przewaga płytowego gwc, stosowanego w systemie Salutaire, polega na jego innowacyjnej konstrukcji. Zastosowane złoża, których trzon stanowi dolomit, są niezwykle bogate w niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów makroelementy, mikroelementy oraz ultramikroelementy. Optymalna zawartość magnezu i wapnia gwarantuje zwiększoną higieniczność i korzystną jonizację powietrza. Zdrowotne właściwości dolomitu znane są od wieków – starożytni Rzymianie wykorzystywali dolomit do budowy akweduktów i zbiorników na wodę – dzięki czemu woda pozostawała czysta i zdrowa. Zasadność zastosowania dolomitu można zaobserwować również w nowoczesnym przemyśle farmaceutycznym w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Jesteś tym, czym oddychasz!
Mówi się, ze jesteśmy tym, co jemy. Prawda jest jednak taka, że nawet jeśli będziemy jedli najzdrowsze i najbardziej organiczne jedzenie, a będziemy oddychali smogiem, pyłem i alergenami, nie ominą nas choroby i problemy zdrowotne. Korzystne dla zdrowia właściwości powietrza nawiewanego do pomieszczeń przez system Salutaire zostały potwierdzone niezależnymi i bezstronnymi badaniami przeprowadzonymi przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie z dnia 26.10.2010 r. Badania te stwierdziły radykalne zmniejszenie stężenia bakterii o 86%, a grzybów o 97% w nawiewanym powietrzu. Dlatego warto rozważyć instalację systemu Salutaire, ponieważ jest to inwestycja w nas samych – w nasze zdrowie i przyszłość.

 

Salutaire czyste powietrze warebud Salutaire czyste powietrze warebud

 

Więcej informacji na temat systemu Salutaire dostępnych jest na stronie www.salutaire.pl

Autor: Filip Jackiewicz 2018-01-29 0 408 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe Pro-Service® Sp. z o.o. w Krakowiemałopolskie
Alternatywne Systemy Komfortu sp. z o.o.małopolskie
Jeven Sp. z o.o.wielkopolskie
KRONO-PLAST JANUSZKA TADEUSIAK SPÓŁKA JAWNAśląskie
Lindab Sp. z o.o.mazowieckie
NIDO Bartosz Szkódlińskiwielkopolskie
PRO-VENTopolskie
RAFA Konrad Frączek KRATKI24.PLdolnośląskie
SK Tuote Poland Sp. z o.o.dolnośląskie
Warebud Wieloch i Prysiński Spółka Jawnałódzkie
Pierwszy stalowy system wentylacyjny z certyfikatem Eurovent!
2018-02-14 0 144
Pierwszy stalowy system wentylacyjny z certyfikatem Eurovent!

Organizacja Eurovent została założona 1993 roku i bardzo szybko zdobyła pozycję najważniejszego ośrodka certyfikacyjnego specjalizującego się w weryfikacji danych technicznych deklarowanych ...

Przewaga periodycznych wymienników ciepła firmy Frapol
2017-10-05 0 1156
Przewaga periodycznych wymienników ciepła firmy Frapol

Dlaczego warto zainwestować w rekuperator? Korzyści płynące ze stosowania w domu systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to przede wszystkim zdrowe, higieniczne środowisko, wolne ...

Gdzie zaopatrzyć się w wentylację i klimatyzację?
2017-01-02 0 887
Gdzie zaopatrzyć się w wentylację i klimatyzację?

Zakup systemu obróbki powietrza uzależniony jest od rodzaju i ilości zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu oraz miejsca, w którym ma być zamontowany wentylator. Dlatego w ...Centrala wentylacyjna – recepta na zdrowie?
2016-12-15 0 1214
Centrala wentylacyjna – recepta na zdrowie?

Czteroosobowa rodzina, która pierze, gotuje, kąpie się, oddycha, suszy pranie itd. w ciągu doby wytwarza ok. 12-15 litrów wody. A jeśli na dodatek taka rodzina mieszka w ...Niewidoczna wentylacja z rekuperacją bez martwych stref
2016-11-04 0 1820
Niewidoczna wentylacja z rekuperacją bez martwych stref

Wentylacja pokojowa –kanały wentylacyjne EASYFLOW Sercem każdego systemu wentylacji mechanicznej jest tzw. rekuperator. To w nim są zainstalowane wentylatory dla nawiewu i wywiewu oraz ...

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
2016-09-08 0 1822
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Systemy wentylacyjne i ich wpływ na zdrowie ludzi oraz bezpieczeństwo konstrukcji - Szczególny problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości powietrza wentylacyjnego za pomocą wentylacji ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: